אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
קרדן אן.וי: דיסקונט יעניק אשראי של 33 מיליון ויממן את תשלום האג"ח צילום: עמית שעל

קרדן אן.וי: דיסקונט יעניק אשראי של 33 מיליון ויממן את תשלום האג"ח

במקביל דיווחה החברה על הפסד של 65.6 מיליון יורו ברבעון השלישי, לעומת רווח של 20.3 מיליון יורו ברבעון המקביל

28.11.2013, 10:33 | אסף גילעם

קרדן דיווחה הבוקר (ה') כי בנק דיסקונט יעמיד לה את האשראי הדרוש לעמוד בתשלומי האג"ח הקרובים בפברואר 2014. קרדן אן.וי צריכה לפרוע בפברואר 2014 סכום של כ-100 מיליון יורו בעוד בקופת החברה בסוף הרבעון היו רק 15.4 מיליון יורו. מדובר הזרמת חמצן נוספת לקרדן אן.וי. החברה שבשליטת יוסף גרינפלד, אבנר שנור ואיתן רכטר הפועלת בתחום הנדל"ן במזרח אירופה ובסין, וכן בתחום המים באמצעות חברת תהל. 

איתן רכטר , צילום: עמית שעל איתן רכטר | צילום: עמית שעל איתן רכטר , צילום: עמית שעל

קראו עוד בכלכליסט

קרדן אן.וי שנמצאת במצוקה תזרימית שהובילה את מחזיקי האג"ח שלה להקים נציגות, הודיעה לפני כשבועיים כי מכרה את מלוא אחזקותיה בחברת הבת -GTC פולין תמורת 160 מיליון יורו. מדובר במכירת 27.75% מהחברה לקרן Lone Star Real Estate כשהתמורה משקפת ל-GTC פולין שווי הגבוה ב-1.4% משווי השוק הממוצע של המניה בבורסה לניירות ערך בוורשה, בשלושת החודשים האחרונים.

תמורת הסכום שיתקבל ממכירת המניות תשמש בעיקר להחזק הלוואה לבנק דיסקונט, שהעמיד לחברה אשראי בהיקף של 101 מיליון יורו. היתרה מיועדת בעיקר לצורך פירעון האג"ח, אך לחברה היה פער בהיקף התשלולם הנדרש, אותו הסכים אתמול בערב לגשר דיסקונט. בהסכם בין קרדן אן.וי לדיסקונט, האחרון יעמיד לחברה אשראי בהיקף של עד 33 מיליון יורו לטובת תשלום האג"ח הקרוב. האשראי יובטח ב-51% ממניות חברת הבת קרדן סין (לאחר פירעון תשלום האג"ח) ושיעבודים נוספים על תהל אינטרנשנל וקרדן פיננסים. מרבית האשראי יועמד לחברה עד סוף 2014 (28 מיליון יורו) ואת היתרה תפרע החברה עד סוף 2015.

במקביל לדיווח פרסמה החברה גם את תוצאותיה לרבעון השלישי. קרדן אן וי רשמה הפסד של 65.6 מיליון יורו לעומת רווח של 20.3 מיליון יורו ברבעון המקביל. עיקר ההפסד נבע מירידת ערך שרשמה על השקעתה ב-GTC פולין בהיקף של 44 מיליון יורו, בשל שיערוך ההשקעה לשוויה בבורסה. שוויה של GTC פולין בספרי החברה נכון סוף הרבעון השני עמד על 194 מליון יורו. קרדן אן וי כאמור מכרה את אחזקה ב-GTC פולין לאחר תקופת הדו"ח בשווי גבוה משווי השוק. בנוסף מציינת החברה כי ברבעון השלישי נרשם הפסד בשל הפחתות בגין השקתה של החברה בחברת פרוייקטי המים בפולין, מירידת ערך מוניטין במגזר השירותים הפיננסים שנפגע ממצב השוק ברומניה והפחתת נכס בלתי מוחשי.

עלייה בפעילות המים

נקודת האור בדו"חות היתה תוצאותיה של קרדן לנד סין (Kardan Land China) שהציגה יציבות במכירות, כשהיא מדווחת כי הבניה של פרויקט יורופארק דאליאן (Eurooark Dalian) מתקדמת בהתאם לתכנון, וגם גם התקדמות בחתימה וחידוש חוזים עם שוכרי עוגן ב-Chengdu וב-Dalian. פעילות קרדן מים בסין רשמה עליה בהכנסות ממתקני מים, אך מנגד רשמה ירידה בהכנסות בעקבות ירידה בהיקף פעילות הקמת המתקנים. סך הכל תחום הנדל"ן בסין הניב לחברה רווח של 1.1 מיליון יורו ברבעון.

בתחום המים, על אף שנרשמו הפחתות בגין הפעילות של תהל בפולין, החברה הצליחה להראות שיפור בשיעור הרווח הגולמי כתוצאה מצעדי התייעלות שם. תחום התשתיות הניב לחברה הפסד של 8.7 מיליון יורו ברבעון, כמרבית ההפסד מיוחס למגזר הפרויקטים.

קרדן אן וי מציינת כי מגזר הבנקאות והאשראי הקמעונאי הציג "תמונה מעורבת" בעוד שנרשם שיפור בפעילות בבולגריה, בפעילות הבנק ברומניה נרשמה הרעה בתוצאות לאור "נסיבות שוק מאתגרות". תחום הבנקאים והאשראי הקמעונאי הסב לחברה הפסד של 9.5 מיליון יורו ברבעון.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות