אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מלחמת גרסאות: למה עזב ריצ'רד ברנסון את אנגליה לטובת הקריביים צילום: בלומברג

מלחמת גרסאות: למה עזב ריצ'רד ברנסון את אנגליה לטובת הקריביים

ה"סאנדיי טיימס" טוען כי הגירת מייסד קבוצת וירג'ין קשורה לענייני מסים. ברנסון טוען שהסיבה שונה לגמרי

14.10.2013, 19:26 | סוכנויות הידיעות

מייסדה של קבוצת וירג'ין, ריצ'רד ברנסון מיהר לפרסם הצהרה באינטרנט המגנה על החלטתו לעזוב את מולדתו אנגליה ולעקור למעונו באיים הקריביים. ברנסון טען כי מניעיו קשורים לסגנון חיים ולא לשיקולי מס. כך מדווח אתר CNBC.

קראו עוד בכלכליסט

ביום ראשון דיווח ה"סאנדיי טיימס" על הקלות המס שלהן יזכה המיליארדר הבריטי בן ה-63 לאחר שיעבור לגור באי נקר (Necker) הממוקם באיי הבתולה הבריטיים.

האי נקר שאליו עבר ברנסון האי נקר שאליו עבר ברנסון האי נקר שאליו עבר ברנסון

בבריטניה משלמים בעלי ההון מס בשיעור של 50% מהכנסותיהם. משמעות המעבר של ברנסון לקריביים היא שהוא ייאלץ לוותר על אזרחותו הבריטית אך בביתו החדש יהיה פטור לחלוטין מתשלום מס הכנסה ומס על רווחי הון. אולם ברנסון יורשה לשהות בבריטניה 183 יום.

"לאחר 40 שנה שבהם הקמתי חברות ויצרתי מקומות עבודה, אתגורר מעתה באי נקר שם אשקיע מאמצים בהקמת ארגונים שלא למטרת רווח. לא עזבתי את בריטניה בשל סיבות הקשורות למסים אלא מתוך אהבה לאיי הבתולה הבריטיים ובייחוד לאי נקר שאותו רכשתי בהיותי בן 29", כתב ברנסון בבלוג שלו באתר וירג'ין. "היה לי את המזל הטוב לצבור הון במהלך הקריירה שלי, יותר ממה שאזדקק לו בכל ימי חיי ולא הייתי עובר לגור במקום שבו לא הייתי רוצה רק בשל ענייני מס". ברנסון התעקש שההחלטה לעבור לאי נעשתה כבר לפני שבע שנים, בערך באותה התקופה שבה מכר את אחוזתו בלונדון.

על פי פורבס, הונו של ברנסון מגיע לכ-4.6 מיליארד דולר.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות