אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
פרוסט: "המנכ"ל הבא יהיה צעיר ממני והוא צריך לגור בישראל" צילום: יובל חן

פרוסט: "המנכ"ל הבא יהיה צעיר ממני והוא צריך לגור בישראל"

בשיחת ועידה הסביר יו"ר טבע כי סיום עבודתו של ג'רמי לוין נבעה מהשגות על הדרכים למימוש האסטרטגיה; איל דשא: "נמשיך בתוכנית הקיצוץ בדחיפות מאחר שזו אחת מהעדיפויות העליונות שלנו"

30.10.2013, 15:10 | ניר צליק

"בשבועות האחרונות היו לנו השגות בענייני מימוש האסטרטגיה של טבע", כך הסביר פיליפ פרוסט יו"ר טבע, את הרקע להחלטה על עזיבת המנכ"ל ג'רמי לוין. פרוסט אמר את הדברים בשיחת ועידה שניהל יחד עם איל דשא, סמנכ"ל הכספים שימלא את מקומו של לוין עד למציאת מנכ"ל חדש לחברה.  

קראו עוד בכלכליסט

פרוסט הסביר כי ההבדלים היו בניואנסים, ולא באסטרטגיה עצמה. "אני מעריך את הכישרון של ג'רמי, וההבדלים היו בדקויות ולא בנוגע לכיוון של החברה. אני מעריץ גדול של ג'רמי. זה הגיע לנקודה שההבדלים הקטנים לא יכלו להיפתר והעדפנו להיפרד".

דירקטוריון טבע הקים ועדה שתחפש מחליף לג'רמי לוין. "טבע חזקה היום כמו שהיא היתה תמיד. היא חברה גדולה ומרגשת עם כל מיני אפשרויות בעתיד. אני חושב שהדברים האלה יהיו מושכים לכל מי שהוא מוכשר ושאפתן ומתעניין בתחום הרפואה. יהיו הרבה מועמדים. אני חושב המנכ"ל הבא של טבע יהיה חייב להיות צעיר ממני ולגור בישראל", אמר יו"ר טבע בעניינו של המחליף האפשרי.  

"כיו"ר וכמחזיק מניות, אני נרגש לגבי עתידה של החברה. ביקשנו מאיל דשא לתפוס את תפקיד כמנכ"ל זמני. כסמנכ"ל כספים הוא מילא תפקיד חשוב בתוכניות הורדת העלויות של טבע וזה ישרת את טבע", אמר פרוסט והוסיף כי הוא עצמו יישאר יו"ר החברה כל עוד יהיה באפשרותי לתרום לחברה. "מנקודת המבט שלי אני בוחן את עצמי כל יום וכל חודש וכל שנה. הדירקטוריון מאוד אקטיבי בבחינת ההצלחה של כל המנהלים כולל אותי, ואני אכבד את רצונו של הדירקטוריון להישאר כל עוד עוד אני יכול. ברור שחשוב שיהיה מי שיירש אותי וחשוב שיזהו אותו הכי מוקדם שאפשר כדי שהחברה תתפקד, וחשוב לתכנן קדימה כדי שלא יהיו הפתעות", אמר פרוסט.

איל שדה התייחס להמשך הדרך בטווח הקרוב: "הפוקוס שלנו הוא באסטרטגיה עליה הכרזנו בשנה האחרונה. אנחנו בטוחים שצוות ההנהגה שלנו מחזיק ביכולות כדי לממשה. יש לנו חזון בטבע, שמתבסס על משמעת, כדי לייצר ערך לבעלי המניות. אנחנו מחויבים לחזון הזה, גם עכשיו וגם בעתיד. טבע ממשיכה לזהות הזדמנויות", אמר שדה.

שדה הדגיש כי תוכנית ההתייעלות תצא לפועל ללא קשר לעזיבת לוין. "נמשיך בתוכנית הקיצוץ בדחיפות מאחר וזו אחת מהעדיפויות העליונות שלנו. תחת הנהגת ג'רמי הגברנו את השקיפות בצורה משמעותית ואני מתכוון להמשיך את זה. אנחנו נמשיך לנהל את החברה בסטנדרטים גבוהים. אני רוצה לאשר שהחברה תדווח על תוצאות הרבעון כמתוכנן מחר. אנחנו מצפים לסיים את השנה עם הכנסות של 19.7-20.3 מיליון דולר ורווח של 4.85-5.05 סנט למניה".

פרוסט התייחס אף הוא למימוש תוכנית ההתייעלת ואמר כי "האסטרטגיה ממשיכה כמו קודם. נמשיך בהתאם לתוכנית וננסה לשפר אותה בכל דרך אפשרית".

"ג'רמי תרם רבות לטבע בשנה וחצי האחרונות, ובשם הדירקטוריון אני מאחל לו הצלחה בהמשך דרכו", אמר פרוסט בשיחה.

  

פיליפ פרוסט, צילום: יובל חן פיליפ פרוסט | צילום: יובל חן פיליפ פרוסט, צילום: יובל חן

"מבחינת התרבות הארגונית, לכל חברה יש תרבות משלה. לטבע יש תרבות עשירה עם הקרבה מצידם של האנשים שאינה דומה לאף חברה בתעשייה שראיתי או בכל תעשייה. אני לא חושב שזה ישתנה על ידי עזיבה של אדם אחד", הוסיף פרוסט.

שדה הוסיף ופירט בשיחה כי טבע תמשיך להתמקד בגנריקה מתוחכמת ובהרחבת הפורטפוליו. "אנחנו נמשיך להתמקד באיזור הנשיה, CNS ואונקולוגיה, ולהרחיב את עסקי ה"מעבר למדף" שלנו".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות