אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אורקל רוכשת חברה נוספת בתחום הרשתות מבוססות תוכנה צילום: בלומברג

אורקל רוכשת חברה נוספת בתחום הרשתות מבוססות תוכנה

הרכישה האחרונה של אורקל צריכה להדאיג את סיסקו. אורקל מעוניינת להפוך לגורם משמעותי בתחום הרשתות מבוססות תוכנה שמהווה את אחד היעדים של סיסקו

09.01.2014, 17:43 | סוכנויות הידיעות

חברת אורקל רכשה את חברת קורנט (Corente) מניו ג'רזי. שווי העסקה טרם פורסם, אך העסקה צריכה להדאיג את סיסקו. כך מדווח אתר ביזנס אינסיידר. העסקה מגלה שאורקל מתכוונת להפוך למתחרה בשוק הרשתות מבוססות תוכנה (SDN) ועל ידי כך לאיים על מעמדה של סיסקו.

קראו עוד בכלכליסט

ישנה כיום נטייה הולכת וגוברת להחליף חומרה רשת יקרה, הנמכרת על-ידי חברות כמו סיסקו וג'וניפר (בעיקר סיסקו) – בתוכנה. הטכנולוגיה מחייבת שימוש בחומרה אך כזו הזולה בהרבה מהנפוצה כיום. קורנט מציעה טכנולוגיה חליפית לחומרה הקיימת בשוק.

אורקל רוצה להפוך לשחקן משמעותי בתחום ה-SDN , צילום: בלומברג אורקל רוצה להפוך לשחקן משמעותי בתחום ה-SDN | צילום: בלומברג אורקל רוצה להפוך לשחקן משמעותי בתחום ה-SDN , צילום: בלומברג

טכנולוגיה זו מבוססת על שילוב של חומרה ותוכנה. חברות משתמשות בטכנולוגיה כדי לקשר בין משרדיהן השונים או כדי לקשר את המשרדים לאינטרנט ולרשתות מחשוב ענן. זהו התחום בענף הרשתות המכונה WAN – רשת תקשורת מרחבית.

בנוסף, החברות לא נדרשות לרכוש את הציוד מקורנט – הן יכולות לשלם תמורת שירותי מחשוב ענן ולקבל את הציוד כחלק מהשירות ולשלם תמורתו דמי שימוש חודשיים. רכישתה של קורנט בצירוף רכישתה של Xsigo בשנה שעברה, הופכת את אורקל למתחרה שלא ניתן להתעלם ממנה בשוק ה-SDN.

החברה מסרה בהצהרה על הרכישה כי: "אורקל וקורנט יעניקו שירותי רשת מבוססי תוכנה היוצרים רשתות גלובליות ובטוחות המתאפיינות בכדאיות כלכלית. יחדיו קורנט ואורקל יעניקו פורטפוליו טכנולוגי מלא למחשוב ענן הכולל שירותי SDN המאפשרים יצירת מרכזי נתונים ארגוניים וירטואליים הן ברשתות LAN והן ברשתות WAN".

כבר עתה סיסקו מאוימת על-ידי שותפתה הקרובה VMware העומדת בחוד החנית של ההסתערות על שוק ה-SDN ובקרוב תיאלץ סיסקו להתמודד עם יריבה קשה נוספת – אורקל.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות