אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אוורנוט מאשימה את אדובי בהפקרת אבטחת המשתמשים צילום: shutterstock

אוורנוט מאשימה את אדובי בהפקרת אבטחת המשתמשים

פריצת הסייבר באדובי ממשיכה לעורר חשש בקרב חברות האינטרנט; אוורנוט שלחה מייל למשתמשים בו היא מזהירה את משתמשיה מפני פריצה לחשבונותיהם

26.11.2013, 11:38 | רפאל קאהאן
מנהלי אפליקציית אוורנוט (Evernote) קראו למאות אלפי המשתמשים שלהם לשנות באופן מיידי את סיסמאות הגישה לשירות. האזהרה הגיעה לאחר התקפת הסייבר העצומה על אדובי, במהלכה האקרים השיגו את הסיסמאות של כ-150 מיליון משתמשים של החברה ופרסמו אותן ברשת.

קראו עוד בכלכליסט

החשש באוורנוט מתבסס על המנהג הנפוץ של משתמשים רבים להגדיר סיסמה אחידה לשירותי הרשת שלהם. אברנוט אינה היחידה שמיהרה להזהיר את המשתמשים שלה לשנות סיסמה בעקבות ההתקפה על אדובי. פייסבוק פרסמה אף היא אזהרה דומה. אך ההצהרה של אוורנוט היא לא שגרתית מכיוון שהיא מציינת את אדובי באופן מפורש מספר פעמים:

אוורנוט היא מאפליקציות הפתקים הנפוצות ביותר, צילום מסך: google אוורנוט היא מאפליקציות הפתקים הנפוצות ביותר | צילום מסך: google אוורנוט היא מאפליקציות הפתקים הנפוצות ביותר, צילום מסך: google

גם בפייסבוק שלחו אזהרה למשתמשים

במייל ששלחו באוורנוט למשתמשים מדגישים בחברה כי האשמה היא אדובי: "לאחרונה התפרסמו דיווחים על פרצת אבטחה באדובי, שככל הנראה חשפה מידע אישי, כולל סיסמאות וכתובות מייל של מיליוני משתמשים. רשימת החשבונות של אדובי שנחשפו הועלתה לאינטרנט. השווינו את הרשימה לרשימת כתובות המייל של המשתמשים שלנו ומצאנו שהמייל שבו נרשמתם לחשבון אוורנוט הוא ברשימת החשבונות של אדובי שנחשפו".

בחברה מיהרו להרגיע את המשתמשים ביחס לאבטחת האפליקציה והצהירו כי: "אוורנוט לא נפרצה ואינה קשורה לתקרית הזו, אך אם השתמשתם באותה סיסמא באדובי ואצלנו, רצוי שתחליפו את הסיסמה באוורנוט". המייל כולל גם עצות כיצד להגן על המידע באוורנוט ובאתרים אחרים, כמו "הימנעו משימוש בסיסמאות פשוטות המבוססות על מילים מילוניות", או "לעולם אל תשתמשו באותן סיסמאות במספר אתרים ושירותים".

בשבוע שעבר פרסמה פייסבוק הודעה דומה. הרשת החברתית זיהתה את האנשים שהסיסמאות שלהם נגנבו וחסמה את החשבונות שלהם עד שיחליפו את הסיסמה. אך בהודעה של פייסבוק לא הפנו אצבע מאשימה כלפי אדובי, כפי שעשו באוורנוט. 

בהודעה של פייסבוק נכתב: "לאחרונה קרתה תקרית אבטחה באתר אחר שאינו קשור לפייסבוק. פייסבוק עצמה לא נפגעה באופן ישיר מהתקרית, אך חשבון הפייסבוק שלכם נמצא בסכנה מכיוון שהשתמשתם באותה סיסמא בשני האתרים".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות