אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
למרות התנגדות הוועד האולימפי, הטוטו אישר את תוכנית פרחי הספורט

למרות התנגדות הוועד האולימפי, הטוטו אישר את תוכנית פרחי הספורט

דירקטוריון הטוטו אישר פה אחד את התוכנית לקידום ספורט ילדים ובני נוער עליה החליטה הממשלה ביוזמת שרת הספורט לימור לבנת

19.12.2013, 16:48 | כתב כלכליסט

למרות שבג"ץ הורה אמש (ד') למועצה להסדר ההימורים להביא בחשבון את עתירת הוועד האולימפי הישראלי והתאחדות הענפים הלא אולימפיים, "אילת" בנושא תוכנית "פרחי הספורט", דירקטוריון הטוטו אישר פה אחד את התוכנית הלאומית לקידום ספורט ילדים ובני נוער עליה החליטה הממשלה ביוזמת שרת הספורט לימור לבנת.

יו"ר הוועד האולימפי יגאל כרמי, ואריק קפלן, נשיא התאחדות הענפים הלא אולימפיים "אילת", שלחו השבוע מכתב לצחי פישביין, יו"ר הטוטו עם העתק למשרד הספורט. דרישתם היתה לא לאשר בדירקטוריון הטוטו את המימון לפרויקט "פרחי ספורט". זאת מאחר שאין מספיק נציגים מטעם גופי הספורט בדירקטוריון הטוטו. התוכנית מוערכת ב-371 מיליון שקל שהטוטו הוא המממן העיקרי שלה – יותר מ-270 מיליון שקל.

קראו עוד בכלכליסט

פישביין. "תוכנית מהפכנית", צילום: נמרוד גליקמן פישביין. "תוכנית מהפכנית" | צילום: נמרוד גליקמן פישביין. "תוכנית מהפכנית", צילום: נמרוד גליקמן

למרות ההתנגדות והבג"ץ, בהודעת הדירקטוריון של הטוטו הודגש, כי הטוטו תומך בתכנית המיועדת להגדיל את מספר הספורטאים הצעירים ולטפח את הפעילות הספורטיבית בפריפריה. לצורך כך אישר הדירקטוריון תקציב ייעודי של 57 מיליון שקל בשנה, החל ב-2014.

פישביין מסר כי "התוכנית החדשה מיועדת לתת מענה ברור לבעיה הקריטית של הספורט הישראלי: מחסור עצום בספורטאים בכל ענפי הספורט. התוכנית תחזק את הקבוצות הקיימות, תעודד הקמת קבוצות חדשות ותיצור תשתית רחבה של אימון וטיפול בספורטאים ברמה גבוהה. זו תוכנית מהפכנית בתפיסתה ובמהותה. היא מאגמת תקציבים גדולים לא רק של הטוטו אלא גם של משרד הספורט ומפעל הפיס ולכן סיכויי הצלחתה מרובים".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות