אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בלקברי מסנג'ר מגיע לאייפון ולאנדרואיד

בלקברי מסנג'ר מגיע לאייפון ולאנדרואיד

אפליקציות של שירות ההודעות עבור שתי הפלטפורמות יושקו בתחילת שבוע הבא. במקביל הודיעה בלקברי על סמארטפון דגל חדש וסבב פיטורים מסיבי

19.09.2013, 18:13 | רפאל קאהאן

3 חודשים לאחר ההכרזה, בלקברי הודיעה כי אפליקציות האנדרואיד והאייפון של שירות ההודעות המאובטח BBM (בלקברי מסנג'ר) יהיו זמינות להורדה ב-21 וב-22 בספטמבר בהתאמה, כך על פי הודעת החברה היום (ה'). 

קראו עוד בכלכליסט

השירות יושק בגרסה משודרגת ויכלול תכונות חברתיות כגון שיתוף קבצים, הודעות קבוצתיות ואף ממשק דמוי טוויטר. בהודעה מתייחסת בלקברי ל-BBM כאל רשת חברתית פרטית ומאובטחת.

בתוך כך הודיעה בלקברי על השקתו של סמארטפון דגל חדש, ה-Z30, שיתווסף ל-Z10 ול-Q10 בעל המקלדת. הסמארטפון החדש מצוייד במסך 5 אינץ' כמו מכשירי הדגל הנוכחיים של סמסונג, סוני ו-LG, ויצוייד במעבד כפול ליבה במהירות 1.7 גיגה הרץ.

החל משבוע הבא, מצטרף אח גדול ל-Z10 ול-Q10 החל משבוע הבא, מצטרף אח גדול ל-Z10 ול-Q10 החל משבוע הבא, מצטרף אח גדול ל-Z10 ול-Q10

שלא כמו הדגמים הקודמים של בלקברי, הסוללה של ה-Z30 תהיה קבועה. מערכת ההפעלה BB10 תשודרג לגרסה 10.2 והוא אמור לכלול מאות שיפורים - החל ממרכז הודעות אחוד וכלה באנטנה שתאפשר קליטה משופרת גם במקומות עם כיסוי סלולרי חלקי. המכשיר יושק החל משבוע הבא.

פיטורים ושמועות על מכירה

אולם לא הכל ורוד בעולמה של היצרנית הקנדית, הוול סטריט ג'ורנל דיווח אתמול (ד') כי החברה מתכננת גל פיטורים מסיבי שיכלול עד כ-40% מסך העובדים שלה. בסך הכול מעריכים כי כ-5,000 עובדים עלולים למצוא את עצמם ללא עבודה.

בלקברי נמצאת בפרשת דרכים. דירקטוריון החברה אף בדק אפשרות לפירוק החברה לחטיבות שונות ומכירת חלק מהן למרבה במחיר. אולם, שירות ה-BBM על 60 מיליון משתמשיו הארגוניים, צעדי ההתייעלות כמו גם השקת המכשירים החדשים עדיין יכולים לתת לה את אורך הנשימה הנחוץ על מנת להציל אותה מגורלה של נוקיה.

הגדלת הזמינות של שירות ה-BBM יכול להביא משתמשים חדשים לחיקה ולהפוך אותה למתחרה מסוכנת לטוויטר ולפייסבוק. יש לזכור כי היתרון הגדול של BBM נעוץ באבטחת המידע, מה שהופך אותה לבחירה טבעית עבור ארגונים, חברות וממשלות.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות