אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
האם משתמשי סנאפצ'ט מפרסמים יותר תמונות מגולשי פייסבוק?

האם משתמשי סנאפצ'ט מפרסמים יותר תמונות מגולשי פייסבוק?

מפתחת אפליקציית הצ'ט הפופולרית טענה שהגיעה ל-400 מיליון תמונות ביום, מספר גבוה משל פייסבוק. ואולם, בדיקה מגלה ש-12% מההודעות בסנאפצ'ט הן קבוצתיות ושהחברה סופרת כל נמען כפרסום תמונה נפרד

20.11.2013, 17:02 | נמרוד צוק
מהו היקף השימוש האמיתי באפליקציית סנאפצ'ט, שזכתה בימים האחרונים לסיקור נרחב אחרי שסירבה להצעות רכישה מפייסבוק וגוגל במחיר של 3-4 מיליארד דולר?

קראו עוד בכלכליסט

לטענת החברה, מספר התמונות והסרטונים שנשלחים כל יום באמצעות האפליקציה הוא 400 מיליון, בעוד לפייסבוק מועלים "רק" 350 מיליון. זאת, על פי נתונים חדשים שפורסמו אמש (ג') בעקבות הספוקולציות סביב הצעות הרכישה והסירוב להן.

אוון שפיגל, מייסד סנאפצ אוון שפיגל, מייסד סנאפצ'ט | צילום: איי פי אוון שפיגל, מייסד סנאפצ

בדיקה של הנתונים שערך הוול סטריט ג'ורנל, עם זאת, מראה שלא מדובר בהשוואה פשוטה כל כך: כאשר משתמש בסנאפצ'ט שולח הודעה למספר נמענים במקביל - כ-12% מההודעות שמשוגרות באמצעות השירות - החברה סופרת כל נמען כמשלוח נפרד.

מעבר לכך, המספר שמיוחס לפייסבוק לקוח מדיווח פומבי של החברה לרשות לניירות ערך בארה"ב, והוא מתייחס לרבעון האחרון של 2012 - כאשר סביר להניח שהיקף השימוש במדיה בפייסבוק גדל מאז במידה ניכרת, החברה לא שחררה נתונים עדכניים יותר על מספר התמונות והסרטונים שמשתמשיה מעלים לאתר, אבל מספר המשתמשים שלה גדל מאז ב-18%, שהם 728 מיליון איש.

מלבד שני הבדלים אלו, התמונות והסרטונים שמשתמשי פייסבוק משתפים (המספרים מתייחסים לאלו שמשותפים פומבית עם החברים באתר ולא כאלה שנשלחים באופן פרטי דרך מערכת ההודעות) נשארים באתר לזמן ארוך וממשיכים לגרור לייקים, תגובות וצפיות. זאת, בעוד התכנים שנשלחים למשתמשי סנאפצ'ט - כתוצאה מטבעו הבסיסי של השירות - נעלמים אחרי מספר שניות בלבד ולא ניתן לצפות בהם או לעשות בהם כל שימוש אחר שוב.

על פי הפרסומים האחרונים, מייסד סנאפצ'ט אוון שפיגל סירב להצעות הרכישה במחשבה שאחרי שיעבור את רף 400 מיליון ההודעות ביום יוכל לבקש מחיר גבוה יותר עבור החברה - אך החלטתה של החברה לפרסם נתון זה כבר עכשיו מראה כי המניעים מאחורי המהלך עדיין לא התבררו סופית.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות