אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
המנהלים הטובים: מקומות 30-21 צילום: בועז אופנהיים

המנהלים הטובים: מקומות 30-21

שלמה טיסר, וילאר; אייל שרצקי, איתוראן; אופיר רחמים וגל טננבאום, בראק NV; דודו זבידה, כלכלית ירושלים; עופר חביב, אבוג'ן; מוטי סלע, אשטרום נכסים; סטלה הנדלר, בזק; אילנה קאופמן, גולף; אבי לוי, מליסרון; איתמר דויטשר, אלקטרה

30.12.2013, 08:50 | כלכליסט

מקום 21: שלמה טיסר, וילאר; ציון סופי 7.45

מקום 22: אייל שרצקי (עם ניר שרצקי), איתוראן; ציון סופי 7.44

 

אייל שרצקי , מנכ"ל איתוראן (עם ניר שרצקי), צילום: אוראל כהן אייל שרצקי , מנכ"ל איתוראן (עם ניר שרצקי) | צילום: אוראל כהן אייל שרצקי , מנכ"ל איתוראן (עם ניר שרצקי), צילום: אוראל כהן

איך היתה 2013 עבורכם?

"שנת שיא בכל הפרמטרים. צמחנו בבסיס המנויים, במחזור ההכנסות, ברווח ובשיעורי רווח".

איך אתה משלב חיי משפחה ופנאי עם הקריירה?

"ישן מעט, ואז הכל מסתדר".

איזה תחביב שלך מעשיר אותך כמנהל ותורם לעבודתך?

"ספורט, בעיקר טריאתלונים. יש לדעתי הרבה דמיון בין תחומי העסקים והספורט: הצבת מטרות, יכולת עמידה במשברים, התמדה, מוטיבציה, משמעת עצמית". 

מקום 23: אופיר רחמים וגל טננבאום, בראק NV; ציון סופי 7.44

מקום 24: דודו זבידה, כלכלית ירושלים; ציון סופי 7.40

איך היתה 2013 עבורכם?

"מאתגרת במיוחד. ביצענו מימושי נכסים בהיקף של כ־5 מיליארד שקל כדי להפחית את רמות המינוף של החברות וליצור מבנה מאזן יציב בעל יכולת להשגת אפסייד בעתיד. התחלנו בהליך של איחוד חברות הקבוצה למטה משותף אחד. במקביל הרגשנו את הפרגון של אנשי שוק ההון והמשקיעים למהלכים שהובלנו, שבא לידי ביטוי בעלייה של יותר מ־60% במחיר המניה ושינוי משמעותי בתשואת איגרות החוב".

דודו זבידה, מנכ"ל כלכלית ירושלים דודו זבידה, מנכ"ל כלכלית ירושלים דודו זבידה, מנכ"ל כלכלית ירושלים

כיצד תיראה 2014 להערכתך?

"סביבת הריבית הנמוכה תאפשר המשך של צמיחה והורדת הוצאות המימון, אבל יוקר המחיה והעלייה בהוצאות הקבועות (ארנונה, חשמל ומים) דוחפים את המשק לירידה בצריכה ובצמיחה. השילוב של כל אלה עם כלכלה גלובלית שעדיין לא יצאה מהמשבר יוצר שנה מאתגרת ביותר".

מה הרגע שבו הרגשת שנהיית מנהל טוב?

"הרגע שבו חשתי כי בעלי השליטה, שוק ההון והעובדים בחברות מביעים אמון מלא בדרך הניהול ובמהלכים שהובלנו".

איך אתה משלב חיי משפחה ופנאי עם הקריירה?

"אני משתדל להיות מעורב כמה שיותר בחיי המשפחה והילדים, תוך שמירה קנאית על זמן איכות איתם. המשפחה אצלי היא מקור כוח שממנו אני שואב את האנרגיות להתקדם. חשובות לי התמיכה של הוריי והעזרה שלהם בגידול הילדים במשך השנים".

מקום 25: עופר חביב, אבוג'ן; ציון סופי 7.38

מי היה השנה המנהל הטוב ביותר במשק לדעתך?

"קרנית פלוג. היא הפגינה אצילות ואורך רוח בהתנהלותה לפני המינוי לנגידה, כשלמרות הסיטואציה הלא קלה ניהלה את פעילות הבנק בצורה מעוררת הערכה תוך שידור מסר של 'עסקים כרגיל'".

איך היתה 2013 עבורכם?

"משמעותית ומוצלחת. לאחרונה השלמנו הנפקה בשוק האמריקאי - מהלך שלהערכתי יוכל לאפשר לאבוג'ן את קפיצת המדרגה הבאה בחייה. נוסף לכך, בפעילות הליבה שלנו חלו התפתחויות חשובות כמו הרחבה והארכת הסכם שיתוף הפעולה עם ענקית הזרעים מונסנטו והרחבת שיתופי פעולה עם פרטנרים נוספים".

עופר חביב, מנכ"ל אבוג עופר חביב, מנכ"ל אבוג'ן | צילום: אביגיל עוזי עופר חביב, מנכ"ל אבוג

מה רצית להיות כשהיית צעיר?

"מדען שחוקר חיות".

איך אתה משלב חיי משפחה ופנאי עם הקריירה?

"זה אתגר יומיומי, אני משתדל מאוד להתנתק ולבלות את סופי השבוע עם המשפחה ואנחנו נוסעים לחופשות משפחתיות, אבל אין ספק שיש לי הרבה מה לשפר".

איזה תחביב שלך מעשיר אותך כמנהל ותורם לעבודתך?

"אני צולל כבר המון שנים. פעם בשנה אני נוסע עם חברים לצלול באיים המלדיביים. צלילה מאפשרת לך להתנתק בצורה מושלמת, וההתנתקות הזאת מאפשרת לי להתמלא באנרגיה מחודשת, דבר שמאוד עוזר לי בתפקיד".

 

מה היה הרגע הכי קשה בקריירה שלך?

"בסוף 2002, כשקופת המזומנים של החברה התרוקנה, חילקנו מכתבי פיטורים לכל העובדים. אבל הם נשארו לעבוד עוד שבועיים ללא שכר עד שסיימנו בהצלחה גיוס של 2 מיליון דולר, שאפשר לנו להמשיך"

מקום 26: מוטי סלע, אשטרום נכסים; ציון סופי 7.36

מי היה השנה המנהל הטוב ביותר במשק לדעתך?

"יש הרבה מנהלים טובים וקטונתי מלדרג אך הייתי שמח לציין לטובה את מנכ"ל אל על הפורש אליעזר שקדי, שהצליח להוביל את חברתו לרווחיות בתחום קשה בכלל ובארץ בפרט".

מהו ניהול טוב לדעתך?

"אני מאמין שמנהל טוב הוא זה שנותן לעובדיו את הכלים והסמכויות לבצע את עבודתם ועומד לרשותם כשהם נזקקים לו. תפקידי הוא להתוות אסטרטגיה וקווי מדיניות ולא להפריע לצוות המוכשר העומד לרשותי להשיג את היעדים".

מוטי סלע, מנכ"ל אשטרום נכסים, צילום: עמית שעל מוטי סלע, מנכ"ל אשטרום נכסים | צילום: עמית שעל מוטי סלע, מנכ"ל אשטרום נכסים, צילום: עמית שעל

מה רצית להיות כשהיית צעיר?

"כשהשתחררתי מהצבא חיפשתי דרך מהירה לפרנס את משפחתי הצעירה. אמרו לי שנהג משאית משתכר טוב אז זה מה שרציתי לעשות".

איך אתה משלב חיי משפחה ופנאי עם הקריירה?

"אני לא מאמין בשעות עבודה ארוכות ולא יעילות אלא בעבודה איכותית וממוקדת, לא רק שלי אלא בעיקר של העובדים. אף חברה לא רווחית עד כדי כך שתוכל לפצות עובד על היעדר זמן איכות עם משפחתו, ולכן אנחנו מקפידים לשלב את העבודה בחיים הפרטיים ולא על חשבונם".

איזה תחביב שלך מעשיר אותך כמנהל ותורם לעבודתך?

"אני אוהב לשחק גולף, משחק שמשלב סבלנות, תחרותיות ואסטרטגיה. על הדשא אני פוגש קולגות, מחליף דעות ומתעדכן. עם אשתי אני נהנה ללכת לקולנוע - בזמן צפייה בסרט הנייד סגור ואני מנקה את הראש ומעשיר את הדמיון".

מה תפקיד החלומות שלך?

"להיות סבא במשרה מלאה לעשרה נכדים ויותר, או מבקר קולנוע, כי ממילא אני רואה את כל הסרטים מיד עם צאתם לאקרנים".

מקום 27: סטלה הנדלר, בזק; ציון סופי 7.33

איך תיראה 2014 מבחינתכם?

"ב־2013 בזק החלה במהלך של שדרוג תשתית ה־NGN לרשת תקשורת מבוססת סיבים אופטיים עד לבתים. מהלך מסיבי זה ימשיך ללוות את החברה ביתר שאת ב־2014".

מה היה האתגר הניהולי המרכזי שלך בשנתך הראשונה בתפקיד?

"בזק היא חברה הממוקדת בשירות לקוחות, ולכן האתגר המרכזי הוא לשפר ולפשט את תהליכי העבודה והתפעול בחברה תוך הרחבת השירותים המתקדמים הניתנים בפלטפורמות הדיגיטליות שלנו. מהלכים הממוקדים בממשקי עבודה של החברה מול הלקוחות משפרים מאוד את השירות. וכך, באמצעות שיפור השירות והפיכתו למעולה, הופכת החברה לממוקדת וחדה יותר מכל בחינה".

סטלה הנדלר, מנכ"לית בזק , צילום: אלי דסה סטלה הנדלר, מנכ"לית בזק | צילום: אלי דסה סטלה הנדלר, מנכ"לית בזק , צילום: אלי דסה

מה רצית להיות כשהיית צעירה?

"תחום הארכיאולוגיה תמיד הלהיב אותי, בגלל החיבור להיסטוריה ולגילויים חדשים ומרתקים, הקשר שהוא יוצר בין עבר להווה והיכולת שלו להשליך גם על הבנת העתיד".

איזה תחביב שלך מעשיר אותך כמנהלת ותורם לעבודתך?

"ריצה למרחקים ארוכים".

מקום 28: אילנה קאופמן, גולף; ציון סופי 7.32

מי היה השנה המנהל הטוב ביותר במשק לדעתך?

"איציק אברכהן, מנכ"ל שופרסל".

איך היתה 2013 עבורכם?

"מאתגרת, אך אתגרים מביאים להישגים. היו השנה שינויים בעולם האופנה והעיצוב המקומי, עם כניסתן של רשתות חדשות וההתפתחות הטכנולוגית שממשיכה להקטין את העולם לכפר גלובלי אחד קטן. זה הביא אותנו לחדד את האסטרטגיה העסקית הרוחבית, שמוכיחה את עצמה כל פעם מחדש. מגזרי הפעילות של הקבוצה נפרדים אך משלימים זה את זה, פוטנציאל הצמיחה הוא רוחבי ויתרון הגודל הוא משמעותי. בזכות הגודל הצלחנו להקטין את מספר המתווכים מעבר לים, וייצרנו ערך מוסף עבור הצרכן הישראלי. האתגר הניהולי השנה היה צמצום הוצאות, העלינו איכות ולא העלינו מחירים, מדובר באתגר צרכני גדול".

אילנה קאופמן, מנכ"לית גולף, צילום: צביקה טישלר אילנה קאופמן, מנכ"לית גולף | צילום: צביקה טישלר אילנה קאופמן, מנכ"לית גולף, צילום: צביקה טישלר

כיצד תיראה 2014 להערכתך?

"השנה הקרובה תמשיך להפתיע ולייעל. ניכנס לתחומי פעילות חדשים בתחום הספורט אקטיב ובתחום התינוקות. נמשיך בפיתוח והעצמה של כל מותגי הקבוצה, ובתחום העסקי השנה תתמקד בשיפור הרווח התפעולי".

מה הרגע שבו הרגשת שנהיית מנהלת טובה?

"ברגע שהמנהלים שלי הצליחו להביא תוצאות כאלה. הכל זו עבודת צוות, ואם הצוות עובד כפי שהוא עובד וכל מנהל מביא את המחלקה שלו למקסימום - התחושה של סיפוק היא גדולה".

מה רצית להיות כשהיית צעירה?

"חלמתי להיות רופאה, אך אבא שלי, שהיה רופא, אמר לי שכדאי לי לפנות לדרך אחרת".

מה תפקיד החלומות שלך?

"לנהל גוף פורץ דרך בתחום מציל חיים".

איזה תחביב שלך מעשיר אותך כמנהלת ותורם לעבודתך?

"אני אוהבת לצפות באנשים קונים. אני לומדת מכל אחד שנכנס לחנות".

מקום 29: אבי לוי, מליסרון; ציון סופי 7.29

מי היה השנה המנהל הטוב ביותר במשק לדעתך?

"איזי כהן, מנכ"ל כלל ביטוח".

איך היתה 2013 עבורכם?

"מאתגרת ביותר למליסרון. השלמנו את המיזוג התפעולי בין בריטיש ישראל למליסרון, עמדנו בדרישות הממונה על ההגבלים העסקיים, השלמנו בלוחות זמנים צפופים ביותר את המכירה של חמישה נכסים תמורת כ־1.5 מיליארד שקל, ומאז קניית השליטה בבריטיש השלמנו מהלכים פיננסיים וגיוסי אשראי בסכום חסר תקדים במונחי שוק ההון, יותר מ־6 מיליארד שקל".

אבי לוי, מנכ"ל מליסרון, צילום: עינת לברון אבי לוי, מנכ"ל מליסרון | צילום: עינת לברון אבי לוי, מנכ"ל מליסרון, צילום: עינת לברון

מה ההישג הכי גדול בקריירה שלך?

"ההישג הוא רכישת קניון רמת אביב ב־2009, בשיא המשבר הפיננסי והשפל בשווקים בעולם. בתקופה זו חברות לא העזו להיכנס להתחייבויות ולעסקאות. עסקה זו, שהיקפה היה כ־1.5 מיליארד שקל, היתה מהלך שהוביל לתפנית משמעותית במליסרון ובראיית השוק את החברה. עסקת בריטיש נולדה מהזרעים שנזרעו בעסקה זו".

מה הרגע שבו הרגשת שנהיית מנהל טוב?

"כשנבחרתי בידי יולי עופר, בגיל 26, להוביל ולנהל את מערך הכספים והחשבונות של האחים עופר".

מקום 30: איתמר דויטשר, אלקטרה; ציון סופי 7.27

איך היתה 2013 עבורכם?

"למרות התמשכות המשבר העולמי, רשמנו שנה נוספת של צמיחה ושל שיפור הפרמטרים התפעוליים בכל מגזרי הפעילות שלנו, תוך המשך מגמת ההתרחבות לשווקים חדשים בעולם. בסך הכל זו היתה שנה טובה לאלקטרה".

כיצד תיראה 2014 להערכתך?

"יש לנו היום צבר הזמנות נכבד ביותר שמבטיח לנו יותר משנתיים של פעילות מלאה. אני מעריך שקצב ההזמנות ימשיך להיות גבוה ושמגמת הצמיחה העקבית של השנים האחרונות רק תלך ותגבר".

מה היה האתגר הניהולי המרכזי שלך השנה?

"כחברה דינאמית שצומחת בהתמדה, מרחיבה את תחומי פעילותה ורוכשת חברות חדשות, האתגר העיקרי שלי הוא להתאים ללא הרף את היכולות והמשאבים של הקבוצה לדרישות המשתנות. הסיסמה שלנו היא Consider It Done, ונדרשת עבודה רבה כדי שהלקוח אכן ירגיש שהוא יכול להפקיד את הפרויקט שלו בידינו - על כל ההיבטים, הרכיבים והבעיות - ולישון בשקט".

איתמר דויטשר, מנכ"ל אלקטרה, צילום: מיקי אלון איתמר דויטשר, מנכ"ל אלקטרה | צילום: מיקי אלון איתמר דויטשר, מנכ"ל אלקטרה, צילום: מיקי אלון

מה היה הרגע הכי קשה בקריירה שלך?

"קריסת חפציבה. באותה תקופה שאלתי את עצמי אם היה אפשר לחזות את זה מבעוד מועד, אבל מה שמעסיק אותי היום זה איך להיות יותר ערני ומודע כדי למנוע דברים כאלה בעתיד".

מה הרגע שבו הרגשת שנהיית מנהל טוב?

"בשנות השמונים, כקצין צעיר בחיל האוויר, הצלחתי להשפיע ולנתב תהליכים מרכזיים שהיו בתחום אחריותי. אז הבנתי שיש לי את היכולת לנהל אנשים ולהזיז דברים".

איך אתה משלב חיי משפחה ופנאי עם הקריירה?

"לצערי אני וורקוהוליק שיכול בקלות להיסחף לעבודה סביב השעון. בכל שנה אני מחליט שעליי לבלות יותר זמן איכות עם ילדיי, ואני מקווה שאני משתפר".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות