אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
רשות החברות הממשלתיות זימנה את יו"ר נמל אשדוד גדעון סיטרמן לשימוע לפני הדחה

רשות החברות הממשלתיות זימנה את יו"ר נמל אשדוד גדעון סיטרמן לשימוע לפני הדחה

כמו ן זומנו לשימוע שני דירקטורים. בין הסיבות להמהלך: לא נקטו צעדים נגד פעילותו הפרטית בנמל של יו"ר ועד העובדים אלון חסן

02.12.2013, 18:30 | ליאור גוטמן

רשות החברות בראשת אורי יוגב שלחה ליו"ר נמל אשדוד גדעון סיטרמן הזמנה לשימוע שעלול להביא להדחתו המיידית מתפקידו. כמו כן נשלחו מכתבי זימון לשימוע לשני הדירקטורים שרית בובליל ואריה ברדוגו. השלושה צריכים להופיע לשימוע בתוך 30 יום.  

קראו עוד בכלכליסט

בסביבת רשות החברות הממשלתיות מונים 4 סיבות עיקריות שבגללן זומנו השלושה לשימוע. הסיבה הראשונה – פעולותיו הלא חוקיות לכאורה של יו"ר ועד הנמל אלון חסן היו ידועות לסיטרמן ולשאר הדירקטורים זה תקופה ארוכה, אולם הם לא נקטעו בשום צעדים לטפל בהן ונדרשו לנושא רק לאחר החשיפה בערוץ 2.

חסן, כזכור, הפעיל שתי חבורת פרטיות בנמל, אחת להובלת סחורה באמצעות משאיות ("בן עידן הובלות") והשנייה מכרה לנמל מוצרי ניקיון (י. הופס). חברה נוספת, אליה חסן היה קשור לכאורה, היתה דנה לוגיסטיקה שהעניקה שירותי אחסון לחברות שונות שבן דודו היה מנהלה. 

מנהל רשות החברות הממשלתיות, אורי יוגב. צעד שעלול לזעזע את הנמל, צילום: עומר מסינגר מנהל רשות החברות הממשלתיות, אורי יוגב. צעד שעלול לזעזע את הנמל | צילום: עומר מסינגר מנהל רשות החברות הממשלתיות, אורי יוגב. צעד שעלול לזעזע את הנמל, צילום: עומר מסינגר

הסיבה השנייה - המשך העסקת עובדים שונים שנגדם היו תלויים כתבי אישום וזאת בניגוד להוראות.

הסיבה השלישית – זה מספר חודשים חברת נמל אשדוד התנהלה בהיעדר סמנכ"ל הכספים ובהיעדר ייעוץ משפטי, מה גם שסיטרמן חשוד שהפסיק את המכרז לאייוש שני התפקידים מאז נכנס לתפקיד.

הסיבה הרביעית - טענות של מנכ"ל הנמל לשעבר שוקי שגיא נגד סיטרמן בדבר נסיונות לכאורה לאייש משרות שונות בנמל, חלקם מינויים שחשודים כפוליטיים.

יצוין, שחסן סיפר בעבר שסיטרמן הגיע לביתו לפגישה עסקית ושוחח על מינויים שונים בנמל.

טרם שליחת המכתב לשלושה קיבלה רשות החברות גיבוי משפטי למהלך וכן את אישור שר האוצר יאיר לפיד.

לטענת הרשות היא שוקלת להפעיל את סמכותה לפי סעיף 22 ו' ולשקול את הדחת השלושה.

כל דירקטור קיבל קלסר עם המסמכים הרלוונטים בעניינו ולרשותו יעמדו כאמור 30 יום להשמיע את טענותיו.

ברשות אומרים הערב: "מדובר בצעד חריג שנובע מתפקוד תמוהה לכאורה של דירקטורים בנמל שנעים בין אוזלת יד למריחת תירוצים".

סיטרמן נכנס לתפקיד היו"ר לפני כשנה וחצי. בתקופת ממשלת אולמרט כיהן מנכ"ל משרד התחבורה בראשות שלאול מופז, והיה אחראי בין השאר על חברת נמל אשדוד.

המהלך של הרשות עלול לזעזע את חברת נמל אשדוד וזאת ממש לפני שהמדינה מוציאה מכרזים להקמת שני נמלים חדשים, אחד מהם באשדוד. ברשות מסבירים שאם והדירקטורים יימצאו כאאחראים למחדלים היא תפעל במהלך בזק לאיוש מקומם כך שהמהלך של פתיחת ענף הספנות לתחרות לא ייעצר.

טרם נמסרה תגובת נמל אשדוד.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות