אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הסכם ניגוד העניינים של אורי שני: לא יטפל שנתיים בכל הנוגע לפולאר השקעות צילום: עמית שעל

פרסום ראשון

הסכם ניגוד העניינים של אורי שני: לא יטפל שנתיים בכל הנוגע לפולאר השקעות

יועצו של יאיר לפיד בקבינט הדיור יעזוב היום את החברה. ימשיך לקבל ממנה שכר של כ-78 אלף שקל בחודש, רכב וטלפון במשך חצי שנה. הוא מחזיק בזכויות במשק חקלאי במושב שדה משה ליד קריית גת, ואישתו מחזיקה במחצית הבעלות בקרקע פרטית המשתרעת על כ-12.5 דונמים בראשון לציון

21.11.2013, 20:10 | תומר גנון

אורי שני, שיסיים היום את תפקידו כמנכ"ל פולאר השקעות וכדירקטור בחברות הבנות שלה, לא יטפל בכל עניין הנוגע לה ולבעלי השליטה בה במשך שנתיים. כך עולה מהסדר ניגוד העניינים שעליו חתם מקורבו של שר האוצר, יאיר לפיד, אשר ישמש כיועץ ללא שכר לקבינט הדיור וליו"ר הקבינט. על פי ההסדר, לשני לא תהיה כל סמכות הכרעה, קבלת החלטה או מתן הוראות בקבינט. 

קראו עוד בכלכליסט

שני הודיע על עזיבתו את פולאר כבר בחודש מאי השנה, אולם על פי חוזה העסקתו בחברה הוא המשיך לכהן כמנכ"ל החברה שישה חודשים נוספים. דירקטוריון החברה סיכם עימו שימשיך עד לאישור ההסדר החוב המתגבש בין החברה לבין נושיה, אולם כאמור שני עוזב כעת.

במסגרת הסכם ניגוד העניינים הצהיר שני כי "עד ליום 21 בנובמבר 2013 (היום), יום הפרישה, אשמש בתפקיד מנכ"ל חברת פולאר השקעות אשר בין היתר עוסקת במגוון פעילויות הקשורות לייזום פרויקטים בתחום הנדל"ן בישראל ומחוץ לישראל, מחזיקה בנכסי נדל"ן באמצעות חברות בנות שלה, וכן מחזיקה ב-50% מחברת הזרע, אשר עוסקת בין היתר בגידול של מוצרי חקלאות שונים ובשיווקם".

אורי שני, צילום: אוראל כהן אורי שני | צילום: אוראל כהן אורי שני, צילום: אוראל כהן

שני הצהיר בנוסף כי יעזוב את תפקידו כדירקטור בחברות הבנות של פולאר: גול פרטנרס, 303 east 51 street, חברת הזרע והולילנד פארק בע"מ – חברות שלהן הליכים משפטיים ואחרים מול המדינה, בין היתר על פיצויים בגין הפקעת מקרקעין.

"במשך ששת החודשים שלאחר סיום יחסי עובד מעבדי ביני לבין פולאר", הצהיר שני, "אקבל מפולאר משכורת ללא נלוות שכר, אך עם זכות שימוש ברכב וטלפון סלולרי על חשבון פולאר". שני מקבל שכר חודשי של כ-78 אלף שקל והטבות נוספות (רכב דרגה 6, החזר הוצאות ועוד) מהחברה. על פי הסדר ניגוד העניינים, בכל בעיה שתתעורר מול החברה לגבי שכרו ותנאיו, ימנה שני נאמן שיפנה לחברה.

שני מכהן מאז אוקטובר 2009 כמנכ"ל פולאר השקעות, העוסקת בין היתר בייזום פרויקטי בנייה נדל"ן מניב בישראל ובחו"ל. כמו כן, בין השנים 2007-2005 כיהן שני כמנכ"ל שיכון ובינוי מקבוצת אריסון, ובין 2005-2002 כיהן כמנכ"ל שיכון עובדים. בהסדר שגובש על ידי המשנה ליועץ המשפטי לממשלה, דינה זילבר, והיועץ המשפטי של משרד האוצר, יואל בריס, אין התייחסות לשיכון ובינוי או לשיכון עובדים.

קרקעות בקרית גת ובראשון לציון

הסדר ניגוד העניינים של שני גם כולל גם הצהרה על נכסי נדל"ן קשורים. על פי ההסדר, הוא מחזיק בזכויות במשק חקלאי במושב שדה משה (ליד קריית גת). כמו כן יש להוריו זכויות במשק חקלאי אחר במושב, ואחותו נקבעה כ"בת ממשיכה" במשק זה. בנוסף, אישתו של שני מחזיקה במחצית הבעלות בקרקע פרטית המשתרעת על כ-12.5 דונמים (לפני הפקעה בשיעור של 1.8 דונם) אשר הוכרזה כקרקע חקלאית וממוקמת בשוליים המזרחיים של ראשון לציון.

שני מצהיר כי "תוכנית הדיור הלאומית נועדה לפעולה בקרקעות שבבעלות המדינה, אולם לא מן הנמנע שההחלטות יחולו גם על קרקעות פרטית". בהסדר נקבע כי שני מתחייב יטפל בנושאים שעשויים להיות קשורים לנכסים אלה רק לאחר אישור מהיועץ המשפטי לממשלה וממשרד האוצר, ובתנאים שהם יקבעו.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

11 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

9.
אורי שני / יאיר לפיד
האם אורי שני לא ייפגש עם אנשי פולאר? איזה בלוף זה מבית מדרשו של יאיר לפיד בעל החזון לפוליטיקה אחרת? אורי שני יעזוב את תפקידו ויקבל משכורת של 78000 לחצי שנה, חהחהחה, הצחקתם אותי, הוא יחזור לתפקידו, לאחר שיקדם את האינטרסים של פולאר בלי שהוא יהיה המנהל או כל תפקיד אחר בחברה. אם יש לו מוסר מן הצדק שיעבוד ללא תמורה, חבל שלא שאלו את גאידמק על אורי שני, יש לו מה להגיד בנדון.
צדוק , צפון  |  21.11.13
לכל התגובות