אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
גבעות עולם: גידול משמעותי ברזרבות הנפט בקידוח "מגד 5" צילום: מאיר פרטוש

גבעות עולם: גידול משמעותי ברזרבות הנפט בקידוח "מגד 5"

לפי השותפות, הרזרבות הצפויות והמוכחות בקידוח שנמצא ליד ראש העין מסתכמות כעת ב-1.2 מיליון חביות נפט, בהשוואה לרזרבות של 605 אלף חביות בדו"ח הקודם בתחילת השנה. מתחילת השנה הפיקה השותפות כ-116 אלף חביות מבאר קידוח זו

07.10.2013, 09:04 | שי סלינס

שותפות גבעות עולם מדווחת היום (ב') על גידול של למעלה מפי 2 ביתרות הנפט המוכחות והמפותחות בקידוח הנפט "מגד 5" הממוקם בסמוך לגבעות המזרחיות של ראש העין. כך עולה מדוח משאבים חדש שפרסמה חברת NSAI המעריכה את כמות הנפט בשדה. 

קראו עוד בכלכליסט

על פי דוח המשאבים העדכני, הרזרבות המוכחות המפותחות במקטע B8 - המקטע ממנו מופק הנפט מבאר "מגד 5", נאמדות נכון לתחילת ספטמבר ב-890.7 אלף חביות, לעומת ההערכה הקודמת שפורסמה בתחילת השנה ועמדה על 396.7 אלף חביות בהסתברות הפקה של 90%, וזאת בנוסף להפקה בפועל במהלך שמונת החודשים הראשונים בשנת 2013 של 116 אלף חביות.

הרזרבות מסוג P2 (רזרבות צפויות ומוכחות) מאותו מקטע מסתכמות כעת ב-1.229 מיליון חביות, לעומת 605.1 אלף חביות בד"וח הקודם והרזרבות מסוג P3 (רזרבות צפויות, מוכחות ואפשריות) ממקטע 8B מסתכמות בכ-1.582 מיליון חביות נפט, לעומת 917.7 אלף חביות על פי הד"וח הקודם.

שותפות גבעות המפעילה את הקידוח, דיווחה עד היום על מכירות בהיקף כולל של כ-40 מיליון דולר במסגרת ההפקה הרציפה המתבצעת בקידוח מגד 5 במקטע 8B בלבד.

השותפות גילתה לפני מספר שנים מאגר נפט באזור הגבעות המזרחיות של ראש העין. לאחר כמה קידוחי חיפוש לא מוצלחים (קידוחי מגד 1 עד 4), בשנת 2010, בקידוח מגד 5, התגלה לראשונה נפט בכמות מסחרית קטנה.

השותפות מתכננת גם לבצע גם קידוחים נוספים 6-8, כאשר קידוחים אלו ממוקדמים כקילומטר דרומית לקידוח "מגד 5".

גבעות נסחרת בבורסה של תל אביב לפי שווי שוק של כ-450 מיליון שקל, כאשר מתחילת השנה ירדה המנייה בשיעור של כ-10%.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

11 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

8.
גבעות עולם מפתיעה אותנו כבר יותר מ-10 שנים
הנה מקור הידע לחיפושי הנפט של לוסקין: ברכת הרבי מליובאוויטש בסידני החל לוסקין לגבש את תפישתו על פוטנציאל הנפט של ישראל, לאחר שמצא לטענתו סימוכין על כך במקורות, בפרשת "וזאת הברכה", בברכת משה את בני יוסף על אדמתם. ומראש הררי קדם וממגד גבעות עולם – דברים ל"ג, 15 רש"י פירש שהררי קדם הינם הרים שנבראו לפני הרים אחרים. לוסקין פירש את פירוש רש"י. מצא בו את הגאולוגיה המודרנית המסבירה את היווצרות מלכודות הנפט. "מגד", הנזכר בפסוק, הוא לדעתו הנפט עצמו. לפני שהחליט סופית לעסוק בחיפושי נפט בישראל, ביקש את ברכת הרבי מלובביץ. הוא נפגש עם הרב מנחם מנדל שניאורסון‏ וזכה לתשובה: הקדוש ברוך הוא יברך אותך שתבשר בשורות טובות, ושזה יהיה בקרוב
רוני  |  07.10.13
לכל התגובות