אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מחזיקי אג"ח של אייס: "החברה הטעתה משקיעים" צילום: אוראל כהן

מחזיקי אג"ח של אייס: "החברה הטעתה משקיעים"

בבקשה לתביעה ייצוגית שהוגשה נגד בעלי השליטה באייס לשעבר משה גאון ושלמה זבידה ובכירים נוספים נטען כי "ההנהלה הסתירה את מצב הרשת"

07.11.2013, 09:07 | זוהר שחר לוי ונורית קדוש
ההנהלה הקודמת של אייס אוטו דיפו (זו שלפני עידן אלקטרה) הסתירה את החשש שלפיו תהפוך הרשת לחדלת פירעון - כך טוען דרור כהן, מחזיק אג"ח של החברה, בבקשה לתביעה ייצוגית שהגיש נגד בעלי השליטה באייס לשעבר משה גאון ושלמה זבידה ובכירים נוספים.

קראו עוד בכלכליסט

משה גאון, בעל השליטה לשעבר באייס, צילום: עמית שעל משה גאון, בעל השליטה לשעבר באייס | צילום: עמית שעל משה גאון, בעל השליטה לשעבר באייס, צילום: עמית שעל

בבקשה, שהועמדה על 7.5 מיליון שקל, נטען כי בדו"ח שפרסמה אייס באוגוסט 2011 קבע הדירקטוריון כי "לא מתקיים חשש סביר שהחברה לא תעמוד בהתחייבויותיה". הערכה זו ניתנה למרות הערכה סותרת שניתנה בדו"ח שחיברה באותו זמן חברת גיזה, זינגר, אבן, וממנו עלה כי הרשת צפויה להיות חדלת פירעון בתוך שנה.

"הדבר הוסתר מהציבור, ודבר קיומה של התחזית נודע למשקיעים רק בדיעבד כשעסקי החברה קרסו", נטען בבקשה. עוד צוין כי בהינתן חוות הדעת של גיזה היה על אייס להביא את המידע בפני הציבור ולעדכן כי אכן "קיים חשש סביר" לחדלות פירעון, גם אם היא סבורה אחרת. בבקשה נטען כי התנהלות בכירי החברה גרמה למשקיעים לרכוש ניירות ערך בעלי סיכון גבוה בהרבה מזה שהיה ידוע להם בעת הרכישה.

התובע הייצוגי מיוצג על ידי עורכי הדין גיל רון, אהרן רבינוביץ ומיכל הרצברג, עו"ד תומר ברם ממשרד ברם סלוקי ושות' ועו"ד יעקב אביעד.

מטעמו של זבידה, המיוצג על ידי עוה"ד מאיה צברי ושירין גבאי ממשרד גורניצקי ושות', נמסר כי "הבקשה טרם התקבלה וכנגיב בהתאם לביה"מש לכשתתקבל. מרשינו נהגו ונוהגים כדין"

גאון אחזקות מסרה בתגובה: "כאשר נקבל את התביעה נלמד אותה. הנושא נשמע מופרך".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות