אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
משרד עוה"ד מיתר ליקוורניק תלווה את תנובה בדרך אל ההנפקה צילום: רמי זרנגר

בלעדי לכלכליסט

משרד עוה"ד מיתר ליקוורניק תלווה את תנובה בדרך אל ההנפקה

תנובה, שמתכננת לצאת להנפקה ב-2014, בחרה במשרד שילווה אותה בהנפקה אך מתמהמהת בבחירת משרד החיתום. בינתיים אייפקס מנהלת מגעים עם ברייט־פוד על מכירת השליטה בחברה

23.10.2013, 06:55 | גולן חזני

קרן אייפקס ממשיכה להתנהל בשני ערוצים במקביל, בין הנפקת תנובה ובין ניהול מגעים למכירת חלקה לברייט־פוד הסינית. ל"כלכליסט" נודע כי בימים האחרונים סיכמה תנובה על משרד עורכי הדין שילווה את ההנפקה בבורסה בת"א, משרד מיתר ליקוורניק, גבע לשם טל.

קראו עוד בכלכליסט

המשרד יחל בימים הקרובים בהכנת תשקיף החברה לקראת ההנפקה. מטרת החברה היא לצאת להנפקה ברבעון הראשון של 2014 על בסיס הדו"חות השנתיים של 2013.

עוד נודע ל"כלכליסט" כי תנובה מתמהמהת בבחירת חתמים ומתלבטת בין לאומי ושות' חתמים ובין כלל חיתום, לא רק זאת, בצמרת החברה ואיפקס דעות מנוגדות לגבי הגוף שיוביל את ההנפקה.

תנובה מנוהלת על ידי אריק שור, בראש החברה עומדת רוית ברניב ומנהלת איפקס ישראל המחזיקה בשליטה בתנובה היא זהבית כהן. השאיפה של איפקס היא להנפיק את החברה לפי שווי של בין 8 ל־10 מיליארד שקל, אם כי בשוק סקפטיים לגבי היכולת להנפיק לפי הרף העליון של השווי.

במקביל, מתנהלים מגעים שקטים מול ברייטפוד ששוקלת רכישת חלקה של איפקס בתנובה. הגוף הסיני שכר את שירותיהם של סיטי בנק ופירמת רואי החשבון BDO, כדי להוביל את המגעים מול איפקס.

ראשי ברייטפוד ביקרו בארץ בימים שלפני יום הכיפורים וסיירו במפעלים של תנובה וקיימו פגישות עם זהבית כהן, ברניב ואריק שור. מאיר שמיר, בעל השליטה במבטח שמיר, נמנע מלפגוש את הסינים מאחר שהוא רואה בעצמו מועמד לרכוש את השליטה בתנובה.

אריק שור מנכ"ל תנובה, צילום: אוראל כהן אריק שור מנכ"ל תנובה | צילום: אוראל כהן אריק שור מנכ"ל תנובה, צילום: אוראל כהן

בפברואר 2012 נתח השוק של תנובה היה בשפל, והיא הוערכה בשווי של 5 מיליארד שקל. גם אם ההתפתחויות האחרונות בשוקי הריבית וההון היו גורמות לשמיר להעלות את רף המחיר לכיוון של 6.5–7.0 מיליארד שקל, תג מחיר של 10 מיליארד שקל גדול בכמה דרגות מיכולתה של מבטח.

 

קרן איפקס מבססת את תג המחיר על מכפילי הרווח של החברות בנות ההשוואה כמו שטראוס וכמו אסם. אחד הנושאים שעדיין לא סוכמו בין זהבית כהן למאיר שמיר הוא הצטרפות אפשרית של מבטח שמיר למימוש, או יצירת מנגנון שיבטיח שהשליטה בתנובה תישאר בידי מבטח שמיר והקיבוצים. תנובה עשויה להיכנס מיידית למדד ת"א־25 אם תשלים את ההנפקה לפי שווי 8–10 מיליארד שקל.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות