אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הזמנות האייפון 5C מדשדשות: פוקסקון תסגור פס ייצור, תתמקד ב-5S צילום: איי אף פי

הזמנות האייפון 5C מדשדשות: פוקסקון תסגור פס ייצור, תתמקד ב-5S

מכירות לא מספקות וצמצום היקף ההזמנות מצד אפל הביאו את פוקסקון לסגור את פס הייצור. במקביל, הגדילה אפל ב-75% את שיעור הזמנות דגם 5S המתקדם והיקר, שפופולרי מאחיו המוזל גם במדינות מתפתחות

19.11.2013, 15:09 | רפאל קאהאן

חברת פוקסקון תסגור פס ייצור שהוקדש לאייפון 5C - הדגם המוזל של האייפון - ותחליף אותו בקו ייצור לדגם 5S. על פי דיווח של הרג'יסטר הבריטי, הסיבה העיקרית היא דרישה נמוכה של הצרכנים ל-5C שהובילה לצמצום הזמנת המכשירים מצד אפל.

קראו עוד בכלכליסט

לעומתה, הדרישה לאייפון 5S מרקיעה שחקים: אפל הגדילה את ההזמנות למכשיר זה מפגטרון ופוקסקון בכ-75%. בסך הכל, פוקסקון קיבלה כ-30% מסך ההזמנות של מכשירי האייפון ופגטרון קיבלה את ה-70% הנותרים.

מימין: האייפון 5S, האח היקר והנמכר, צילום: עמית שעל מימין: האייפון 5S, האח היקר והנמכר | צילום: עמית שעל מימין: האייפון 5S, האח היקר והנמכר, צילום: עמית שעל

האייפון 5C שיוצר במפעל של פוקסקון בשנגדזו היה הניסיון של אפל להציע דגם עממי ומוזל שמבוסס על האייפון 5. לעומת זאת, הצרכנים העדיפו את הדגם היקר יותר; אפילו בשווקים מתפתחים סין והודו, עברו מכירות ה-5S את אלו של ה-5C. מסיבה זו, צמצמה אפל את הזמנות ה-5C מפגטרון בכשליש ומפוקסקון בכ-20%.

בסך הכל מכרה אפל כ-33.8 מיליון מכשירי אייפון ברבעון האחרון, כאשר מתוכם כ-60% היו מהדגמים החדשים, כך על פי אתר BGR. חברת המחקר TrendForce העריכה כי מכירות רבעון סוף השנה של דגמי האייפון האחרונים יסתכמו בכ-49 מיליון מכשירים, לעומת כ-47.8 מיליון מכשירים ברבעון המקביל אשתקד.

התפלגות מכירות האייפון 5S והאייפון 5C עומדות על פי ההערכות של TrendForce על כ-76% לטובת ה-5S, זאת לעומת כ-24% עבור האייפון 5C. 

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות