אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הכנ"ר מתנגד למיזוג בין כור לדסק"ש צילום: רויטרס

הכנ"ר מתנגד למיזוג בין כור לדסק"ש

למרות שבעלי המניות אישרו את המהלך ברוב גדול, עמדת הכונס הרשמי עשויה לטרפד אותו ולשלוח את החברות להציג הליך מחודש למיזוג

03.10.2013, 21:07 | יניב רחימי וזוהר שחר לוי
הכונס הרשמי תומך בהתנגדות שהוגשה לבית המשפט ביחס למיזוג החברות כור ודסק"ש מקבוצת אי.די.בי. במסמך עמדה שהוגש היום (ה') לבית המשפט טוען הכנ"ר ש"לא מן הנמנע כי ההחלטה בדבר ביצוע העסקה במתכונתה האמורה והמוצעת, נועדה ליצור מנגנון כפייה אפקטיבי ביחס למיעוט מתנגד". על המסמך שהוגש חתום עו"ד אורי ולרשטיין (ב"כ הכנ"ר).

קראו עוד בכלכליסט

לטענת הכנ"ר, השיטה שבה מבקשות כור ודסק"ש ליישם את המיזוג ביניהן נועדה להביא לתוצאות הרצויות להן ולאי.די.בי פתוח - בעלת השליטה בדסק"ש.

בעמדתו תומך הכנ"ר בטענה שעלתה במסגרת תובענה להסרת קיפוח לפיה השווי שבו ירכשו מניות כור מהציבור נופל משוויה הראוי של החברה "באופן המקפח את השווי המתקבל בידי בעלי המניות".

ליאור חנס, יו"ר כור, צילום: סיון פרג ליאור חנס, יו"ר כור | צילום: סיון פרג' ליאור חנס, יו"ר כור, צילום: סיון פרג

עסקת המיזוג בין כור לדסק"ש אושרה ברוב של 99.82% באסיפת בעלי המניות של דסק"ש וברוב של 98.37% באסיפת בעלי המניות של כור. אולם הכנ"ר לא מתרשם מכך. לשיטתו, לא ברור מה היה שיעור המצביעים מקרב כלל בעלי המניות נעדרי העניין האישי.

כור יכולה לשלם יותר

עמדת הכנ"ר מהווה שלב מקדמי לפני דיון שנקבע בבית המשפט לסוף אוקטובר ביחס למיזוג בין כור ודסק"ש. חרף העובדה שבעלי המניות אישרו את המהלך, עמדת הכנ"ר עשויה לטרפד אותו ולשלוח את כור ודסק"ש להציג הליך מחודש למיזוג ביניהן.

לעמדת הכנ"ר צורפה חוות דעת כלכלית מטעם מחלקת תאגידים החתומה על ידי הכלכלנית דגנית דניאל. לטענתה, לא זאת בלבד שלכור יש יכולת כלכלית לרכוש את מניותיה תמורת 0.99 מיליארד שקל כפי שהיא מבקשת לעשות, אלא שהיא יכולה לשלם תמורה גבוהה יותר של עד ל-1.67 מיליארד שקל, וזאת ללא חשש לכושר הפירעון שלה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות