אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
למכירה: מבנה היסטורי מסוף המאה ה-18

למכירה: מבנה היסטורי מסוף המאה ה-18

מינהל מקרקעי ישראל ומשרד התיירות יעמידו למכירה את מתחם חאן אל עומדאן בעכו, שהוגדר כאתר מורשת עולמית של אונסק"ו לצורך הסבתו למלון בן 200 חדרים

07.10.2013, 13:37 | דותן לוי
אחד המבנים ההיסטוריים היפים בעיר העתיקה של עכו – חאן אל עומדאן יועמד למכירה במסגרת מכרז של מינהל מקרקעי ישראל לצורך הקמת מלון בן 200 חדרים. המכרז שיפורסם משותף למשרד התיירות ויבוצע באמצעות החברה לפיתוח עכו.

המתחם מיועד לפיתוח ושימור האתר ההיסטורי ובמסגרת ההצעות שיוגשו למכרז יבחנו רק מועמדים שיקבלו המלצה ממשרד התיירות, לאחר שהמשרד יבחן את התאמת התכניות לפרויקט.

חאן אל עומדאן בעכו חאן אל עומדאן בעכו חאן אל עומדאן בעכו

חאן אל עומדאן הנו אחד המבנים העתיקים, היפים והמרשימים בישראל. המבנה העות'ומני, אשר נבנה בסוף המאה ה- 18 ממוקם בליבה של עכו העתיקה. שמו של החאן נגזר משורת עמודי הגרניט העומדים בקומתו התחתונה. בעבר שימש החאן למסחר בינלאומי בזכות סמיכותו לנמל עכו ובשנת 2001 הוכרז כאתר מורשת עולמית של אונסק"ו.

בעשור האחרון השקיע משרד התיירות מעל 185 מיליון שקל בפיתוח תיירותי של העיר. כיום יש בעכו היצע של 340 חדרי אכסון ועוד 180 חדרים בתהליכי תכנון ושיווק (לא כולל את חאן אל עומדאן). על פי הערכות הגורמים המקצועיים בעיר, חסרים עוד 1,300 חדרים.

תגיות