אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הבעלים של בורדו מתכוון לפרוש בשל תכניות המס צילום: איי אף פי

הבעלים של בורדו מתכוון לפרוש בשל תכניות המס

ניקולאס דה טברנוסט , מנהל בורדו מהליגה הצרפתית הבכירה, הודיע כי ערוץ הטלוויזיה שלו - M6, שמחזיק בקרוב ל-100% מהמועדון, ינטוש את עולם הכדורגל אם ממשלת צרפת תחיל חוקי מס חדשים

22.10.2013, 17:50 | סוכנויות הידיעות

ניקולה דה טברנוסט (Nicolas de Tavernost), מנהל בורדו מהליגה הצרפתית הבכירה (ליג 1) הודיע כי ערוץ הטלוויזיה שלו -M6, שמחזיק בקרוב ל-100% מהמועדון, ינטוש את עולם הכדורגל במידה וממשלת צרפת תחיל חוקי מס חדשים.

קראו עוד בכלכליסט

שחקני פריז סן ז שחקני פריז סן ז'רמן. תקציב השכר יצמח ב-20 מיליון יורו | צילום: איי אף פי שחקני פריז סן ז

הממשלה מתכננת להטיל שיעור מס של 75% על הכנסות הגבוהות ממיליון יורו בשנה. המס נתפס כדרך לרפא את כלכלת צרפת המקרטעת, אולם ליגת הכדורגל הצרפתית (LFP) והקבוצות הביעו פעם אחר פעם את החשש שלהן כי המס יוביל לבריחת כישרונות מהליגה.

"אם החוק יאושר, ניאלץ לפרוש מהכדורגל בכלל ומבורדו בפרט. המדינה מפריעה למאמצים של חברות שמשקיעות בכדורגל", הגיב טברנוסט. "מאז 1999 השקענו במתקן האימונים...טרחנו להשיג שקיפות בהנהלה, אך אנחנו מרגישים שהמדינה ומשרד הספורט בולמים אותנו באמצע התהליך". טברנוס הוסיף: "זה לא איום, אלא עובדה. אנחנו נבחן את המצב ונראה אם נוכל להתקדם. המס הזה יעלה לנו 6 מיליון יורו בשנתיים".

החלטת הממשלה להעלות את שיעור המס ל-75% בשנה הבאה עשויה להוביל לכך שעוד קבוצות בכירות במדינה יסרבו לעלות למשחקים. כמה קבוצות מליג1 וליגת המשנה, ליג2, שוקלות להחרים משחקים בעתיד הקרוב בעקבות החלטת הממשלה. איגוד קבוצות הכדורגל המקצועיות (UCPF) החליט פה אחד להתנגד להעלאת המס על הכנסות של מיליון יורו.

נשיא אולימפיק ליון ז'אן – מישל אולאס (64) אישר כי הקבוצה שלו היא בין המועדונים ששוקלים את אפשרות ההשבתה, לדבריו מדובר ב"פעולת הישרדות".

"שמעתי את נשיא ליל מישל סיידו אומר כי הוא מוכן יהיה להכריז על פשיטת רגל אם המס יוטל. זה לא משחק, אפשר לראות זאת כפעולת הישרדות בסביבה שכבר אכזבה אותנו בעבר. יש דיבורים על מס הורג מסים. אם מעסיקים לא יכולים לשלם את המס הזה אין חלופה. אני מעדיף לראות זאת כהתראה ולא כאיום".

בתשובה לשאלה מתי החרם ייצא לפועל, ענה אולס "איני מוסמך לענות על השאלה הזו, אך בקרוב מאד, אולי אפילו בימים הקרובים". נשיא סנט אטיין, ברנרד קייאזו, המכהן גם כסגן נשיא UCPF, אמר כי סירוב לעלות למשחקים מהווה את אחת האפשרויות שעלו לדיון בקרב המועדונים.

"חרם? הכל אפשרי. ישנה הרבה מתיחות", אמר לעיתונאים. נשיא לה הבר ז'אן–פייר לובל הוסיף כי ההחלטה כיצד להגיב על החלטות הממשלה להטיל מס גבוה יותר על הקבוצות, צפויה להתקבל עד סוף החודש. "הוזכרו תרחישים שונים", טען. "הקבוצות הציגו כוונה ברורה להתנגד למס. התגובה תהיה תלויה בגישה ובתוצאות הדיונים עם הממשלה, והנכונות של הקבוצות. החלטנו לקיים אסיפה כללית מיוחדת ב-24 באוקטובר".

‏מי שצפויה לשלם את הסכום הגבוה ביותר בגין החוק החדש היא פריז סן ז'רמן, שכוללת 21 מיליונרים (20 שחקנים שחוצים את רף המס החדש, ובנוסף המאמן לוראן בלאן). לפי החוק החדש, תיאלץ פ.ס.ז' לשלם "מס עשירים" בגובה 21 מיליון יורו. מארסיי צפויה לשלם על-פי הסדר המיסוי החדש 5.3 מיליון יורו קנס, ליון 4.9 מיליון יורו, ליל 4.8 מיליון יורו. רק 6 קבוצות בליגה הצרפתית הבכירה לא צפויות לשלם "מס עשירים".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות