אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ספק לשעבר של המשביר: "יש לי אופציה לשותפות עם שביט" צילום: מיקי נועם אלון

ספק לשעבר של המשביר: "יש לי אופציה לשותפות עם שביט"

אלי טולדנו טוען כי בידיו אופציה לרכוש את אחזקותיו (50%) של יעקב גיטרץ בשותפות המחזיקה (84%) ברשת בתי הכלבו תמורת 175 מיליון שקל, הנחה של 30% על שווייה הנוכחי – 500 מיליון שקל. גיטרץ: "קיימת מחלוקת מהותית בין הצדדים"

23.12.2013, 08:30 | יניב רחימי

יעקב גיטרץ, השותף השקט של רמי שביט, עשוי להידרש למכור במחיר הנמוך בכ־30% משוויין בשוק, ובניגוד לרצונו, את אחזקותיו (50%) בקבוצת שביט־גיטרץ, שמחזיקה בשליטה (84%) במשביר 365 החזקות. בסוף השבוע האחרון דווח שגיטרץ קיבל מכתב מאדם בשם אלי טולדנו, שמבקש להודיע על כוונתו לממש אופציה הנתונה לו, לטענתו, לרכישת מניותיו של גיטרץ בשותפות שביט־גיטרץ תמורת 42 מיליון דולר (175 מיליון שקל). 

קראו עוד בכלכליסט

המשמעות: טולדנו מבקש לרכוש את חלקו של גיטרץ לפי שווי חברה של כ־350 מיליון שקל, בעוד שווי השוק הנוכחי של המשביר 365 נושק ל־500 מיליון שקל. עו"ד משה אביטן המייצג את גיטרץ, ציין כי בין הצדדים "קיימת מחלוקת מהותית בדבר האמור והנטען במכתבו של מר טולדנו".

ל"כלכליסט" נודע, שאלי טולדנו היה בעבר ספק של המשביר 365 החזקות. לטענתו, הוא קיבל לפני כשנה אופציה לרכוש את חלקו של גיטרץ לפי שווי חברה של 100 מיליון דולר. בין הצדדים קיימת מחלוקת האם ההסכם שנחתם בין גיטרץ לטולדנו הוא הסכם תיווך להבאת משקיע או הסכם רכישה שמעניק לאחרון אופציה לרכוש מניות.

עד סוף אוגוסט שווי השוק של המשביר 365 החזקות נע סביב 125 מיליון שקל בלבד. ב־25 באוגוסט דיווחה המשביר 365 על עסקה להכנסת שותף לרשת בתי הכלבו, ומאז זינקה המניה בכ־280% בתוך ארבעה חודשים.

אם טולדנו ירכוש בסופו של דבר את מניותיו של גיטרץ, הוא יהפוך לשותף במשביר 365 בחלקים שווים עם רמי שביט, אלא שהאחרון מחזיק במניית זהב בקבוצת שביט־גיטרץ, המקנה לו שליטה בה וכפועל יוצא מכך גם במשביר 365 החזקות.

בנוסף, לשביט מוקנית זכות סירוב ראשונה המאפשרת לו להיכנס בנעליו של טולדנו ולרכוש את מניותיו של גיטרץ, באותם תנאים. כך שלמעשה, מבחינת שביט השליטה שלו בקבוצה לא נמצאת בסכנה.

כך או אחרת, בימים אלו תשומת הלב של שביט והנהלת המשביר ממוקדת בניסיון להדוף את ניסיונותיהם של מחזיקי אג"ח של החברה־הבת (100%) מועדון 365 למנוע את מיזוגה עם החברה־האם.

חלק ממחזיקי האג"ח טוענים שהמיזוג מרע את מצבם, בעוד במשביר 365 טוענים שלמחזיקי האג"ח של מועדון 365 אין זכות להתערב במהלך, כל עוד דירקטוריון החברה הצהיר שאין במיזוג כדי לפגוע ביכולת שירות החוב של החברה הממוזגת.

יעקב גיטרץ ביקש שלא להגיב לנאמר בכתבה.

רמי שביט, צילום: אוראל כהן רמי שביט | צילום: אוראל כהן רמי שביט, צילום: אוראל כהן

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות