אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
"הרגולציה מקשה על התפתחותה של המדינה הדיגיטלית" צילום: אוראל כהן

בלעדי לכלכליסט

"הרגולציה מקשה על התפתחותה של המדינה הדיגיטלית"

כריס דדיקוט, מספר 2 של סיסקו ויד ימינו של ג'ון צ'יימברס המנכ"ל, שוחח עם "כלכליסט" על תכניותיה של ענקית התקשורת וכן על המכשולים בדרך להפיכת ישראל ל"מעצמה דיגיטלית"

12.01.2014, 13:39 | מאיר אורבך
מאז רכישתה של חברת NDS בידי סיסקו, בכירי החברה מגיעים לישראל באופן סדיר ביותר. זה התחיל בביקור של מנכ"ל ונשיא החברה ג'ון צ'יימברס ונמשך עם הגעתו לישראל למי שמוגדר כמספר 2 בחברה וליד ימינו של צ'יימברס, כריס דדיקוט.

קראו עוד בכלכליסט

בראיון ל"כלכליסט" מספר דדיקוט על מטרת ביקורו בישראל ועל המכשולים שיכולים להיות להפיכתה של ישראל למעצמה דיגיטלית. סיסקו שינתה את פניה בישראל בשנה האחרונה. היא הגדילה משמעותית את כח האדם שלה בישראל בעקבות הרכישה, לצד שורה של פיטורים בסדר גודל קטן עקב צמצומים בחברה העולמית. כמו כן זכתה החברה השנה במכרז הגדול של משרד הביטחון לאספקת תשתיות תקשורת בהיקף של 30 מיליון דולר לחמש שנים עם אפשרות להארכה.

"בעזרת הטכנולוגיה אנחנו מסוגלים לעזור לתלמידים לחשוב וליצור בצורה שונה", צילום: איי אף פי "בעזרת הטכנולוגיה אנחנו מסוגלים לעזור לתלמידים לחשוב וליצור בצורה שונה" | צילום: איי אף פי "בעזרת הטכנולוגיה אנחנו מסוגלים לעזור לתלמידים לחשוב וליצור בצורה שונה", צילום: איי אף פי

"ישראל חייבת לנצל טכנולוגיות חדשות בתחום הלימודים ושיתוף התוכן", מסביר דדיקוט. "ישראל היא מדינה עם הרבה חדשנות ולכן היא חייבת לנצל את זה כדי להיכנס בעזרתן לשוק הגלובאלי. הטכנולוגיה שמפותחת כאן יכולה להיכנס להרבה תעשיות וישראל צריכה להיות מסוגלת לזהות אותן".

"אני מאמין שאחד התחומים החשובים שבהם ניתן להכניס את הטכנולוגיה יותר לשימוש הוא תחום החינוך. בעזרת הטכנולוגיה אנחנו מסוגלים לעזור לתלמידים לחשוב וליצור בצורה שונה.דוגמא לכך היא הצלחה שלנו בלימוד המתמטיקה באנגלית באמצעות עזרים טכנולוגיים שונים, חשוב לא לחכות לטכנולוגיה כי היא משתנה כל הזמן".

הרגולציה חונקת את היזמות

"רגולציה גדולה יכולה להיות מכשול קשה להתפתחות של טכנולוגיה ומדינה", ממשיך דדיקוט. בישראל אני חש פתיחות גדולה בתחום התקשורת והרגולציה כאן לא גדולה. אני מאמין שמי שצריך להיות הרגולטור זה הצרכן ולא הממשלה. לתחושתי ומניסיוני הרב זהו המכשול העיקרי. מרבית האנשים רוצים להיות דיגיטליים ומחוברים".

"אני מאמין שמדינה שרוצה להיות דיגיטאלית חייבת שיהיה לה חזון כזה ומנהיג שרוצה לקחת את זה קדימה", מתייחס דדיקוט לעתיד. "כאשר מדינה מדברת על חזון דיגיטאלי היא חייבת להסתכל עליו לא רק במונחים של חזון עתידי אלא גם ביעדים שניתן להשיגם במהירות בטווח הקצר ניתן להבטיח בישראל רוחב פס איכותי לכולם. גם בתחום הסייבר סקיוריטי ניתן ליצור בישראל תשתית איכותית בזמן קצר מאוד".

דדיקוט גם מתייחס לפוטנציאל הישראלי, "אנחנו מאוד מאמינים בישראל והרכישה של NDS מחזקת מאוד את הנוכחות שלנו כאן. לחברה יש התמחות במגוון רחב של תחומים שמאפשרים לנו להרחיב כאן את הפעילות ולחזק את הבסיס שלנו בישראל. הרכישה הזו הופכת את ישראל לגורם מאוד משמעותי בכח המחקר ופיתוח של החברה".

תחום אבטחת המידע הוא אחת מהמטרות העיקריות של סיסקו בארץ, "תחום הסייבר הולך להיות אצלנו משמעותי מאוד אנחנו נשקיע בקרנות הון סיכון בתחום ובחברות וכן נשקיע בתחום הזה בכלל בישראל. אנחנו עובדים באופן צמוד עם ממשלת ישראל ומנסים להראות לה הצלחות ופרויקטים שלנו ברחבי העולם".
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות