אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
דיירי הפחונים בשכונת נווה צדק יזכו לדירות יוקרה צילום: אוראל כהן

בלעדי לכלכליסט

דיירי הפחונים בשכונת נווה צדק יזכו לדירות יוקרה

פרויקט של חברת נאסא בנווה צדק מבטיח לשדרג את תנאי דיירי המתחם ששימש לדיור הציבורי. הם יקבלו דירות חדשות בשטח הגדול מדירתם הנוכחית ב־30%. לפי הערכות, דירת 100 מ"ר תימכר בכ־4 מיליון שקל

14.01.2014, 08:09 | דותן לוי

חברת נאסא שבבעלות נסים אסייג מתכננת עסקת קומבינציה בשכונת היוקרה נווה צדק בתל אביב, כך נודע ל"כלכליסט".

קראו עוד בכלכליסט

מדובר בקרקע של כ־1.5 דונם בין הרחובות תחכמוני, עין גנים והראשונים. על הקרקע קיימים היום מבנים בשטח כולל של 900 מ"ר המאוכלסים בתושבים אשר היו ברובם דיירים במסגרת הדיור הציבורי, חלקם מתגוררים בשכונה מאז ימי קום המדינה.

המתחם היה בבעלות נכסי רשות הפיתוח המנוהלים כיום על ידי עמידר, ובמהלך השנים אפשרה המדינה לדיירים לרכוש את זכויותיהם בבתים. מתוך 17 הדיירים, 15 רכשו את הזכויות ושני הדיירים הנוספים מתגוררים בקרקע בדירות של רשות הפיתוח.

פחונים בנווה צדק. הדיירים ישודרגו, צילום: אוראל כהן פחונים בנווה צדק. הדיירים ישודרגו | צילום: אוראל כהן פחונים בנווה צדק. הדיירים ישודרגו, צילום: אוראל כהן

על פי הסיכום עם הדיירים, המתגוררים כיום במבנים ישנים בני קומה אחת ובגודל של 20–100 מ"ר, כל אחד מהם יקבל דירה הגדולה מדירתו הקיימת ב־30% נטו כולל חניה ומחסן. שני הדיירים אשר אינם בעלי הזכויות ימשיכו להתגורר בדירות החדשות וישלמו את דמי השכירות לרשות הפיתוח. בסך הכל מתוכננות בפרויקט 32 דירות, אשר 17 מהן יועברו לדיירים ו־15 דירות יימכרו בשוק החופשי. הדירות שיימכרו יהיו בשטח ממוצע של כ־100 מ"ר ויכללו גינות ומרפסות. לפי הערכות, המחיר הממוצע של הדירות שיימכרו יעמוד על כ־40 אלף שקל למ"ר, כמקובל בשכונה. לפי חישוב זה, דירת 4 חדרים בשטח 100 מ"ר תימכר בכ־4 מיליון שקל.

אסייג משתף פעולה בפרויקט זה עם איש העסקים החרדי אריה אלתר מחסידות גור, אשר נכנס כמשקיע לחברה. לפי התוכנית של נאסא, הבניין החדש ייבנה מתוקף תמ"א 38 סעיף 2, המאפשר את הריסת המבנים הקיימים ובניית בניין חדש במקומם.

התוכנית שתציג נאסא בימים הקרובים לעיריית תל אביב תכלול בניין אשר יתאים לצביון השכונה, בן שלוש קומות עם גג רעפים וחניון תת־קרקעי. השטח העיקרי של הבניין יעמוד על 3,800 מ"ר בנוי, ולצד שטחי המרתפים והשטחים הציבוריים של הבניין יגיע השטח הבנוי לכ־6,000 מ"ר.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות