אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מנכ"ל קניוני עזריאלי: אנחנו לא רוצים לנהל עסקים עם מי שנגרר צילום: עמית שעל

מנכ"ל קניוני עזריאלי: אנחנו לא רוצים לנהל עסקים עם מי שנגרר

לדברי ארנון תורן, בקבוצה מקווים להגדיל את פדיון קניון איילון למיליארד שקל בשנה בעזרת השקעה של 200 מיליון שקל בבינוי הקומה השנייה

18.11.2013, 14:16 | אורנה יפת

קבוצת עזריאלי תשקיע כ-4.5 מיליארד שקל בשנה הקרובה בפיתוח פרויקטים של נדל"ן מסחרי ומשרדים. אחד הפרויקטים הוא בינוי הקומה השניה של קניון איילון ברמת גן שבקבוצה מצפים כי תגדיל את הפדיון של הקניון למיליארד שקל בשנה.

קראו עוד בכלכליסט

כיום מגיע הפדיון של קניון איילון ברמת גן, שהיה הקניון הראשון בארץ והוקם לפני 28 שנה, ל-650 מיליון שקל. בקומה השניה שתכלול 10,000 מ"ר שטחי מסחר שיתווספו ל-20,000 מ"ר הקיימים, משקיעה הקבוצה 200 מיליון שקל. הבינוי צפוי להסתיים בעוד כשנה וחצי.

"המתנו שנים רבות כדי להיות בטוחים בתהליך וברמת התחרות", ציין ארנון תורן, מנכ"ל קניוני עזריאלי. "הוספת הקומה תחזיר לקניון איילון את המובילות שהייתה לו בשנים הראשונות להקמה. גם כיום הוא בין עשרת הקניונים המובילים בישראל אבל הוספת הקומה תחזיר אותו לשלישיה הראשונה של הקניונים המובילים בארץ".

רוצים את H&M ואמריקן איגל

לדברי רינה טל, מנכ"לית הקניון, בקומה השניה יהיו 20 חנויות אופנה ובין היתר מתנהל מו"מ עם רשתות בינלאומיות שלא פועליות כיום בקניון ובהן H&M , אברקרומבי אנד פיץ', גאפ, דה צ'ילדרנס פלייס, אמריקן איגל, ברשקה ועוד. בנוסף, מותגים שכבר פועלים בקניון כגון זארה, קסטרו, רנואר ופוקס, מבקשים להגדיל שטחי מסחר ולפתוח חנויות על שטחים של מעל 500 מ"ר.

קניון איילון קניון איילון קניון איילון

"העסק של אבי מלכה הגיע לסוף דרכו"

ריבוי שטחי המסחר, העובדה שקניון אבנת פתח תקווה כבר ביצע הרחבה מספר שנים קודם לכן, וקניון רמת אביב שמושך אף הוא לקוחות מרמת גן, אינם מטרידים את ראשי הקבוצה. תורן מכחיש טענות של סוחרים ובהם אבי מלכה, הבעלים של מתאים לי וג'אמפ, כי רשתות אופנה בינוניות וקטנות קורסות בשל עומס שכר הדירה של הקניונים. "מאד נוח לרשת או גוף מסחרי שלא עומד במבחן הזמן להטיל דופי במשכיר", ציין תורן. "הנטל של דמי השכירות הוא מרכיב אחד ולא עיקרי בהפעלת עסק. לא ראיתי את הרשתות צועקות במשרדים של חברת החשמל או העיריות על גובה הארנונה והחשמל. היכולת שלנו לשמר את הרשתות ולייצר להן שרידות, מוגבלת. אין לנו שום שליטה על היכולת הכלכלית של בעלי רשתות ועל ההצלחה שלהן".

לדבריו, "אנחנו מנהלים עסק ורוצים לנהל עסקים עם מי שיכול להתנהל ולא עם מי שנגרר. ואנחנו רוצים להביא לקהל שלנו את הבשורה ולא להציג להם עסקים מקרטעים. אני לא יודע אם אבי מלכה נגרר בגלל טעויות עסקיות, אבל העסק שלו הגיע לסוף דרכו והגענו איתו להסכמה על פינוי המושכרים, עוד לפני שסגרנו לו סניפים. וברגע שהרשת נכנסה לפירוק זה ברור שהמפרק רצה למכור אותה ועל כן שווה לו להילחם על כל נקודת מכירה. אני מקווה שהרשת תימכר לגורם רציני כי בבסיסו זה עסק טוב שלצערי בשנים האחרונות דעך".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות