אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ספק גרוטאות עקץ את מפעל חד אסף ב-13 מיליון שקל צילום: עמית מגל

ספק גרוטאות עקץ את מפעל חד אסף ב-13 מיליון שקל

חברת המתכות דיווחה אתמול כי המשטרה חוקרת את אחד מספקי הגרוטאות שלה בחשד להונאה. בעקבות זאת תיאלץ חד אסף להגיש מחדש את כל דו"חותיה הרבעוניים לשנת 2013

11.11.2013, 08:50 | אסף גילעם

חברת המתכות חדאסף דיווחה אתמול כי נפלה קורבן להונאה של אחד מספקיה. החברה שבשליטת אברהם (רמי) שני הודיעה כי בבדיקה שערכה לאחרונה התברר כי מתחילת השנה ועד לאחרונה שולמו לאחד מספקי הגרוטאות של הקבוצה תשלומים עבור כמות גרוטאות גדולה יותר מזו שסופקה בפועל, כתוצאה מהונאה לכאורה שבוצעה בקשר לאספקת גרוטאות אלו.

קראו עוד בכלכליסט

חד אסף נעזרה בבדיקתה בחברת חקירות חיצונית, ולאחר מכן דיווחה על ההונאה לכאורה למחלק ההונאה של משטרת ישראל. לבקשת המשטרה עיכבה חד־אסף את הדיווח, במטרה לאפשר את השלמת החקירה. חברת המתכות הודיעה אתמול כי אף שטרם התגבשו ממצאים סופיים על הנזק שנגרם לה, להערכתה הנזק נאמד ב־12.8 מיליון שקל.

אברהם (רמי) שני, בעל מפעל חד אסף, צילום: עמית מגל אברהם (רמי) שני, בעל מפעל חד אסף | צילום: עמית מגל אברהם (רמי) שני, בעל מפעל חד אסף, צילום: עמית מגל

חשיפת ההונאה תצריך הצגה מחודשת של דו"חות החברה לרבעונים הראשון והשני של 2013. מנתוני חד אסף עולה כי ההונאה לכאורה גדלה מרבעון לרבעון. ברבעון הראשון הנזק נאמד ב־900 אלף שקל, ברבעון השני 5.9 מיליון שקל וברבעון השלישי 6 מיליון שקל.

חד אסף נסחרת לפי שווי של 167 מיליון שקל. ב־2012 היא רשמה רווח נקי של 7 מיליון שקל, אך במחצית הראשונה של 2013 דיווחה החברה על הפסד של 6 מיליון שקל.

ההפסד הצפוי מההונאה מהווה מכה לא נעימה לשורה תחתונה חבוטה גם כך.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות