אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הממשלה אישרה: תכנית לפיתוח 750 נחלות חקלאיות ברמת הגולן צילום: אוראל כהן

הממשלה אישרה: תכנית לפיתוח 750 נחלות חקלאיות ברמת הגולן

הממשלה אישרה תקציב של כ-375 מיליון שקל שישמשו להכשרת השטח החקלאי, שדרוג מערכות המים ופינוי מוקשים במטרה לחזק את הפעילות החקלאית באזור

12.01.2014, 13:53 | רוני זינגר
הממשלה אישרה הבוקר (א') את הצעת ראש הממשלה, בנימין נתניהו ושר החקלאות ופיתוח הכפר, יאיר שמיר, לפיתוח מאות נחלות חקלאיות חדשות ברמת הגולן. במסגרת ההצעה יפותחו ויאוישו 750 נחלות חדשות באזור הגולן בחמש השנים הקרובות, במטרה לחזק את הפעילות החקלאית. לצורך העניין, אושרה השקעה של 375 מיליון שקלים בהכשרת השטח החקלאי, שדרוג מערכת המים, פינוי מוקשים ועוד.

קראו עוד בכלכליסט

רמת הגולן. חלק מהתקציב ישמש לפינוי מוקשים, צילום: אפי שריר רמת הגולן. חלק מהתקציב ישמש לפינוי מוקשים | צילום: אפי שריר רמת הגולן. חלק מהתקציב ישמש לפינוי מוקשים, צילום: אפי שריר

ההחלטה מטילה על משרד החקלאות ופיתוח הכפר, בשיתוף הגורמים השונים הנוגעים לדבר, את גיבושה של תכנית פיתוח חקלאית מפורטת לאזור הגולן, לרבות פעולות בתחום התשתיות הנגזרות מן התכנית, בכפוף למסגרות התקציביות המובאות בהחלטה.

במסגרת התכנית תוכשר קרקע בהיקף של כ-30 אלף דונם בסמוך ליישובים קיימים. לצד הכשרת הקרקע, רשות המים תגבש תכנית לפיתוח מערכת המים בגולן, במענה לצרכים הנגזרים מתכנית הפיתוח החקלאית, בהיקף כספי של כ- 113 מיליון שקל. כמו כן, משרד הביטחון יפעל לפנות שדות מוקשים בשטחים שיפותחו במסגרת התכנית.

ההחלטה גובשה במטה הכלכלי-חברתי במשרד ראש הממשלה בראשות מנכ"ל המשרד, הראל לוקר ובמשרד החקלאות ופיתוח הכפר. בהתאם להחלטה תוקם ועדת היגוי, בראשות מנכ"ל משרד החקלאות ופיתוח הכפר, רמי כהן ובהשתתפות משרד ראש הממשלה, משרד הביטחון, אגף התקציבים במשרד האוצר, משרד הפנים, המשרד להגנת הסביבה, המשרד לפיתוח הנגב והגליל, הרשות הממשלתית למים ולביוב במשרד התשתיות הלאומיות האנרגיה והמים, ורשות מקרקעי ישראל. ועדת ההיגוי תהיה אמונה על ליווי שוטף של התכנית, מעקב אחר ביצועה והסרת חסמים, וכן על אישור תקציב הפעילות השנתי הנגזר מתכנית העבודה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

3 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

2.
הנה הזדמנות לכל הבכיינים על ההטבות לקיבוצים ולמושבים
הנה הזדמנות חבר'ה - מחלקים נחלות למי שרוצה. עכשיו אתם יכולים להצטרף למעגל הסגור של החקלאים שמקבלים 'מיליארדים' מהמדינה. עכשיו כל אנשי הקשת המזרחית יכולים להצטרף ל'חגיגה'. תקחו נחלה - תשקיעו בה - תפתחו את הישוב ותעשו בו קהילות אטרקטיביות. נכון - זה קצת רחוק מהמרכז - וזה נראה לא כל כך אטרקטיבי - אבל גם סבא שלי התחיל ככה והיום יש לו אחלה נחלה בשרון ששווה מיליונים רבים. אז יאללה חבר'ה לא לבכות על קיפוח לכו לתפוס את ההזדמנות.
מציאות כואבת  |  12.01.14
1.
בזבוז כסף!
כל השטחים הכבושים נראים כמו שוויץ וכל השטחים את מדינת ישראל האמיתית והמקורית מוזנחים באופן שיטתי. אולי תקדמו סופסוף את רכבת תחתית בערים הגדולות? אולי תקדמו שטחים חקלאיים בנגב הדרומי ובגליל? אולי תפסיקו להשקיע בשטחים הכבושים ובזכות זאת תורידו מיסים ותעודדו צמיחה? אולי תשקיעו בעיירות הפיתוח ותקדמו בהם דיור זול לצד איזורי תעשיה חדשים? אולי תעודדו עסקים קטנים כמנוע צמיחה למשק? אולי תפסיקו לזרוק את הכסף שלנו על שטחים שעוד איקס שנים לא יהיו שלנו!
הילדון  |  12.01.14