אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
סופה? מהנדסים בחברת החשמל יצאו להשתלמות באילת צילום: חברת חשמל

סופה? מהנדסים בחברת החשמל יצאו להשתלמות באילת

בחברה זועמים: "הכרזנו על מצב חירום, לא ניתן לדעת מתי המהנדסים ייקראו לדגל". נשבר שיא צריכת החשמל בחורף - 11.46 אלף מגה וואט

15.12.2013, 23:11 | ליאור גוטמן

ועד המהנדסים של חברת החשמל החליט לצאת להשתלמות באילת - אף שהחברה הכריזה על מצב חירום בעקבות הסערה בסוף השבוע. כך אמר מנכ"ל חברת החשמל, אלי גליקמן, בתוכנית "שש עם עודד בן עמי" ששודרה בערוץ 2.

קראו עוד בכלכליסט

מדובר בכ-150 עד 200 עובדים מוועד המהנדסים שהזמינו השתלמות בעיר הדרומית מכיסם; לאחר שהחלה הסופה הם התבקשו שלא לנסוע לאילת. בחברת החשמל מסבירים שהמהנדסים אמנם אינם מטפסים על עמודי המתח המושלגים - אבל אין לדעת מתי "ייקראו לדגל", מה גם שהמהלך בעייתי מבחינה תדמיתית. ואולם בסופו של יום חלק ניכר מהמהנדסים בחרו לנסוע להשתלמות - גם בשל העובדה שדמי הביטול בהתראה כה קצרה יהיו גבוהים.

בחברת החשמל התייחסו לנסיעה בחומרה ומסרו כי "מנכ"ל החברה הורה לבטל החל מסוף השבוע את כל ההשתלמויות בשל הכרזת מצב החירום. כל מי שנהג אחרת יינקטו נגדו הליכים משמעתיים". בחברה הוסיפו כי חלק מהמקרים יטופלו משמעתית, וכי ימי ההשתלמות ייחשבו כימי חופש.

נזקים לרשת החשמל בעקבות הסופה, צילום: חברת חשמל נזקים לרשת החשמל בעקבות הסופה | צילום: חברת חשמל נזקים לרשת החשמל בעקבות הסופה, צילום: חברת חשמל
שיא בצריכת החשמל

בתוך כך, הערב נשבר שיא כל הזמנים בצריכת החשמל בחורף - 11.46 אלף מגה וואט. חברת החשמל סיפקה כ-10,300 מגה וואט, כ-1,000 מגה וואט סופקו על ידי יצרני חשמל פרטיים - והשאר הגיעו מהפעלת גנרטורים. בשעה זאת 14 אלף איש עדיין מנותקים מרשת החשמל בשל הסערה - כאשר חלק מהשכונות שחוברו נותקו שנית. כך לדוגמה, רחובות שונים במבשרת ציון שכבר חוברו לרשת החשמל נותקו שני בשל נפילת עצים על קווי מתח. בנוסף, משטרת ישראל מגבילה את התנועה סביב ירושלים בשל קרה על הכביש שמסכנת תנועת כלי רכב.

שיבושים גם ברכבת

רכבת ישראל סבלה היום משיבושי תנועה קשים ונוסעים דיווחו ל"כלכליסט" על איחורים וביטולי נסיעות בעיקר באזור הצפון.

שר התחבורה ישראל כץ קרא הערב לנהגים להימנע מנסיעה בלילה בכל כבישי הארץ: "בשל התבהרות השמים וצניחת הטמפרטורות, הכבישים הלילה צפויים להיות מסוכנים מתמיד. שכבת הקרח שתצפה את הכבישים עלולה לגרום להחלקה. מדובר בסכנת חיים אמיתית. יש לוותר על נסיעות שאינן הכרחיות ולאלה שנדרשים לנהוג - אנא עשו זאת בזהירות יתרה".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

6 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

4.
עובדי חשמל צודקים במאה אחוז
תשאלואת עצמכם בתור עובדים?כן גם את העיתונאים. אתם מסכימים לשלם את הביטול של החופשה מכיסכם ועל חשבונכם , כאשר המעסיק לא מסכים לשלם זאת , למרות שאישר את העניין מראש? בתי המשפט , החליטו בעבר לא פעם שהאחריות היא על המעסיק. אבל כאן, הנהלת חברת חשמל , שאישרה מראש לכל המהנדסים מראש את החופשה , עכשיו מאשימה את העובדים למרות שלא מסכימה לשלם את דמי הביטול. ככה זה שהמנהלים מגיעים מהצבא , חושבים שהעובדים הם חיילים שאפשר לעשות איתם כל דבר. נסכם ונומר " טובל ושרץ בידו" וחוץ מזה , מה מהנדס עוזר בכלל, הוא רק ישתה תה המשרד?
16.12.13
לכל התגובות