אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בדקה ה-90 - דירקטורים בנמל אשדוד: לדחות שימוע ההדחה צילום: אוראל כהן

פרסום ראשון

בדקה ה-90 - דירקטורים בנמל אשדוד: לדחות שימוע ההדחה

שרית בובליל ואריה ברדוגו מבקשים לדחות את השימוע ב-30 יום; במקביל, הופסק ההליך המשמעתי נגד יו"ר ועד הציוד המכני בנמל, אלון חסן, לאחר פגישת פיוס עם אחד הסמנכ"לים

01.01.2014, 22:05 | ליאור גוטמן

שני דירקטורים בנמל אשדוד, שרית בובליל ואריה ברדוגו, הגישו היום (ד') בקשה לדחות את שימוע ההדחה בחודש. כך נודע ל"כלכליסט".

קראו עוד בכלכליסט

מדובר בבקשה שהגיעה "ברגע האחרון" כיוון שמועד השימוע שלהם מסתיים רשמית מחר (ה'). ברשות החברות הממשלתיו, שהזמניה אותם לשימוע, קיבלו את החומרים וההסברים של שני הדירקטורים שמסבירים מדוע יש לתת להם להמשיך בתפקידם, ועל פי ההערכות הם יזכו להארכת מועד השימוע בשבוע עד שבועיים. יצוין שיו"ר הנמל גדעון סיטרמן כבר קיבל הארכה דומה לאחר שהגיש חומרים מטעם עו"ד שנשכר לנושא, יעקב וינרוט.

אלון חסן, יו"ר הוועד, צילום: ליזה ללוצשווילי אלון חסן, יו"ר הוועד | צילום: ליזה ללוצשווילי אלון חסן, יו"ר הוועד, צילום: ליזה ללוצשווילי

לפני כחודש הוציאה רשות החברות הממשלתיות מכתב שימוע לשלושת הדירקטורים שעלול להביא להדחתם. שלושת

הנימוקים העיקריים: חוסר טיפול בענייניו של אלון חסן שהפעיל חברות פרטיות בנמל, המשך העסקת עובדים שתלוי נגדם תיק פלילי וחוסר מינוי יועמ"ש וסמנכ"ל כספים לנמל.

בתוך כך, הליך המשמעת שנמל אשדוד הפעיל נגד יו"ר ועד הציוד המכני אלון חסם הופסק לאחר פגישת התפייסות בינו לבין אחד מסמנכ"לי הנמל.

 

בנובמבר האחרון נתפס חסן שהוא מגדף את הסמנכ"ל באמצע הליך בבית הדין לעבודה, מה שהביא כאמור לזימונו של חסן לועדת משמעת. בהסתדרות טענו אז שלא ניתן לפטר את חסן כיוון שעל פי הסכם העבודה שלו כל בעיית משמעת חייבת לעבור דרך ועדה מיוחדת של ההסתדרות. לפיכך, האפשרויות לטפל בבעית המשמעת מצד הנהלת הנמל היו מוגבלות יחסית, מה שסלל את הדרך להתנצלות של חסן מול מנהלו ולסגירת הליך המשמעת שנפתח מולו. יצוין שחסן כלל לא הגיע כלל לדיון המשמעתי.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות