אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
"זה אבסורד שטבע עולה כש-5,000 עובדים מפוטרים ומתרסקת כשמפטרים אדם אחד" צילום: אוהד צויגנברג

"זה אבסורד שטבע עולה כש-5,000 עובדים מפוטרים ומתרסקת כשמפטרים אדם אחד"

יחימוביץ': "טבע שגשגה בגלל עובדים ישראלים ובגלל המצאה ישראלית שנולדה במכון ויצמן ולא בגלל ספקולציות בבורסה ורכישות כושלות"

02.11.2013, 12:56 | כלכליסט

יו"ר האופוזיציה, ח"כ שלי יחימוביץ', התארחה הבוקר (שבת) ב"שבתרבות" בשהם ואמרה בנושא חברת טבע, כי היא יודעת שאלמלא הצפת העניין על ידה ביום פתיחת מושב הכנסת אל מול פניהם של רה"מ נתניהו ושר האוצר לפיד - 800 עובדים היו מאבדים את פרנסתם.

קראו עוד בכלכליסט

לדברי יחימוביץ', "אין לשתוק על עוול מוסרי וכלכלי כזה ואסור לציבור בישראל לקבל אותו כמובן מאליו. טבע שגשגה בגלל עובדים ישראלים ובגלל המצאה ישראלית שנולדה במכון ויצמן ולא בגלל ספקולציות בבורסה ורכישות כושלות. זה אבסורד שמניית טבע עולה לשמיים כש-5,000 עובדים בעולם מפוטרים ומתרסקת כשמפטרים אדם אחד, את ג'רמי לוין. זוהי הוכחה לכך שהטלת כובד המשקל על פיננסים ולא על תעשיית אמת היא מתכון לחוסר יציבות כלכלית ולמחיקת כל זכר לאנושיות".

ג ג'רמי לוין ג

יחימוביץ' אומרת כי התנהלותה של הממשלה השבוע בכל הנוגע למהלך הכואב של שחרור אסירים מחד, וניטרולו ע"י גל בניה בהתנחלויות מצד שני - מעידה על חוסר היגיון, חוסר תום לב, וסיכול ממוקד לכל התקדמות במו"מ להשגת הסדר עם הפלסטינים. "שיא שיאי הצביעות שמור לבנט ולבית היהודי. למרות שהיו חלק מהעסקה המפוקפקת, ומראש סוכם אתם כי תהיה בניה תמורת שחרור אסירים, הם משמיעים את קולו של הקוזאק הנגזל ויוצאים להפגין נגד הממשלה שהם עצמם חברים בה, ונגד ההחלטה שהם עצמם היו שותפים לה. זהו שיא הציניות".

נתניהו צריך להכריע

יחימוביץ' שבה והדגישה עם זאת, כי היא מתחייבת שמפלגתה תשמש רשת ביטחון לנתניהו בכל הקשור בהתקדמות מדינית. "על נתניהו להכריע: האם הוא הולך בעקבות בגין ורבין מחולל צעדים היסטוריים ואחראים למען שלום ולמען מדינה יהודית ודמוקרטית, או האם הוא עושה דברו של הימין הקיצוני - הן הבית היהודי והן הימין הקיצוני במפלגתו".

על הפריימריז לראשות מפלגת העבודה שיתקיימו ב-21 בנובמבר אמרה יחימוביץ', כי היא גאה בהליך הדמוקרטי המתקיים במפלגתה, מול מגוון מפלגות הפועלות כדיקטטורה. "אני מודה לחברי המפלגה ולחברי הכנסת על האמון שהם מביעים בי. אנו מגלים פער יציב של 20% ואף יותר בקרב המתפקדים בתמיכה ביני ובין ח"כ יצחק הרצוג, הרוב המכריע של חברי הסיעה תומך בי, וזה לא עניין מובן מאליו במפלגת העבודה, שהולכת לחולל סוג של היסטוריה ב-DNA שלה ולבחור בפעם השניה ברציפות את אותה יו"רית למפלגה".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

52 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

52.
לבריאן היקר מתגובה 10
אמנם אתה מוריד הוצאות אבל ההכנסות יורדות גם הן עקב כושר ייצור נמוך יותר ברוב הפעמים אלא אם כן היתה השפעה על היעילות של כושר הייצור במקרה של טבע , העליה במחיר המניה נובע אכן מספקולציה כמו ששלי ציינה - ומחוסר הבנה בסיסי בחשבונאות וכלכלה (של רוב הסוחרים בבורסה) , דווקא ההבנה של שלי שמחיר המניה לא שונה מהותית כרגע גם אחרי התפטרותו של המנכ"ל היא זו שמובילה להצלחה במסחר במניות. שלך תמיד המשקיע הנבון
המשקיע הנבון , נתניה-תל אביב-חדרה  |  06.11.13
51.
הגיון צרוף
אין פלא שמניות החברה יורדות כאשר מפטרים מנכ"ל. השוק מעריך כי החברה בבעיה וערך הנכסיהם עלול לרדת. מאידך פיטורי 5000 עובדים, מראה כי החברה החליטה להתייעל, ויש סיכוי כי ערכה לא יוסיף להתדרדר, ורווחיותה עשויה לעלות, ומכאן תנבע עליית ערך הנכסים שבידי בעלי המניות (להזכירכם: הללו שהשקיעו מכספם על מנת ליצור את החברה המעסיקה את אותם העובדים). תמיהתה של ח"כ יחמוביץ' מלאכותית, פופוליסטית במכוון, או נובעת מבורות צרופה. חבל שמי שמתיימרת לפעול לצדק חברתי, אינה דואגת גם לחוסנן של החברות המעסיקות כמו גם לתנאי שכר טובים באמת.
סטרטגיוס , מרכז  |  05.11.13
לכל התגובות