אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אישיות מחשמלת: מנכ"ל השנה של מארקט ווטש - אלון מאסק מטסלה צילום: בלומברג

אישיות מחשמלת: מנכ"ל השנה של מארקט ווטש - אלון מאסק מטסלה

יצרנית המכוניות החשמליות מכרה רק ברבעון השלישי של השנה כ-5,500 רכבים; מניית החברה זינקה מינואר ב-309%

14.11.2013, 15:30 | סוכנויות הידיעות

האתר הכלכלי מארקט ווטש מבית וול סטריט ג'ורנל בחר באלון מאסק מטסלה למנכ"ל השנה. "השנה האחרונה הייתה סוערת למדי עבור טסלה. אולם חרף כמה מהמורות לאורך הדרך, מניותיה של יצרנית המכוניות החשמליות עלו בלמעלה מ-300%. גם האמון שנותנים המשקיעים במנכ"ל אלון מאסק גואה", נימקו באתר את הבחירה. 

קראו עוד בכלכליסט

מאסק גבר על סוחרי השורט של מניית החברה שבראשה הוא עומד ואף החזיר – שנים לפני תאריך היעד – את ההלוואה שקיבלה החברה ממשרד האנרגיה האמריקאי. הוא רכש מוניטין כמנהל-ממציא-כללי בסגנון סטיב ג'ובס שאליו משווים אותו לא מעט לאחרונה.

רודסטר של טסלה רודסטר של טסלה רודסטר של טסלה

כמו המנכ"ל האגדי של אפל שהלך לעולמו, כך גם מאסק לא מהסס לענות בהפגנתיות למבקריו גם אם במקרה קוראים להם ג'ורג' קלוני, שהתלונן בתקשורת שמאז שהוא נוהג ברכב רודסטר (Roadster) של טסלה, הוא כל הזמן נתקע בצידי הדרך. מסיבות אלו ואחרות, נבחר מאסק על-ידי מרקט ווטש למנכ"ל השנה 2013.

מעבר לביצועי מניות ולתדמית הציבורית שלו, מאסק בן ה-42, שזכה לתהילה בעקבות הצלחתו של אתר הבילינג האינטרנטי פייפאל (PayPal), שלט במגרש השנה הודות לשילוב הייחודי של אנרגטיות, חדשנות ודחף בלתי ניתן לעצירה להצליח.

מאסק לא נוהג לעורר גלים רק בתחום אחד בלבד – הוא גם עומד בראש החברה היחידה במגזר הפרטי המספקת רקטות לתחנת החלל הבין-לאומית.

לפני כשנה, בנאום לסטודנטים באוניברסיטת אוקספורד, אמר מאסק שהיעד של טסלה הוא "לייצר רכבים חשמליים שהאטרקטיביות שלהם כמוצר עולה על זו של מרכבים מונעי דלק" והשנה הוא הפך יעד זה למציאות. טסלה מכרה השנה 5,000 מכוניות חשמליות אלגנטיות ומהירות ונגסה נתח לא מבוטל משוק מכוניות היוקרה. באירופה זוכה הרכב להצלחה בקרב המעמד הגבוה גם כן. ברבעון השלישי של השנה מכרה החברה כ-5,500 מכוניות חשמליות.

לאור הישגים אלו והחזר החוב אמר מאסק כי ישקיע 100 אלף דולר בחברה – מהלך שקשה להתנגד לו לאור הנתונים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות