אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הבטחה: לפיד יתערב אישית במשבר במכללות הטכנולוגיות צילום: ענר גרין

הבטחה: לפיד יתערב אישית במשבר במכללות הטכנולוגיות

אתמול הודיעו משרדי האוצר והכלכלה כי הגיעו למתווה רב שנתי, אלא שפורום המכללות דחה מתווה זה למעט רשת מכללות אורט

14.10.2013, 11:36 | חן פונדק
שר האוצר יאיר לפיד יתערב אישית במשבר במכללות הטכנולוגיות. כך הודיעה סגנית שר הפנים פאינה קירשנבאום (ישרואל ביתינו) במהלך דיון בנושא בוועדת העבודה והרווחה.  

קראו עוד בכלכליסט

אתמול הודיעו משרדי האוצר והכלכלה כי הגיעו למתווה רב שנתי במהלכו יתווספו 90 מיליון שקל במשך חמש שנים, כ-20 מיליון שקל בשנה הקרובה. אלא שפורום המכללות דחה מתווה זה למעט רשת מכללות אורט. הפורום דורש 140 מיליון שקל, 80 מיליון שקל כבר השנה.

ח"כ חיים כץ, יו"ר ועדת העבודה והרווחה , צילום: נועם מושקוביץ ח"כ חיים כץ, יו"ר ועדת העבודה והרווחה | צילום: נועם מושקוביץ' ח"כ חיים כץ, יו"ר ועדת העבודה והרווחה , צילום: נועם מושקוביץ

לפני חודשיים דחה לפיד את פניית המכללות לתוספת זו והסביר כי יש להגיע להסדר במשא ומתן מול נציגי המשרדים. עתה, בעקבות תיווך של ח"כ עופר שלח (יש עתיד), הודיע לפיד כי "יכנס לעובי הקורה על מנת להגיע לפתרון בנושא".

חברי הפורום הקימו מאהל מחאה מול הכנסת ותכננו להתחיל שביתת רעב מהיום, אולם הסכימו לדחות זאת ביומיים. אם לא תקרה התקדמות ביומיים הקרובים, חברי הפורום מתכננים להתחיל את שביתת הרעב מחרתיים (ד'). באותו יום יקיים יו"ר וועדת העבודה חיים כץ (ליכוד) דיון נוסף. כץ לא אפשר היום לנציגי משרד הכלכלה לדבר בדיון, היות שאלו לא היו נוכחים במו"מ עצמו מול המכללות.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות