אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
וועדי הנמלים לא מוותרים - יבקשו מביה"ד לעבודה דיון לקראת השבתה צילום: אוראל כהן

וועדי הנמלים לא מוותרים - יבקשו מביה"ד לעבודה דיון לקראת השבתה

ההסתדרות תבקש מבין הדין להכפיל סעדים כנגד מה שהם מכנים פגיעה לכאורה בעבודה המאורגנת, בעקבות כוונת המדינה להקים שני נמלים חדשים. יבקשו להשבית באופן חלקי או מלא את העבודה ברציפים

20.11.2013, 14:02 | ליאור גוטמן

ההסתדרות וועדי הנמלים צפוים להגיש עד סוף השבוע בקשה מחודשת לקיום, כבר בשבוע הבא דיון בבית הדין הארצי, לעבודה בעניין כוונת המדינה להקים שני נמלים חדשים. כך הוסכם הבוקר (ד') בפגישה שנערכה בין יו"ר ההסתדרות עופר עיני לנציגי וועדי חיפה ואשדוד.

קראו עוד בכלכליסט

בפגישה עודכנו ראשי הוועדים על ההתקדמות שהושגה אתמול (ג') בשיחות בין עיני לשר התחבורה ישראל כץ וראש אגף התקציבים באוצר אמיר לוי, שהוגדרו לאחר מכן כ"מאכזבות". ההסתדרות תבקש מבין הדין להכפיל סעדים כנגד מה שהם מכנים פגיעה לכאורה בעבודה המאורגנת לרבות אפשרות להשבית באופן חלקי או מלא את העבודה ברציפים.

הפגנה של עובדי נמל אשדוד, ארכיון, צילום: גיל נחושתן הפגנה של עובדי נמל אשדוד, ארכיון | צילום: גיל נחושתן הפגנה של עובדי נמל אשדוד, ארכיון, צילום: גיל נחושתן
 

במהלך דצמבר הקרוב אמורה המדינה להשלים את השלב הראשון של מכרזי ההפעלה וההקמה של הנמלים החדשים, ועל פי ההערכות הן לא יבנו במקביל אלא באופן מדורג כך שהראשון יפתח עד סוף העשור. עלות בניית כל נמל נאמדת על ידי חברת נמלי ישראל בכ-1.1 מיליארד דולר.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות