אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מחזיקי האג"ח לקרדן אן.וי: "חשפו את הוצאות החברה" צילום: עמית שעל

בלעדי לכלכליסט

מחזיקי האג"ח לקרדן אן.וי: "חשפו את הוצאות החברה"

המחזיקים דורשים שקרדן אן.וי תחשוף מסמכים הנוגעים למצבה העסקי. בנוסף הודיעה החברה כי היא מנהלת מו"מ מתקדם למכירת אחזקתה ב־GTC פולין

13.11.2013, 07:40 | גולן חזני

המאבק בין בעלי האג"ח לבין קרדן אן.וי עולה מדרגה נוספת. נציגות מחזיקי האג"ח של החברה פנתה להנהלה בדרישה להעמיד לרשותה שורה של מסמכים. הנציגות, שכוללת את כלל ביטוח, אלטשולר שחם, פסגות ומיטב דש, שלחה את המכתב לעו"ד אמיר ברטוב, המייצג את קרדן אן.וי, עם דרישה להעביר אותו לכל נושאי המשרה בחברה מאחר שהם רואים בהם אחראים אישית לנזקים שייגרמו להם.

קראו עוד בכלכליסט

ל"כלכליסט" נודע כי במכתב - שנשלח על ידי עורכי הדין של הנציגות משרד קליר־בנימיני - נדרשת החברה לספק שורה של מסמכים, ובהם דו"ח המפרט את ההוצאות החודשיות שלה;

התוכנית העסקית של החברה כולל דו"ח תזרים מזומנים עדכני; תרגום לאנגלית של שטרי הנאמנות העדכניים לשתי סדרות האג"ח של החברה; העתקי פרוטוקולי הישיבות של ההנהלות והדירקטוריונים של כל אחת מהחברות־הבנות של קרדן אן.וי ושל החברה עצמה; הסכמי ההלוואות של החברות בקבוצה עם בנק דיסקונט; והעתקי כל ההסכמים של החברה עם השותפים שלה ושל החברות־הבנות עם שותפיהן.

"כל ההצעות והדרישות שהובאו בפני קרדן אן.וי - כולל זו ההוגנת להסדר בחברה ולמינוי משקיף - סורבו. קיים חשש שהחברה תפעל למכירת נכס במימוש מהיר ובמחיר בלתי ראוי", נכתב במכתב. המחזיקים גם מזהירים את החברה משינוי של החברות־הבנות שלה בתנאי הלוואות מול נושים אחרים.

קרדן אן.וי צריכה לפרוע בפברואר 2014 סכום של כ־100 מיליון יורו בעוד בקופת החברה יש רק 8.5 מיליון יורו. בנוסף הודיעה אתמול החברה כי היא מנהלת מו"מ מתקדם למכירת אחזקותיה (27.5%) בחברת הנדל"ן GTC פולין.

מקרדן אן.וי נמסר כי "חברי הנציגות חתמו עם קרדן אן.וי על הסכם סודיות, והחברה איננה מתכוונת בשלב זה להתייחס לנושאים הנידונים עם הנציגות".

מבעלי השליטה בקרדן אן.וי, יוסף גרינפלד, צילום: עמית שעל מבעלי השליטה בקרדן אן.וי, יוסף גרינפלד | צילום: עמית שעל מבעלי השליטה בקרדן אן.וי, יוסף גרינפלד, צילום: עמית שעל
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות