אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
יועץ חדש ל-NBA: לויד בלנקפיין צילום: בלומברג

יועץ חדש ל-NBA: לויד בלנקפיין

מנכ"ל גולדמן זאקס נכח בפגישת הדירקטוריון האחרונה תחת הנהגתו של דיוויד סטרן. מארק קיובן הבעלים המיליארדר של הדאלאס מאבריקס סיפר: "הוא חשף הרבה רעיונות, תפיסה נוספת של העולם. תמיד אפשר ללמוד משהו חדש"

27.10.2013, 15:08 | בלומברג

מנכ"ל גולדמן זאקס, לויד בלנקפיין, השיא עצות לבעלי קבוצות כדורסל ב-NBA בנושאים מקומיים ובינלאומיים, וכן העלה רעיונות כיצד לנהל בצורה הטובה ביותר עסק. בלנקפיין התראיין בשבוע שעבר לשדרן CNN, וולף בליצר, כחלק מכינוס מועצת המנהלים של הליגה, שהתקיים בניו יורק. זו הייתה פגישת הדירקטוריון האחרונה תחת הנהגתו של דיוויד סטרן, שפורש בפברואר ויוחלף על ידי אדם סילבר. פגישת הבעלים הבאה מתוכננת לאפריל. 

קראו עוד בכלכליסט

מארק קיובן. מתתי על זה!, צילום: רויטרס מארק קיובן. מתתי על זה! | צילום: רויטרס מארק קיובן. מתתי על זה!, צילום: רויטרס

"מתתי על זה", סיפר מארק קיובן הבעלים המיליארדר של הדאלאס מאבריקס בצאתו מהפגישה. "הוא חשף הרבה רעיונות, תפיסה נוספת של העולם. תמיד אפשר ללמוד משהו חדש". מנהל הבוסטון סלטיקס וויק גרוסבק, שלקח הפסקה מתפקידו כמנהל חברת ההון סיכון היילנד קפיטול פרטנרס כדי להתמקד בניהול קבוצת הכדורסל, סיפר כי כולם "הקשיבו בעיון" לדבריו של בלנקפיין.

גרוסבק ציין כי ההכנסות של הליגה עמדו על 2 מיליארד דולר כשרכש את הסלטיקס ב-2002, וכעת הן עומדות על 5 מיליארד דולר וצפויות לטפס ל-10 מיליארד דולר, אולם הוא לא סיפק טווח זמן לתחזית הזו.

"אפשר ללמוד מהיו"ר של גולדמן זאקס", אמר בראיון לאחר הפגישה, אך לא פירט. "אני למדתי המון". דברים דומים אמר גלן טיילור, הבעלים המיליארדר של מיניסוטה טימברוולבס, שציין כי הוא מפעיל כמה עסקים בינלאומיים. הוא סיפר כי בלנקפיין הביע את עמדתו לגבי הכלכלה האמריקאית – היכן היא עומדת ולאן מועדות פניה.

בנוסף, טיילור טען כי בלנקפיין דיבר על החשיבות של ההשקעות במדינות זרות, אף שהציע להשקיע בזהירות. "עד כמה שאנחנו מוטרדים מהמעורבות של הממשלה בכלכלה שלנו, המצב חמור יותר במדינות זרות", אמר טיילור, מייסד החברה הפרטית טיילור קורפ, המתוארת כספקית פתרונות שיווק וצבע אינטראקטיבי. "חייבים להסתכל על הטווח הארוך".

זו לא הפעם הראשונה שבעלי הקבוצות ב-NBA פונים לוול סטריט לקבלת עצות. מנכ"ל ג'י.פי.מורגן צ'ייס, ג'יימי דיימון נאם בפני הבעלים הפגישתם ב-2009. לדבריו של טיילור, בלנקפיין סיפר לבעלי הקבוצות שנהג לדווח לסטרן כאשר עבר במשרד עורכי הדין פרוסקאוזר רוז. "נאה ונבון", תיאר אותו באותה תקופה סטרן.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות