אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בחור באדמה, חי לו הסרט הפופולרי ביותר של 2013

בחור באדמה, חי לו הסרט הפופולרי ביותר של 2013

"ההוביט: מסע בלתי צפוי" הוא הסרט שזכה להכי הרבה הורדות לא חוקיות במהלך השנה האחרונה. אחריו ניתן למצוא את "ג'אנגו ללא מעצורים" מבית טרנטינו והסרט האחרון בסדרת מהיר ועצבני

01.01.2014, 11:20 | נמרוד צוק

הסרט שזכה להכי הרבה הורדות לא חוקיות ברשתות הביטורנט ב-2013 הוא החלק הראשון בטרילוגיית הסרטים המבוססת על הספר ההוביט פרי עטו של טולקין - "ההוביט: מסע בלתי צפוי". הסרט, שיצא בדצמבר 2012, רשם במהלך השנה האחרונה 8.4 מיליון הורדות בסך הכל. כך עולה מהדו"ח השנתי של אתר טורנטפריק המסקר את קהילת שיתוף הקבצים. בשנה שעברה, הסרט Project X זכה למקום הראשון עם 8.7 מיליון הורדות.

קראו עוד בכלכליסט

במקום השני השנה בדירוג הסרטים הפופולריים ביותר באתרי שיתוף הקבצים ניתן למצוא את "ג'אנגו ללא מעצורים" של טרנטינו, עם 8.1 מיליון. במקום השלישי - "מהיר ועצבני 6", עם 7.9 מיליון הורדות. בעשיריה הפותחת אפשר למצוא גם את "איירון מן 3", את הסרט החדש במותג "מסע בין כוכבים" ואת "יחידת הגנגסטרים", כולם עם יותר מ-7 מליון הורדות לכל אחד.

מתוך הסרט "ההוביט: מסע בלתי צפוי" מתוך הסרט "ההוביט: מסע בלתי צפוי" מתוך הסרט "ההוביט: מסע בלתי צפוי"

סרטים הם עדיין קטגוריה פופולרית יותר מאשר סדרות טלוויזיה. לעומת 8.4 מיליון הורדות לסרט הפופולרי ביותר, פרק הסיום של הסדרה המובילה - "משחקי הכס" - זכה ל5.9 מיליון הורדות "בלבד". משחקי הכס מובילה את מצעדי ההורדות כבר מספר שנים, ושברה בעבר מספר שיאים של קצב ההורדות. מנכ"ל טיים וורנר אף אמר בעבר כי ההצלחה של הסדרה באתרי ההורדות חשובה יותר מפרס אמי.

למקום השני בסדרת הסדרות עם מספר ההורדות הגבוה ביותר הגיעה "שובר שורות", עם 4.2 מיליון, ואחריה "המתים המהלכים", עם 3.6 מיליון הורדות. גם "דקסטר", "איך פגשתי את אמא" ו"הומלנד" נכנסו לרשימה.

הפיראטים ממשיכים לשדוד

למרות כל הקשיים, שכללו חסימתו של פיראט ביי במספר מדינות על ידי ספקיות האינטרנט, קהילת שיתוף הקבצים רק המשיכה לצמוח בשנה האחרונה: ב-2013, מפעילי אתר פיראט רשמו גידול של 50% במספר הקבצים ששותפו לאורך השנה לעומת 2012. בסך הכל, שותפו ב-2013 כ-2.8 מיליון קבצים חדשים.  

בנוסף, מספר המשתמשים בפיראט ביי בממוצע נע סביב 18.9 מיליון איש בכל רגע נתון. התוכן הפופולרי ביותר בקרב המשתמשים הוא סרטים וסדרות, כאשר יותר מ-54% מהקבצים המשותפים שייכים לקטגוריוץ אילו. פיראטיות של מוזיקה נמצאת במקום השני, עם 17% מהקבצים, ואחריהם תכנים פורנוגרפיים (13%), משחקים (5%) ותוכנות (5%).

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות