אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
Angry birds GO: עופות דורסים

בדיקת כלכליסט

Angry birds GO: עופות דורסים

רוביו סוטה מהמשחקיות הפשוטה של אנגרי בירדס ועוברת למסלול המירוצים: המשחק החדש בסדרה שם את הציפורים האהובות במכוניות מהירות ובעלות כוחות מיוחדים - ועובד חלק גם על טלפונים ישנים. רוצים לנצח? הכינו את הארנק

15.12.2013, 10:59 | ניצן סדן
רוביו קנתה לה מקום בהיכל התהילה של המשחקים: בעזרת מבנה משחק פשוט (שמקורו ב-Scorched Earth מ-1991), דמויות חביבות ושותפויות חכמות (עם מותג Star Wars, למשל) הצליחה סדרת אנגרי בירדס להפוך ללהיט חוצה גבולות ופלטפורמות.

קראו עוד בכלכליסט

המשחק החדש בסדרה, אנגרי בירדס Go הוא ניסוי מעניין עבורה: במקום ממשק המיומנות הפשוט, בו צריך לשגר ציפור מרוגטקה וללחוץ על המסך בתזמון הנכון - מדובר במשחק מירוצים בו מנווטים ציפורים במכוניות שונות על פני מגוון מסלולים.

מה קורה פה בעצם? הציפורים המוכרות לא משוגרות לבד, כי אם בתוך עגלות מאולתרות שבהמשך הופכות למכוניות מירוץ. גם הפרספקטיבה השתנתה - מדובר במשחק שנשלט מגוף שלישי. תתחילו עם הציפור האדומה הסטנדרטית ותצטרכו לעבור שלבים בהם משימות שונות ובסופן להביס ציפורים אחרות כדי שתוכלו לשחק גם בהן ואף חשוב יותר - במכוניות שלהן. לכל ציפור יש כוח מיוחד משלה: למשל, האדומה מזנקת קדימה במהירות, הוורודה מעופפת בבועה ודוחפת מכוניות יריבות לצדדים ועוד.

נבחרת הציפורים נבחרת הציפורים נבחרת הציפורים

הסוד הוא בפניות. ובשדרוגים

השליטה ידידותית וחביבה ומתבצעת בהטיית הטלפון או בכפתורי כיוון וירטואליים בצדי המסך. במהלך הנסיעה תאספו מטבעות בהם תוכלו לקנות בסוף המירוץ שיפורים למכונית - להגביר את מהירותה, את התאוצה שלה, לשפר את השליטה בה ואת עמידותה לנזקים.

משפצים את המכונית משפצים את המכונית משפצים את המכונית

המשחקיות עצמה פשוטה מאוד: מי שידע לפנות בצורה הדוקה מספיק ינצח בכל המירוצים המוקדמים. לאחר מכן זו כבר שאלה של איכות המכונית. רוצים לנצח ולהתקדם? תצטרכו לשפר את האוטו. לשם כך, נצברים במשחק גם יהלומים, בהם אפשר לקנות מכוניות חדשות או לטעון מחדש את הכוחות המיוחדים של הציפור.

המסלולים יפיפיים ומבוססים על הרקעים והסביבות של משחקי אנגרי בירדס המוקדמים. מהנדסי רוביו עשו פה עבודה מעולה והמשחק רץ חלק ובצורה נאה מאוד גם על מכשירים ישנים (שיחקתי בו בסמסונג גלקסי S2 ובסוני אקספריה Z וזמני הטעינה היו זהים). יש בהם מכשולים כמו קוביות קרח שאפשר לרסק (או פצצות ולבנים שיזיקו למכונית), מקפצות ובונוסים מגבירי מהירות.

הרוגטקה משגרת את המכונית אל המירוץ הרוגטקה משגרת את המכונית אל המירוץ הרוגטקה משגרת את המכונית אל המירוץ

אבא, אני צריך מאה שקל בשביל מכונית מצוירת

כדי לעבור ממסלול למסלול יש להשלים שורת משימות. הן מגוונות יחסית וכוללות גם אתגרי מירוץ שמוכרים לכל מי ששיחק אי פעם במשחק מירוצים - מעבר מסלול בזמן מוגדר ומירוץ סטנדרטי נגד חזירי מירוץ - וגם משימה שבה צריך לדרוס פירות בכמות מוגדרת כדי להצליח ומירוץ נגד דמות מוגדרת במטרה לקבל אותה. לאלה נוסף עוד מצב מירוץ אחד, בו אפשר להשתמש בכוחות המיוחדים של הציפור יותר פעמים (במירוץ רגיל הם זמינים רק פעם אחת), מה שעולה יהלומים.

כדי להשיג ציפורים ומכוניות, תצטרכו לנצח כדי להשיג ציפורים ומכוניות, תצטרכו לנצח כדי להשיג ציפורים ומכוניות, תצטרכו לנצח

מה שמביא אותי לעניין העלות: המשחק הזה פשוט נועד להוציא מכם כסף. אחרי מספר מירוצים הציפור שלכם "תתעייף". אין לכם ציפור זמינה אחרת? קנו יהלומים והעירו אותה.

הציפורים צריכות לישון בקן כל חמישה מירוצים הציפורים צריכות לישון בקן כל חמישה מירוצים הציפורים צריכות לישון בקן כל חמישה מירוצים

המכונית לא סוחבת? קנו יהלומים ושפצו אותה. והשיא: רוצים מכונית טובה יותר? קנו. מכונית סבירה תעלה לכם עשרה שקלים ומכונית משובחת - 178 שקל. כן, כעשירית ממחירו של סמארטפון אנדרואיד סביר. הבעיה היא שאין שום מגבלה לרכישה. אם הוגדר בסמארטפון אמצעי תשלום, פשוט מתחברים, נותנים שני קליקים ופרסטו! יש לכם אוטו וירטואלי מצויר. ראו בדברי אזהרה: אם אתם נוהגים לתת לילדכם לשחק בסמארטפון שלכם, אולי כדאי שתאסרו עליו לקנות תוכן באפליקציה.

במכשיר זה לא הוגדר אמצעי תשלום. במכשירים אחרים? הילד קונה מכונית בקליק במכשיר זה לא הוגדר אמצעי תשלום. במכשירים אחרים? הילד קונה מכונית בקליק במכשיר זה לא הוגדר אמצעי תשלום. במכשירים אחרים? הילד קונה מכונית בקליק

סיכום: בחזרה למריו קארט

בשורה התחתונה, אנגרי בירדס Go הוא הישג טכני מרשים לרוביו עם זיקה עסקית ברורה. הוא כיפי וחביב וצפוי להכיר למשתמשים רבים את הנוסחה האהובה של סופר מריו קארט - משחק מירוצים פשוט - שקצת נעלמה בשנים האחרונות מהמיינסטרים. המשחק זמין להורדה בחינם מחנות פליי לאנדרואיד, מהאפסטור של אפל לאייפון ומחנות ווינדוס פון. הורידו, שחקו וזיכרו להזהיר את הילדים; אף אחד לא צריך מכונית מצוירת במאה שקל.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות