אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

צפו: טיסת המבחן לחללית הנוסעים של וירג'ין

החללית ספייסשיפ 2 טיפסה לגובה של 21,640 מטר ולאחר כעשר דקות החליקה לנחיתה בטוחה במדבר. וכמה יעלה הכרטיס לחלל?

13.01.2014, 19:18 | סוכנויות הידיעות
חללית ספייסשיפ 2 (SpaceShipTwo) של וירג'ין גלקטיק ערכה את הטיסה העל קולית השלישית שלה במדבר מוהאבי, במהלכה טיפסה לגובה של 21,640 מטרים, זהו גובה הטיסה הגבוה ביותר אליו הגיעה החללית בטיסות המבחן עד כה. כמו כן היא הגיעה למהירות שיא של 1.4 מאך.

החללית של וירג החללית של וירג'ין הגיעה לגובה של 21,640 מטרים החללית של וירג

וירג'ין מסרה שרכב החלל הועבר ביום שישי באמצעות מטוס לגובה של 14,020 מטר ושוחרר משם. משם המשיכה החללית בטיפוס לגובה בעזרת מנוע הטילים שלה. החללית, ספייסשייפ 2 ושני אנשי הצוות שעליה החליקו אותה לאחר מכן לנחיתה בטוחה במדבר, השוכן צפונית ללוס אנג'לס.

טיסת המבחן ארכה עשר דקות, ולפי וירג'ין גלקטיק היא מקרבת את החברה למטרה המוצהרת – הטסת נוסעים בתשלום לחלל. עם זאת, בגובה אליו הגיעה החללית היא עדיין נחשבת בתוך הסטרטוספרה ועוד לא בחלל.

עוד לא נקבע תאריך לקיום הטיסה המסחרית הראשונה, אך מאות תיירי חלל עתידיים כבר שילמו מקדמות עבור הסיכוי לטוס. על פי הדיווחים, מחירו של כרטיס עומד עדיין על 250 אלף דולר.

תגיות

10 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

8.
ל-6 - הם לא מתכוונים להגיע למסלול
זו טיסה שמתוכננת להגיע לנקודה שהיא sub-orbital בגובה 100 ק"מ ומשם לצנוח חזרה לאחר 5 דקות בנקודה שבה מרגישים 0 כבידה. מבחינת ההגדרות - 100 ק"מ זה נחשב חלל ולכן הנוסעים יוכתרו כאסטרונאוטים. מטוס דומה (אך קטן יותר) כבר עשה זאת לפני כמה שנים וזכה בתחרות ה-x prize. בעקבות הזכיה הוקמה היוזמה הזו - ע"י אותם מתכננים כמובן
גלילאו  |  13.01.14
7.
טיסות לא מזיקות לאוזון כמו ...
האקנומיקה וחומרים מבוססי כלור שמנקים בהם את כל העולם. (כלור הופך לגז - כל מולקולת כלור מפרקת לפחות 20 מולקולות אוזון) הפלואור - כגז תוקפני עוד יותר מכלור. קרינה, פעילות חשמלית - מכסחות את האוזון ביחוד באזורי הקטבים (למשל בתקופות בהן יש אורורה בוריאליס... פעילות חשמלית מוגברת) פעילות וולקנית - עננים וולקניים ממריאים לגובה עשרות קילומטרים (20-30) ומכילים חומרים מסוגים רבים אשר בהם פוטנציאל לתגובה כימית משמעותית עם אוזון. נציין שאוזון O3 , אינו חומר יציב, זמן חיים קצר, כשם שמולקולות מתפרקות , הן נוצרות גם באופן טבעי. יותר מידי אוזון - גם לא טוב. אוזון הינו רעיל לחי ולצומח. נציין ששכבת האוזון בשלבי השתקמות ... פליטת גז הפלואור בכדור הארץ הצטמצמה מאוד.
אמיר  |  13.01.14
לכל התגובות