אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בבילון: החוזה עם מנוע החיפוש ASK.COM לא יוארך צילום: ענר גרין

בבילון: החוזה עם מנוע החיפוש ASK.COM לא יוארך

לכאורה, מדובר בחוזה לא מהותי עבור החברה, אלא שבמציאות שבה כבר איבדה את החוזה עם גוגל, מדובר בבשורה שלילית

28.11.2013, 15:10 | ניר צליק
בבילון, ספקית תוכנת התרגום, מאבדת חוזה נוסף עם מנוע חיפוש - החוזה שחתמה החברה עם ASK.COM. לכאורה, מדובר בחוזה לא מהותי עבור החברה, מאחר והיא עדיין לא הפיקה ממנו הכנסות משמעותיות, אלא שבמציאות שבה החברה כבר איבדה את החוזה עם גוגל, מדובר בבשורה שלילית לחברה.

קראו עוד בכלכליסט

בבילון מפיקה את הכנסותיה מפרסומות דרך מנועי חיפוש. החברה מתקינה את עמוד הבית של החברה, שמאחוריו עומד מנוע חיפוש לבחירתה, בהתאם לטריטוריה ממנה מגיע המשתמש שמוריד את תוכנת התרגום שלה. בנוסף, עמוד הבית שלה מותקן גם בעזרת מפתחי תוכנות אחרים, כאשר במקרים כאלה מקבלת בבילון את הכסף ממנוע החיפוש ומעבירה את חלקו לשותפי הפרסום.

שנית פאר צפוני מנכ"לית בבילון, צילום: יוסי צבקר שנית פאר צפוני מנכ"לית בבילון | צילום: יוסי צבקר שנית פאר צפוני מנכ"לית בבילון, צילום: יוסי צבקר

למעשה, בחודשים האחרונים גוגל העבירה חלק נכבד מהחוזים שלה עם חברות כגון בבילון ל-ASK.COM. בעוד המדיניות של גוגל כלפי שותפי החיפוש הוקשתה, והיא לא איפשרה להם להתקין עוד את עמודי הבית שלהם ללא אישור מפורש מהמשתמש שמוריד את התוכנית, דרך ASK היא איפשרה מדיניות יותר מקלה, וכך למעשה נוצר מצב בו התעבורה שהגיעה לגוגל באופן ישיר היתה "נקייה" יותר ואילו התעבודה שהופנתה ל-ASK.COM, שגם הוא למעשה שלוחה של גוגל, הייתה "נקייה" פחות.

כעת, בעקבות הפסקת ההסכם בין בבילון לבין ASK, בבילון לא תעבוד בשום צורה עם גוגל, לפחות עד שנת 2014 אז תיבחן שוב העבודה המשותפת של שתי החברות. המצב הנוכחי יוצר תלות גבוהה בהרבה עבור בבילון ביאהו, סיטואציה שעשויה להיות בעייתית בעתיד, במידה וגם יאהו תחליט להקשיח את תנאי החוזים שלה מול שותפי הפרסום, או שהיא תרצה לשאוב נתח יותר גדול מהכנסות הפרסום המשותפות לשתי החברות.

תגיות