אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
פוטין משתלט על המסכים: סוגר את RIA נובוסטי ופותח רשת מדיה חדשה

פוטין משתלט על המסכים: סוגר את RIA נובוסטי ופותח רשת מדיה חדשה

נשיא רוסיה מלאים את שידורי התקשורת במדינתו, במהלך שנועד, על פי הודעת הקרמלין, "להגביר את היעילות של משאבי המדיה הממשלתית". מנהיג המחאה: "כשהחדשות התפרסמו, חשבו שזו בדיחה, אבל זו לא בדיחה".

09.12.2013, 15:36 | סוכנויות הידיעות
ברוסיה מתגברים החששות לחזרה לתקופת פראבדה של העידן הסובייטי, זאת לאחר שוולדימיר פוטין חתם על צו המורה על הקמת תאגיד מדיה חדש. במקביל הורה פוטין על פירוקה של סוכנות החדשות הגדולה במדינה, RIA נובוסטי. בראש התאגיד החדש יעמוד מגיש החדשות דמיטרי קיסליבוב, שידוע לשמצה בשל דעותיו נגד האופוזיציה, אמריקה והומסקסואלים.

החברה החדשה, שנקראת "רוסיה היום" (Rossiya Segodnya) תתמקד "בכיסוי בחו"ל של המדיניות הרוסית והחיים הציבוריים במדינה", נכתב בהצהרה שפורסמה באתר של הקרמלין. בהצהרה טוענים כי המהלך נועד "להגביר את היעילות של משאבי המדיה הממשלתית". אולם המהלך מתבצע בתקופה שבה גוברת הביקורת באתרי האינטרנט על שלטונו של פוטין, שנמשך כבר 13 שנה. "כשהחדשות התפרסמו בראשונה, כולם חשבו שזו בדיחה", כתב הבלוגר המפורסם ואחד ממנהיגי המחאה ברוסיה, אלכסי נבלני. "אבל לא, זו לא בדיחה".

פוטין. "חשבנו שזו בדיחה, אבל לא, זו לא בדיחה", צילום: אלכס קולומויסקי פוטין. "חשבנו שזו בדיחה, אבל לא, זו לא בדיחה" | צילום: אלכס קולומויסקי פוטין. "חשבנו שזו בדיחה, אבל לא, זו לא בדיחה", צילום: אלכס קולומויסקי

סוכנות החדשות RIA נובוסטי התרחבה בשיעור ניכר בשנים האחרונות, והחלה לעסוק גם בנושאי ספורט וכלכלה. החדשות ככל הנראה הפתיעו את העובדים, כשאחד העובדים אף סיפר כי גילו על כך דרך האתר של הקרמלין. היא נחשבת לאחת מסוכנויות החדשות הגדולות בעולם, ואף משמשת כספונסרים רשמית של אולימפיאדת החורף שתתקיים בפברואר בסוצ'י. לאחרונה היא החלה לדווח מהמשפטים המתוקשרים ביותר במדינה.

RIA נובוסטי ותחנת הרדיו הממשלתי וויס אוף רוסיה ייספגו לתוך החברה החדשה, שנקראת "רוסיה היום" (Rossiya Segodnya) תתמקד "בכיסוי בחו"ל של המדיניות הרוסית והחיים הציבוריים במדינה", נכתב בהצהרה שפורסמה באתר של הקרמלין. בהצהרה טוענים כי המהלך נועד "להגביר את היעילות של משאבי המדיה הממשלתית". אולם המהלך מתבצע בתקופה שבה גוברת הביקורת באתרי האינטרנט על שלטונו של פוטין, שנמשך כבר 13 שנה. "כשהחדשות התפרסמו בראשונה, כולם חשבו שזו בדיחה", כתב הבלוגר המפורסם ואחד ממנהיגי המחאה ברוסיה, אלכסי נבלני. "אבל לא, זו לא בדיחה".

ההערכה היא כי המהלך נועד לחזק את השליטה של הממשלה בתקשורת, אולם סרגי איבנוב ממשרדו של פוטין טען כי מטרת השינויים היא לחסוך כסף ולייעל את התקשורת הממשלתית. "לרוסיה יש פוליטיקה עצמאית משל עצמה והיא מגנה על האינטרסים הלאומיים שלה. קשה להסביר זאת לעולם, אבל ביכולתנו לעשות זאת, ועלינו לעשות זאת"

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

תגובה אחת לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

1.
כל פעם שאני מקווה בסתר ליבי שהעם הישראלי יקים מחאה...
על מנהיגיו הנבזיים אני נזכר ברוסיה הפוטיניסטית וליבי נחמץ. אמנם במצריים, לוב ומרוקו, מדינות שהשלטון בהן היה גרוע, ריכוזי, דיקטטורי ואכזר אף יותר משל פוטין קמו ההמונים להכות ברודנים, מדינה כמו רוסיה, גדולה יותר מכלל מדינות המזרח התיכון יחדיו והעם הרוסי? במקום לקום בהמוניו על ההנהגה המשוחתת, כוחנית ורעה שלו מהלל כל צעד של פוטין שנועד "להראות לעולם". כאילו שעם זיקפה לאומנית יכול הרוסי הממוצע לקנות אוכל במכולת. ולא, אני לא מתכוון לקאוויאר, זה שמור רק לבכירי המפלגה. ובישראל? אמנם כוח אבסולוטי כמו שפוטין לקח לעצמו אין עדיין למנהיג, אבל העם, ואת זה אפשר לראות בתגובות אין-ספור, מצדיע למנהיג הדגול כל פעם שהוא "מראה מה זה לאובאמה" (ולעזאזל העובדה שביום מן הימים אובאמה יראה לנו חזרה, לכולנו... כי כשאובאמה מראה משהו לביבי, אלו פשוטי העם שמרגישים עליית מחירים). באופן לא ממש מפתיע, אגב, חלקים גדולים ממצביעי הליכוד, או גרוע מכך מפלגתו של אביגדור ליברמן (שהוא בעל אותן נטיות כלכליות כמו ביבי רק בתוספת שגעון כוח וקורטוב של אולטרא-לאומנות מוחצנת) הם יוצאי ברה"מ לשעבר, במיוחד הזקנים שבהם, שגדלו כאמור על האתוס של שלטון המפלגה החזקה ש"בגויים לא תתחשב". אני מתמלא תקווה מחדש שגם בישראל תקום מחאה נגד השלטון ואז נזכר מי זה "ישראל ישראלי" וברור לי שהמרחק ביננו לבין שלטון שהוא שעטנז פוטיני-חמינאי הוא חוט השערה. פחד. ייאוש.
אוהד פ  |  10.12.13