אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
רצים לחלל: תוכנית ריאליטי חדשה של NBC מציעה לזוכה טיול של פעם בחיים

רצים לחלל: תוכנית ריאליטי חדשה של NBC מציעה לזוכה טיול של פעם בחיים

התוכנית תכלול את כל המרכיבים המוכרים: תחרויות, מריבות והדחות, אבל הפרס שהיא מציעה הוא ראשון מסוגו. מי שתטיס את הזוכה המאושר לחלל היא חברת וירג'ין גלקטיק של המיליארדר ריצ'ארד ברנסון שמייצרת כיום את החללית המסחרית הראשונה

06.10.2013, 20:35 | כלכליסט

רשת הטלוויזיה האמריקאית NBC החלה בהפקת תכנית ריאליטי חדשה, הכוללת תחרויות, מריבות, הדחות וזוכה יחיד, כמו באלפי תכניות הריאליטי שרצות כיום על המסך, אבל הפרס שהיא מציעה לא הוצע באף תכנית לפניה. שמה של התכנית החדשה הוא "ספייס רייס", והיא תציע לזוכה כרטיס טיסה לחלל.

קראו עוד בכלכליסט

ביום חמישי האחרון הכריזה הרשת על התכנית ביחד עם שותפותיה - חברת הטיסה וירג'ין גלקטיק של המיליארדר ריצ'ארד ברנסון, אשר מייצרת את החללית המסחרית הראשונה בעולם וכן חברת ONE THREE MEDIA שמפיקה את התכניות הישרדות ודה ווייס, של מארק ברנט.

טיסת ניסוי של וירג טיסת ניסוי של וירג'ין גלקטיק. הטיסה הבאה שייכת לפליטי הריאליטי טיסת ניסוי של וירג

במהלך התכנית יוכלו הצופים להציץ  לבסיס החלל "אמריקה", של וירג'ין גלקטיק, במוהאבי שבניו מקסיקו, המהווה את נקודת היציאה, בסיס האם והאימונים וכן מרכז ההכנות לטיסות המסחריות לחלל. במסגרת התוכנית, תתועד התחרות כל העת במצלמה ותשודר לקהל הצופים.

"היקף המשימה הזאת הוא כל כך רחב, שנדרשו שני טיטאנים ענקים כדי לדמיין זאת למציאות", מסביר פול טלגדי, נשיא תוכניות אלטרנטיביות ותוכניות לילה ב-NBC, "המונח 'טיול של פעם בחיים' אכן מוגש כאן לראשונה באמת. זאת תהיה חוויה יוצאת דופן עבור כל מי שהביט לשמיים וחלם על טיסות לחלל".

סר ריצ'רד ברנסון, הסביר כי "המשימה של וירג'ין גלקטיק היא לבצע דמוקרטיזציה של החלל, אשר תביא בסופו של דבר לכך שטיסות מסחריות לחלל יהיו נגישות ובמחיר סביר לכולם."

"מדובר בחוויה שהיא ללא ספק יחודית, יוצאת דופן ואף משנה חיים", מסביר אלירון ירון, יו"ר חברת "גלקטיק דרימליין", החברה שמשווקת את כרטיסי הטיסה של וירג'ין גלקטיק לחלל בישראל. "פיתוח הטיסות המסחריות לחלל קורם עור וגידים, התוכנית הזאת היא בהחלט חדשנית ופורצת דרך, והיא בוודאי תגביר את המודעות לנושא ולכן גם את רכישת הכרטיסים".

"בעשר השנים האחרונות חלמתי על האפשרות ליצור תוכנית טלוויזיה שתעניק לצופה היומיומי את ההזדמנות לחוות את השמיים השחורים של החלל ולהביט מטה לעבר אמא אדמה", מסביר מארק ברנט, "אנשים יוכלו בצפיה בטלוויזיה בבית לצפות בתוכנית כאילו הם רכשו כרטיסים למחלקה ראשונה בטיסה".

לצפיה באתר החברה: www.virgingalactic.com

תגיות