אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
גרנובסקי לא יספיק להגיש הצעת השקעה באי.די.בי במועד צילום: יריב כץ

בלעדי לכלכליסט

גרנובסקי לא יספיק להגיש הצעת השקעה באי.די.בי במועד

ביהמ"ש קבע שעל אלכסנדר גרנובסקי להגיש את הצעת ההשקעה באי.די.בי עד 20 באוקטובר. זימון בעלי המניות של אמבלייז לאישור ההשקעה חייב היה להיעשות שבועיים מראש. מועד זה עבר שלשום, ונראה שדנקנר וגרנובסקי יזדקקו לאורכה נוספת

08.10.2013, 07:46 | גולן חזני

מסתמנים קשיים בעסקת אישור ההשקעה של השקעה של אלכסנדר גרנובסקי באי.די.בי. עד אתמול בערב לא הודיעה חברת אמבלייז, שבאמצעותה מתכוון גרנובסקי לבצע את ההשקעה, על כינוס אסיפה של בעלי המניות שלה לאישור עסקת רכישת השליטה באי.די.בי. כינוס אסיפת בעלי מניות של חברה הרשומה בבורסת לונדון, כדוגמת אמבלייז, אמור להיעשות לפחות שבועייים לפני האסיפה (ובמקרים מסויימים שלושה).

קראו עוד בכלכליסט

באגוסט העניק שופט בית המשפט המחוזי איתן אורנשטיין ארכה של חודשיים - עד 20 באוקטובר – לנוחי דנקנר ואלכסנדר גרנובסקי, לגבש את הצעתם להסדר חוב. מדובר בהסדר הנסמך על כסף שיוזרם ברובו מקופתה של אמבלייז, לאחר שזו תעבור לשליטת BGI של גרנובסקי. שלשום חל המועד האחרון לכינוס בעלי המניות של אמבלייז כדי שגרנובסקי יוכל לעמוד בלוח הזמנים שקבע בית המשפט להשלמת העסקה.

ל"כלכליסט" נודע כי זימון האסיפה מתעכב בשל העובדה שהבורסה הלונדונית ממתינה לאישורם של חלק מהמשקיעים האירופאיים באמבלייז לקראת ההצבעה. כבר עתה נראה כי אפילו אישורים אלה יתקבלו בימים הקרובים והאסיפה תזומן, גם אז יהיה צורך בדחייה של המועד הסופי להגשת ההצעה, או שיעשה נסיון להגיש הצעה מותנית לאורנשטיין. בכל מקרה, את החלטתו הסופית באשר להסדר שיונהג באי.די.בי, יקבל השופט ב־25 בנובמבר.

השופט איתן אורנשטיין, צילום: אוראל כהן השופט איתן אורנשטיין | צילום: אוראל כהן השופט איתן אורנשטיין, צילום: אוראל כהן

בינתיים מסתמן עימות ראשון בין המומחה מטעם בית המשפט בתיק אי.די.בי, איל גבאי, לבין הנציגות ונאמני האג"ח. אתמול שיגר גבאי מכתב להנהלת החברה ולנאמנים שבו הציג את הסטנדרטים שעל פיהם יבחן את המתווים להסדר אשר יוצגו לפניו.

המכתב של גבאי נועד להפחית את היתרון שיש להצעת ההשקעה של אדוארדו אלשטיין, מבחינת הנציגות והנאמנים, ובמקביל גם לבחון את יכולתם של המציעים השונים והרצינות שלהם. אמות המידה אינן מחייבות ונועדו לתת תמונה כללית לאותם גורמים השוקלים הגשת הצעה. כידוע, הנאמנים ונראה שגם נציגות האג"ח, רואים בהצעה של אדוארדו אלשטיין כתעודת ביטוח, וההליכה של גבאי לכיוון מכרז לבחירת משקיע חיצוני, עשויה להוות קריאת תיגר על הגופים שבעצם המליצו עליו לתפקיד.

אמות המידה שדורש גבאי מהמציעים הן נתונים של רקע כללי על המציע, בעל השליטה בגוף, אופן ההחזקה, שרשרת השליטה, המינוף לאורך השרשרת, הסכמי שליטה והסכמים אחרים לשם גיבוש השליטה ועוד. דרישות האלה עשויות להקשות הן על אלשטיין והן על גרנובסקי שמחזיקים בפירמידות משלהם, ודרכן הם מעוניינים לבצע את ההשקעה באי.די.בי, ובמקביל גם דורשות מהקבוצה של ניל בוש ווגורדון טאנג שאף הם מעוניינים לרכוש את השליטה באי.די.בי. להציג שקיפות גבוהה יותר לגבי הקבוצה שלהם.

גבאי דורש גם אישור על כך כי המציע קיבל את כל האישורים להם נדרש לשם ביצוע ההסדר ולאחר שיגיש את הצעתו ב־20 באוקטובר, ההסדר יהיה מותנה רק באישור בית המשפט

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות