אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
גלעד ארדן מקדם את מינוי מקורבו חזי צאיג ליו"ר הדואר צילום: אוראל כהן

גלעד ארדן מקדם את מינוי מקורבו חזי צאיג ליו"ר הדואר

אחרי ששר האוצר לשעבר יובל שטייניץ ניסה למנותו לדירקטור בחברת החשמל, ואחרי שארדן ניסה למנותו ליו"ר מליאת רשות הטבע והגנים, אתמול אושר מינויו של צאיג - פעיל ליכוד לשעבר - לדירקטור בדואר, ומסתמן כי ארדן יבקש למנותו ליו"ר הדואר

23.09.2013, 06:51 | אופיר דור, הדר קנה וליאור גוטמן

חזי צאיג, פעיל הליכוד ומקורבו של שר התקשורת גלעד ארדן, יכהן כדירקטור בדואר ישראל. מינויו אושר בידי הוועדה למינויים בכירים, שנדרשה לבדוק את הנושא לאור התנגדות מצד התנועה לאיכות השלטון. ההערכות הן שארדן קידם את מינויו של צאיג לתפקיד במטרה להכין את הקרקע למנותו ליו"ר הדואר, תפקיד שהתפנה בסוף החודש לאחר שארדן לא האריך את כהונתו של ששי שילה.

קראו עוד בכלכליסט

צאיג, רואה חשבון במקצועו, סיים במרץ האחרון שמונה שנים כמנהל מרכז ההשקעות במשרד הכלכלה. הקשר בינו לבין ארדן החל עוד בתקופת ממשלת נתניהו הראשונה בסוף שנות התשעים, כשארדן שימש כמנהל האגף לפניות הציבור במשרד ראש הממשלה, וצאיג כיהן כמנכ"ל החברה הממשלתית לתיירות.

חזי צאיג. קשר שהתחיל עוד בימי ממשלת נתניהו הראשונה, צילום: אוראל כהן חזי צאיג. קשר שהתחיל עוד בימי ממשלת נתניהו הראשונה | צילום: אוראל כהן חזי צאיג. קשר שהתחיל עוד בימי ממשלת נתניהו הראשונה, צילום: אוראל כהן

דואר ישראל במשבר בין פטיש המוסדיים לסד העובדים בשבועות האחרונים הארגון נמצא תחת לחץ מסיבי מצד הגופים המוסדיים, שהשקיעו 400 מיליון שקל באג"ח של החברה הממשלתית, וחוששים כי הדואר עומד לפני חדלות פירעון אופיר דור, 3 תגובותלכתבה המלאה

תפקיד הדירקטור בדואר אינו המינוי הראשון של צאיג שארדן קידם. בתפקידו הקודם כשר להגנת הסביבה מינה ארדן את צאיג ליו"ר הנהלת רשות נחל הירקון, במקביל לתפקידו במרכז ההשקעות, וניסה למנות אותו ליו"ר מליאת רשות הטבע והגנים.

ארדן הגיש את מועמדתו של צאיג לאישור הוועדה למינויים בכירים עוד לפני שנודע דבר הקדמת הבחירות האחרונות, אך המשיך לקדם את המינוי גם לאחר שנקבע תאריך לבחירות. עם זאת, בעקבות פנייה של התנועה לאיכות השלטון ועמותת אדם טבע ודין, הנחה היועץ המשפטי לממשלה יהודה וינשטיין שלא להעלות את המינוי לרשות הטבע והגנים לדיון בממשלה בשל העיתוי הבעייתי.

רשימת המקורבים של צאיג כוללת גם את ראש הממשלה לשעבר אהוד אולמרט ואת הנשיא לשעבר משה קצב. אולמרט קידם את מינויו של צאיג למנהל מרכז ההשקעות בכהונתו כשר התמ"ת, וקצב כיהן כשר התיירות בתקופה שצאיג שימש כמנכ"ל החברה הממשלתית לתיירות. צאיג אף שימש כעד הגנה של קצב במשפט האונס שנוהל נגדו.

בנוסף, צאיג היה מועמדו של שר האוצר לשעבר יובל שטייניץ לדירקטור בחברת החשמל על תקן נציג המדינה לפני כשנה וחצי. עם זאת, המינוי לא יצא לפועל לבסוף משום שצאיג התעתד לפרוש משירות המדינה לעסקים פרטיים, ולכן מועמדותו כנציג המדינה התבטלה.

עדותו הבעייתית של צאיג במשפט קצב ועברו כפעיל ליכוד המעורר חשש למינוי פוליטי הוביל את התנועה לאיכות השלטון לפנות לוועדה למינויים בכירים בראשות השופט בדימוס שלום ברנר, כדי שתבחן את כשירותו של צאיג לתפקיד בדואר. שופטי בית המשפט המחוזי כתבו על עדותו של צאיג כי יש בה "צל כבד של מגמתיות" בשל להיטותו של צאיג לסייע לקצב, והוסיפו כי הם "יותר ממסופקים באשר למידת דיוקה ואמיתותה של העדות".

מארדן ומצאיג לא נמסרה תגובה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות