אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אוהבים לפלרטט? זה יכול לחסוך לכם הרבה כסף

אוהבים לפלרטט? זה יכול לחסוך לכם הרבה כסף

מחקר חדש מראה כי אנשים נוהגים לפלרטט כדי לסגור עסקאות, לקבל משקה בחינם או להימנע מקבלת דו"ח תנועה. האם זה עובד גם במקומות עבודה?

18.09.2013, 18:25 | סוכנויות הידיעות
פלירטוטים עשויים להיות המפתח למציאת אהבה, אך מסתבר שהם יכולים גם לעזור לחסוך כסף, כך לפחות לטענת ג'פרי הול, מחבר הספר "5 סגנונות הפלירטוט: שימוש במדעי הפלירטוט כדי למשוך את האהבה שאתם באמת רוצים".

בראיון לאתר מרקטווץ' סיפר הול כי לפי אופן הפלירטוט ניתן לחזות כיצד תתפתח מערכת היחסים. עוד הוסיף כי מחקרים שנערכו לאחרונה באוניברסיטת ברקלי ובלונדון סקול אוף אקונומיקס מצאו שפלירטוט יכול לעזור להפחית 20% מהמחיר המבוקש על מכונית. "המחקר מצביע על כך שכאשר אישה מפלרטטת, סוחר המכוניות מבין שלא מדובר בפראיירית", הסביר.

הסיבה העיקרית לכך היא שפלירטוט הוא צורה של שכנוע – שכנוע אנשים לחבב אתכם. אם מישהו טוב באמת בזיוף התעניינות באחרים, הוא יוכל להשיג לא מעט. לפיכך, אנשים מצליחים לדמות פלירטוטים כדי לסגור עסקאות, לקבל משקה בחינם או להימנע מקבלת דו"ח תנועה.

סגנונות הפלירטוט השונים שסיווג הול כוללים את ה"מנומס", שבו לומדים קודם להכיר את האנשים לפני שמבצעים את המהלך הראשון. "מדובר באנשים זהירים ומתחשבים שקרוב לוודאי שיישארו במערכת היחסים", הסביר. מנגד ישנו את הסגנון ה"פיסי", כלומר יצירת משיכה באמצעות כימיה אינטנסיבית, שכוללת קשר עין ומגע. לרוב מדובר באנשים שנכנסים מהר למערכות יחסים, אך בעלי סיכוי גבוה שיבגדו.

הול מציין כי בסביבה העסקית יצירת חיבור רגשי מהותית להשגת עסקאות, שכן חיוך או יצירת קשר עין בתפאורה הזו לרוב אינם נחשבים לחציית גבולות. "פלירטוט גורם לכך שנראה שאתם קרובים לאנשים מולכם יותר מכפי שזה במציאות. כשאתם מודדים בגדים בחנות, לדוגמה אחת המוכרות בהחלט תפלרטט איתכם ותגיד לכם שאתם נראים מעולה". למעשה, הוא אומר באחת מרשתות האופנה היוקרתיות פלירטוט נחשב כחלק מאסטרטגיית המכירות.

מחקר שפורסם בבריטניה ב-2012 מצא כי 20% מהאנשים מפלרטטים במשרד, בעוד ש-57% מהמעסיקים הודו כי הם נותנים יחס מועדף לעובדים מצודדים. עם זאת, הול מזהיר כי זוהי דרך מסוכנת לנסות להתקדם, וטומנת בחובה את הסיכון להטרדה מינית. "אולם נשים סיפרו לי כי מבחינתן פלירטוט עם הגברים במשרד אינו מסוכן, מכיוון שמבחינת הגברים הם אלה שעושים את מרבית הפלירטוט", מוסיף הול.

תגיות