אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אושר מינויו של דורון וייס ליו"ר רכבת ישראל

פרסום ראשון

אושר מינויו של דורון וייס ליו"ר רכבת ישראל

היו"ר הקודם אורי יוגב הודח ווייס מונה במקומו, הליך שנפסל פעמיים ועורר ביקורת רבה ברכבת ובמשרד האוצר. באופן אירוני, יוגב, כיום מנכ"ל רשות החברות הממשלתיות, יהיה אחד המפקחים של וייס

05.11.2013, 15:11 | ליאור גוטמן
לאחר שתי פסילות מנהליות, אושר מינויו של דורון וייס ליו"ר דירקטוריון רכבת ישראל היום (ג'), כך נודע ל"כלכליסט". וייס החליף ביולי האחרון את היו"ר הקודם אורי יוגב, שמונה לאחרונה כמנכ"ל רשות החברות הממשלתיות, במסגרת הליך שעורר ביקורת רבה הן ברכבת ישראל והן במשרדי האוצר.

קראו עוד בכלכליסט

דורון וייס דורון וייס דורון וייס

הביקורת החלה לאחר חוות דעת חד־משמעית מרשות החברות הממשלתיות, שקבעה שהליך הדחתו של יוגב ומינויו של וייס נגועים בבעיות קשות בתחום הממשל התאגידי. כך למשל, ביולי 2012 פרסם שר התחבורה ישראל כץ הודעה כאילו הוא ממנה את דורון וייס ליו"ר דירקטוריון רכבת ישראל, זאת לאחר שאורי יוגב שימש כיו"ר בפועל במשך כשנה וחצי. בתחילת אוגוסט 2012 זימנו חברי דירקטוריון רכבת ישראל ישיבה מיוחדת, שבה ניסו למנות את וייס תחת יוגב, אולם כפי שנחשף ב"כלכליסט", הזימון לישיבה נומק על ידיהם ב"רצון השר במינוי יו"ר קבוע". אחד החתומים על הבקשה לכנס את דירקטוריון הרכבת אז היה לא אחר מאשר היו"ר המיועד וייס.

אם לא די בכך, היועץ המשפטי של רכבת ישראל ירון זפט גילה שחלק מחברי הדירקטוריון קיבלו לכאורה מסרים מלשכת שר התחבורה כיצד להצביע, מה שהוביל לכך שבמהלך ישיבת הדירקטוריון הודח יוגב לטובת המינוי של וייס בהליך בזק שארך כמה שעות בלבד.

לאחר בדיקה במשרד האוצר וחוות דעת של היועץ המשפטי לממשלה, הנחתה רשות החברות הממשלתיות במרץ האחרון לקיים את הליך הבחירה מחדש. ביולי האחרון הוגשה מועמדותו של וייס לתפקיד בפעם השנייה, אולם גם הפעם המועמדות נדחתה מחשש לקשר של וייס לחברות תפעול שעבדו מול הרכבת. בשבועות האחרונים הוגשה מועמדותו בפעם השלישית וכאמור אושרה. באופן אירוני, אחד האנשים שיפקחו על וייס יהיה לא אחר מאשר מנכ"ל רשות החברות אורי יוגב, שוייס מונה במקומו בהליך שכונה על ידי משרד האוצר כ"הדחה".
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות