אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ענקית במדרון: סוני איבדה 2.2 מיליארד דולר משוויה לאחר הורדת תחזית הרווח

ענקית במדרון: סוני איבדה 2.2 מיליארד דולר משוויה לאחר הורדת תחזית הרווח

מניית ענקית האקלטרוניקה צנחה אתמול ב-11% בטוקיו. ברקע - דוחות רבעוניים מאכזבים על רקע דשדוש במכירת טלוויזיות ומצלמות סייבר

02.11.2013, 13:42 | בלומברג

חברת סוני (Sony Corp) איבדה אתמול (ו') 2.2 מיליארד דולר משוויה לאחר שמנכ"ל ענקית הטכנולוגיה, קאוזו היראיי חתך את תחזית הרווח של החברה ופרסם הפסד כתוצאה מהדרישה המדשדשת לטלוויזיות מדגם ברוויה (Bravia), למצלמות הסייבר ולסרטים תוצרת הוליווד שלה.

קראו עוד בכלכליסט

המניה צנחה אתמול ב-11% במסחר בטוקיו - הירידה החדה ביותר של המניה בחמש השנים האחרונות - וזאת לאחר שהיראיי חתך את תחזית הרווח השנתית של החברה ב-40% ל-30 מיליארד ין (305 מליון דולר).

בנוסף, פרסמה סוני באופן בלתי צפוי הפסד מהרבעון השני והפריכה את תחזיות האנליסטים שלפיהן תשוב החברה לרווחיות.

שעון סוני - smartwatch, צילום: עומר כביר שעון סוני - smartwatch | צילום: עומר כביר שעון סוני - smartwatch, צילום: עומר כביר

סוכנות הדרוג מודי'ס התריעה כי תוריד את דירוג האשראי של סוני לדרוג "זבל".

היראיי, שלקח לידיו את מושכות החברה בעת שרשמה ארבעה רבעונים רצופים של הפסדים, קיצץ משרות והעביר את הדגש בפעילות החברה לתחום הדיגיטלי, פיתוח המשחקים וייצור מכשירים סלולריים, זאת במטרה להשיב לידי החברה נתח שוק שלקחו יריבותיה אפל וסמסונג.

אתמול חתך היראיי את תחזית החברה לרווחים בתחום הטלוויזיות, המצלמות, המחשבים האישיים ומצלמות הווידיאו על רקע הפסדים של חטיבת הצילום של סוני בחודש שעבר.

"קשה לדמיין עלייה ברווחיות של פעילות האלקטרוניקה של סוני ללא ירידה בפעילות החומרה הקונבנציונאלית", אמר טקאשי ווטאנאבה, אנליסט בגולדמן זאקס בטוקיו.

תגיות