אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
האקזיט של בנט: ירוויח מיליונים ממכירת סולוטו צילום: טלי מאייר

האקזיט של בנט: ירוויח מיליונים ממכירת סולוטו

שר הכלכלה החזיק מניות בחברה באמצעות נאמנות עיוורת. ל"כלכליסט" נודע שבעבר ביקשו בכירי סולוטו מבנט בתוקף תפקידו כיו"ר מועצת ישע למכור את מניותיו כדי שלא יפריע להם לגייס השקעה בחברה

30.10.2013, 14:48 | מאיר אורבך

שר הכלכלה נפתלי בנט ירשום הכנסה של מיליוני דולרים ממכירת חברת סולוטו ב-120 מיליון דולר לחברת אשוריאן. בנט, ששימש לתקופה קצרה כמנכ"ל סולוטו עד למינויו כיו"ר מועצת יש"ע, החזיק כמות לא ידועה של מניות בחברה באמצעות נאמנות עיוורת וכעת עם המכירה ירשום אקזיט נוסף.

קראו עוד בכלכליסט

בנט. אקזיט שני, צילום: עמית שעל בנט. אקזיט שני | צילום: עמית שעל בנט. אקזיט שני, צילום: עמית שעל

זהו האקזיט השני של השר אשר מכר את חברת סאיוטה, כשהיה בין מקימיה לחברת RSA בתמורה ל-160 מיליון דולר בשנת 2006. באותה מכירה רשם בנט הכנסה של עשרות מיליוני דולרים. מלשכת השר סרבו להגיב אך הוסיפו שהם שמחים על כל הצלחה של חברה ישראלית.

ל"כלכליסט" נודע שבעבר ביקשו בכירי סולוטו מבנט בתוקף תפקידו כיו"ר מועצת ישע למכור את מניותיו כדי שלא יפריע להם לגייס השקעה בחברה.

עד כה גייסה סולוטו קרוב ל־20 מיליון דולר, מרביתם מקרנות הון סיכון, כך שגם אקזיט של 120 מיליון דולר ייחשב כהחזר מוצלח על ההשקעה בה. כפי שאירע באקזיטים האחרונים בישראל, גם במקרה זה הנהנים העיקריים צפויים להיות משקיעים זרים. ההחזר יתחלק בין המשקיעות – בסמר האמריקאית (22.85%), אינדקס הבריטית (14.31%) וגיזה הישראלית (19.4%) – שרבים מהמשקיעים בה הם אמריקאים.

מייסדי החברה, תומר דביר המשמש כמנכ"ל, וישי גרין, שכבר אינו מועסק בה, מחזיקים כל אחד מהם כ־10% בחברה. כמו כן מחזיקים בה מניות אינשיאל קפיטל של רועי קרתי ואלעד כהן (0.17%),Innovation Endeavors של יו"ר גוגל אריק שמידט ושותפו הישראלי דרור ברמן, וכן קראנץ'־פאנד של מייסד הבלוג היוקרתי טק־קראנץ', מייקל ארינגטון.

בעלי מניות נוספים שהצטרפו כחלק מסיבוב ההשקעה הראשון בחברה הם המשקיע הסדרתי זוהר גילון, וכן צבי מרגלית, חיים ונציה ואורי רענן - מייסדי בית ההשקעות פרוקסימה, שגם נחשב כמשקיע בולט בחברה (11%). השלושה מחזיקים יחד באופן עצמאי יותר מ־4% בחברה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות