אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
וילי פוד תעניק הלוואה לקבוצת גרנובסקי־דנקנר צילום: עמית שעל

בלעדי לכלכליסט

וילי פוד תעניק הלוואה לקבוצת גרנובסקי־דנקנר

החברה שבשליטת צבי ויליגר תעמיד לקבוצה הלוואה של כ־70 מיליון שקל. בשלב הראשון לא תהיה שותפה בקבוצה

28.11.2013, 08:17 | גולן חזני ויניב רחימי

קבוצת גרנובסקי־דנקנר מקבלת חיזוק מחברת מוצרי המזון וילי פוד, שבשליטת צבי ויליגר. החברה תעמיד לקבוצה הלוואה של כ־70 מיליון שקל. בשלב הראשון וילי פוד לא תהיה שותפה בקבוצה המתמודדת על רכישת השליטה באי.די.בי, אולם על פי תנאי ההלוואה, ניתן יהיה להמיר אותה למניות בכפוף לאישור שיתקבל מטעם הממונה על הגבלים עסקיים.

קראו עוד בכלכליסט

אישור זה נדרש לנוכח העובדה שמוצריה של וילי פוד נמכרים, בין היתר, לרשת שופרסל, הנמצאת בשליטת קבוצת אי.די.בי. נוסף לכך, וילי פוד מייבאת מוצרים עבור שופרסל, תחת המותג הפרטי של הרשת.

ההלוואה שתתקבל מחברת וילי פוד תאפשר לקבוצת הרכישה של גרנובסקי־דנקנר להגדיל את הסכום המופקד בנאמנות לצורך רכישת השליטה באי.די.בי מ־679 מיליון שקל לכ־748 מיליון שקל.

ההצעה של גרנובסקי־דנקנר לנושים של אי.די.בי אחזקות משקפת תמורה גבוהה יותר מזאת של קבוצת אקסטרה־אלשטיין, אולם בכל הקשור לכספים המופקדים בנאמנות, קבוצת אקסטרה־אלשטיין נהנית מיתרון היות שהפקידה סכום גבוה יותר של 820 מיליון שקל. ההלוואה מווילי פוד אמנם תסייע לקבוצת גרנובסקי־דנקנר לצמצם פערים, אך הקבוצה עדיין תסבול מנחיתות בפרמטר זה מול המתחרים. נכון להיום, אחרי יציאת חברת נטו, הקבוצה של גרנובסקי־דנקנר כוללת גם את קבוצת נץ, קבוצת אלון, קבוצת נקש, המשקיע דניאל חוסידמן ויצחק דנקנר.

צבי ויליגר, מנכ"ל וילי פוד, צילום: עומר מסינגר צבי ויליגר, מנכ"ל וילי פוד | צילום: עומר מסינגר צבי ויליגר, מנכ"ל וילי פוד, צילום: עומר מסינגר

אסיפת מחזיקי האג"ח של אי.די.בי נקבעה ליום שלישי בשבוע הבא. באסיפה יצביעו נושי החברה על הצעת הסדר החוב המועדפת עליהם. ההצעה שתיבחר באסיפות המקדימות, תובא לאישור בפני השופט איתן אורנשטיין ב־15 בדצמבר שיכריע מי יהיה בעל השליטה הבא בקבוצת אי.די.בי.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות