אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
איטליה: נעמוד בדרישת האיחוד האירופי לגירעון של עד 3%

איטליה: נעמוד בדרישת האיחוד האירופי לגירעון של עד 3%

כך לפי סגן שר האוצר; עם זאת, אמר כי ייתכן שהממשלה תצטרך למצוא עוד 1.5 מיליארד יורו כדי לעמוד בדרישת האיחוד

20.09.2013, 18:01 | בלומברג
איטליה תעמוד השנה בדרישות הגירעון של האיחוד האירופי שמגבילות אותו לרמה של 3% מהתמ"ג, כך לדבריו של סגן שר הכלכלה האיטלקי, פייר פאבלו בארטה. "נעשה כל מה שנחוץ כדי לעמוד במגבלה", אמר בראיון שהעניק לסוכנות בלומברג. אולם לדבריו, ייתכן שהממשלה תצטרך למצוא עוד 1.5 מיליארד יורו כדי לעמוד בדרישת האיחוד האירופי, זאת בשל הכלכלה המקרטעת ותשלומי החובות.

קראו עוד בכלכליסט

לחץ רב מופעל על ראש ממשלת איטליה, אנריקו לטה, לשמור על המשמעת התקציבית שמחייב האיחוד, אך במקביל מפלגתו של סילביו ברלוסקוני קוראת להקלת עוול המסים. הקבינט של לטה מתוכנן להיפגש בהמשך היום ברומא כדי לתקן את תוכנית התקציב ולאשר עדכון לתחזית הכלכלית. על פי מסמך בנושא, שצפוי להתפרסם מחר, ממשלתו של לטה מעריכה כי יחס החוב תוצר יעמוד בשנה הבאה על 132.2%.

רה"מ לטה. לחץ מצד ברלוסקוני, צילום: איי אף פי רה"מ לטה. לחץ מצד ברלוסקוני | צילום: איי אף פי רה"מ לטה. לחץ מצד ברלוסקוני, צילום: איי אף פי

סוכנות החדשות האיטלקית Ansa דיווחה אתמול כי הכלכלה צפויה להתכווץ השנה ב-1.7%, זאת לעומת תחזית של קרן המטבע העולמית וה-OECD, שחזו התכווצות של 1.8% עבור השנה הנוכחית. עם זאת, שר האוצר פבריציו סאקומני טען בתחילת החודש כי להערכתו הכלכלה האיטלקית תיחלץ מהמיתון במחצית השנייה של השנה, ואף תתרחב ב-2014. "אני חושב שהרבעון הרביעי יספק לנו סימן מעודד", טען גם בארטה.

תגיות