אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
קובידיאן היא הרוכשת של גיוון אימג'ינג

בלעדי לכלכליסט

קובידיאן היא הרוכשת של גיוון אימג'ינג

עבור קובידיאן זוהי רכישה רביעית בישראל לאחר שלפני שנה וחצי רכשה שתי חברות ב-350 מיליון דולר כל אחת - את סופר דיימנשן ואת אורידיון - ובעבר את פוליטאץ' ב-30 מיליון דולר; רכישת גיוון אימג'ינג מאי.די.בי - לפי שווי של מיליארד דולר

07.12.2013, 10:55 | גולן חזני

קובידיאן (Covidien) היא החברה שרכשה מאי.די.בי את גיוון אימג'ינג לפי שווי של מיליארד דולר, כך נודע ל"כלכליסט". העסקה נחתמה הבוקר (שבת) בניו יורק, ובנק ברקליס ליווה את המהלך.

קראו עוד בכלכליסט

עבור קובידיאן זוהי רכישה רביעי בישראל לאחר שלפני שנה וחצי רכשה תוך חודש שתי חברות ישראליות ב-350 מיליון דולר כל אחת - את סופר דיימנשן ואת אורידיון. בעבר רכשה את פוליטאץ' תמורת 30 מיליון דולר.

נוחי דנקנר, צילום: אוראל כהן נוחי דנקנר | צילום: אוראל כהן נוחי דנקנר, צילום: אוראל כהן

קובידיאן היתה חטיבת הבריאות של התאגיד השוייצרי-אמריקאי טייקו ופוצלה ממנה לפני חמש וחצי שנים.החברה נסחרת לפי שווי 31.3 מיליארד דולר בבורסת ניו יורק. החברה מעסיקה 43 אלף עובדים והכנסותיה ב-2012 עמדו על 12 מיליארד דולר.

קובידיאן מתמחה בתחום הניתוחים הזעיר פולשניים, עם מוצרי לפרוסקופיה ואיחוי וחיבור רקמות. יש לה פעילות בתחום ניטור החולים בבתי החולים והיא משווקת ציוד לחדרי ניתוח. בנוסף, יש לה פעילות בתחומי הפרמצבטיקה והגנריקה, אך לאחרונה היא הביעה כוונה להוציא פעילות זו ולהפוך לחברה עצמאית, בעיקר כדי לא להתמודד עם לחצי המחירים בשוק הגנרי.

בהודעה מוקדמת שמסרה הבוקר אי.די.בי היא מסרה כי חברת גיוון אימג'ינג נמכרת תמורת מיליארד דולר לידי "גוף אסטרטגי בינלאומי" ובמחיר של 30 דולר למניה. מדובר במחיר מפתיע המשקף פרמיה של 28% על מחיר השוק ופרמיה של כ-75% על המחיר הממוצע בשנה האחרונה. דסק"ש, אלרון ואר.די.סי מקבוצת אי.די.בי המחזיקות באחוזים מגיוון יקבלו תמורת מניותיהן 426 מיליון דולר המהווים כמיליארד וחצי שקל. הרווח בשקלים לדסק"ש, לאי.די.בי פתוח ולאי.די.בי אחזקות (שתי האחרונות מחזיקות בדסק"ש) בגין העסקה צפוי לעמוד על 554 מיליון שקל, 357 מיליון שקל ו-347 מיליון שקל בהתאמה.

גיוון וקובידיאן עדיין לא מסרו הודעה לבורסה של ניו יורק. 

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

16 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

13.
למס' 7 - דותן החרטטן
גיוון מוציאה מוצרים חדשים או עדכוני גרסאות למוצרי חומרה כמעט מדי חודש! הם מאכילים 450 משפחות באופן ישיר ועוד כמה אלפי משפחות בעקיפין. הבונוסים שהם מקבלים שמנמנים למדי ובאופן כללי - החיים שם נעימים ומפנקים. את כל זה לא עושים מ-" משחקי כספים" - את זה עושים מהרבה עבודה קשה! ולמרות זאת - לצערי, אני חייב להודות שהפוטנציאל של החברה עדיין רחוק ממיצוי ואני חושש שהבעלים החדשים יעבירו את הייצור לאירופה או לאסיה...
שווארמה שולץ , כנען  |  07.12.13
12.
דותן(7), היו לגיוון הישגים יפים
כגון: 1. השקת גרסאות מתקדמות יותר של הגלולה. אגב, לדעתי עדיין יש להם לא מעט עבודה. הייתי רוצה לראות גלולה קטנה יותר, שלמטופל יהיה קל יותר לבלוע. 2. עד כה השוק היה המעי הדק. כעת הם פונים גם למעי הגס. המשמעות היא צמיחה עתידית נאה. 3. צמיחה במכירות והצגת רווחים נאים לאורך זמן. לא דיבורים כמו רוב חברות הביוטק הישראליות כגון מזור, בריינסווי או פלוריסטם. בריינסווי למשל הציגה לא מזמן מכירות רבעוניות של מיליון שקל שזה בושה, צריך מיקרוסקופ כדי לאתר את המספרים שלה, ועדיין היא נסחרת בשוק בכמה מאות מיליוני שקלים.
dw  |  07.12.13
לכל התגובות