אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אזורים בוחנת את רכישת השליטה בקרדן נדל"ן צילום: עמית שעל

אזורים בוחנת את רכישת השליטה בקרדן נדל"ן

המגעים למכירת החברה בוצעו ברקע לקשיי הנזילות בפניהם ניצבת החברה האם, קרדן ישראל שבניהולו של איתן רכטר

21.10.2013, 19:39 | ערן סוקול

חברת אזורים שבשליטת איש העסקים הרשי פרידמן (64.56%) הודיעה היום (ב') כי היא בוחנת את רכישת השליטה בקרדן נדל"ן.

קראו עוד בכלכליסט

החברה קיימה פגישה ראשונית עם נציגי קרדן נדל"ן אולם בין הצדדים טרם התקיים משא ומתן לגבי מתווה העסקה ותמורתה.

קרדן נדל"ן עוסקת ביזום, בניה, מכירה והשכרת מבני מגורים, מסחר ותעשיה ובעלת שווי שוק של כ-311 מיליון שקל. החברה נשלטת על ידי קרדן ישראל (74.94%) שבניהולו של המנכ"ל איתן רכטר.

המגעים למכירת החברה בוצעו ברקע לקשיי הנזילות בפניהם ניצבת החברה האם, כאשר בשנתיים האחרונות נרשמה הרעה במצבה הפיננסי של קרדן ישראל.

עובדה זו לא חמקה מעיני רואי החשבון של החברה שהפנו בדו"חות הכספיים את תשומת הלב של המשקיעים לקשיים שעמם מתמודדת קרדן ישראל. במהלך שנת 2012 נרשמה ירידה משמעותית בשווי השוק של חלק מאחזקותיה המהותיות, נכסים המשמשים כבטוחות למחזיקי האג"ח ולאשראי הבנקאי שקיבלה החברה.

איתן רכטר, מנכ"ל קרדן ישראל, צילום: עמית שעל איתן רכטר, מנכ"ל קרדן ישראל | צילום: עמית שעל איתן רכטר, מנכ"ל קרדן ישראל, צילום: עמית שעל

המשוכה המשמעותית העומדת בפני הנהלת קרדן ישראל נמצאת ביוני 2014, המועד שבו יהיה על החברה לפרוע מחצית מהחוב למחזיקי האג"ח - סכום של כ־100 מיליון שקל. כדי לעמוד באתגר מתבססת קרדן ישראל על כמה מקורות ובהם גיוס חוב של כ־50 מיליון שקל ותקבול של 125 מיליון שקל שהחברה מצפה לקבל אם תצליח לממש את החלטת הדירקטוריון מאוגוסט 2012 למכור 50% ממניות קרדן נדל"ן.

לנוכח זינוק של 90% במניותיה של קרדן נדל"ן מתחילת השנה, השיהוי במימוש ההחלטה למכור את מניות החברה־הבת היטיב עמה. אולם לאור סד הזמנים הקצר, יהיה על החברה לפעול במרץ ולקדם את המהלך.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות