אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
וול סטריט ננעלה בעליות; סטרטסיס צללה ב-8%, טבע זינקה ב-6.7% צילום: בלומברג

וול סטריט ננעלה בעליות; סטרטסיס צללה ב-8%, טבע זינקה ב-6.7%

דאו ג'ונס עלה ב-0.7%, נאסד"ק - ב-1.7%, S&P 500 התחזק ב-1.1%; טסלה זינקה ב-15.7%; מזור קפצה ב-7%; המכירות הקמעונאיות בארה"ב הפתיעו לטובה

14.01.2014, 23:05 | ערן סוקול
המסחר בבורסות המובילות בניו יורק ננעל היום (ג') בעליות לאחר פרסום נתוני המכירות הקמעונאיות לחודש דצמבר שהפתיעו לטובה. ברקע למסחר ירידות חדות שנרשמו הבוקר ביפן והמגמה השלילית שנרשמה במשך מרבית שעות היום במסחר באירופה.

דאו ג'ונס נאסד"ק

S&P 500

בתוך כך הזהב נחלש ב-0.5% ונסגר ב-1,245.4 דולר לאנוקיה. זאת לאחר שהמתכת כבר עלתה ב-2% בשלושת ימי המסחר שקדמו להיום. הנפט התחזק ב-0.9% ל-92.6 דולר לחבית. המסחר בסחורות הושפע בין היתר מהתבטאויות בכירים בפד בנוגע להמשך רכישות האג"ח: נשיא הפד של פילדלפיה, צ'ארלס פלוסר, אמר כי הבנק המרכזי צריך לסיים את תוכנית הרכישות עוד לפני סוף 2014. לעומתו, נשיא הפד של דאלאס, ריצ'ארד פישר, אמר כי יש להכפיל את הצמצום ברכישות עוד מעבר ל-10 מיליארד הדולר בחודש, כפי שהוחלט בדצמבר.

הקונגרס האמריקאי חשף אתמול תוכנית הוצאות בגובה 1.1 טריליון דולר, שאמורה למנוע השבתת ממשל נוספת. התוכנית, שזכתה לתמיכת שתי המפלגות, תעלה את ההוצאות הצבאיות אך לא את ההוצאות הקשורות לרפורמת הבריאות של אובמה. "לא כולם יאהבו את כל הסעיפים בתקציב, אך בקונגרס המחולק הזה, חוק מהותי כמו זה פשוט אינו יכול לשקף את הרצונות של מפלגה אחת בלבד", נמסר בהצהרה שפרסמו המחוקקים. "לדעתנו מדובר בתקציב טוב, שניתן לעבוד איתו".

 

"השווקים מתחילים לעכל את חומרת נתוני התעסוקה, אך ישנה סבירות גבוהה לתיקון של 5%", כך מעריך אלעד שמש, האסטרטג הראשי של Colmex בית השקעות. "השילוב הבעייתי מאוד של תוספת מזערית של משרות וירידה באחוז האבטלה מתחת לרף 7% מייצרת אפשרות שבה שוק התעסוקה מתכווץ יחד עם תוכנית הרכישות. שילוב זה לא יתקבל בסבר פנים יפות על ידי המשקיעים. בחדרי העסקאות הורגש ביקוש ער הבוקר למכשירי גידור קצרים בעיקר על מדד הדאקס הגרמני. נראה כי המשקיעים חוששים מתיקון בטווח הקצר בלבד, שכן הביקוש למכשירי הגידור הארוכים עלה בשיעור קל בלבד".

המסחר בבורסות אירופה ננעל היום בעליות קלות, המסחר ביבשת נפתח בירידות של כ-1% במדדים המובילים, זאת על רקע הירידות שנרשמו אמש בוול סטריט, אולם מאז תיקנו המדדים מעלה ואף עברו לעליות בסמוך לפתיחת המסחר החיובית בוול סטריט. מדד המחירים לצרכן בבריטניה לחודש דצמבר הצביע על עלייה של 2% בחישוב שנתי, מעט מתחת לצפי בשוק לעלייה של 2.1%. גם בצרפת פורסם נתון מעט נמוך מהצפי, עם עלייה של 0.3% במדד המחירים לצרכן בדצמבר, זאת לעומת הצפי לעלייה בשיעור של 0.4%. למרות זאת, הנתון האחרון שפורסם היום ביבשת היה מעודד, והצביע על גידול של 1.8% בשווי הייצור התעשייתי לנובמבר, מעל הצפי בשוק לגידול של 1.6% בלבד.

פוטסי דאקס

CAC 40 מילנו

המסחר בבורסות אסיה ננעל הבוקר במגמה מעורבת , עם ירידות שערים חדות ביפן. אכזבה קשה נרשמה עם פרסום מאזן הסחר של יפן, שהסתכם בנובמבר בגירעון מסחרי של 592.8 מיליארד ין (5.75 מיליארד דולר) - הרבה מעבר לצפי האנליסטים לגירעון של 380 מיליארד ין. זהו הגירעון החודשי הגדול ביותר מאז החל הרישום בשיטה הנוכחית בשנת 1985.

ניקיי האנג סאנג

שנגחאי

מאקרו בארה"ב

היום לפני פתיחת המסחר פורסמו נתוני המכירות הקמעונאיות לחודש דצמבר, נתוני הליבה (בנטרול מכירות רכבים) הצביעו על גידול בשיעור של 0.7% בערך הכולל של המכירות, כאשר הצפי בשוק היה לגידול זהה לזה שחל בחודש נובמבר - של 0.4% בערך המכירות. ברמה הכוללת, נרשם גידול של 0.2%, בהתאם לצפי בשוק, ולעומת גידול של 0.7% בחודש הקודם.

מכירות כלי רכב מהוות כ-20% מהערך הכולל של המכירות הקמעונאיות, אולם בעלות נטייה לתנודתיות גבוהה, מה שעלול לעוות את המגמה הבסיסית, לכן נתוני הליבה נחשבים כמייצגים יותר במדידת המגמה במכירות הקמעונאיות.

וול סטריט, צילום: בלומברג וול סטריט | צילום: בלומברג וול סטריט, צילום: בלומברג

מניות במרכז

סטרטסיס (SSYS), יצרנית מדפסות התלת ממד, צופה הכנסות של 680-660 מיליון דולר בשנת 2014 - עלייה של 35%-45% בהשוואה להכנסותיה בשנת 2013, שיסתכמו על פי החברה בטווח שבין 490-470 מיליון דולר. כך מדווחת היום החברה בתחזיתה המעודכנת. הרווח הנקי ב-2014 צפוי להסתכם ב-119-113 מיליון דולר, מול רווח נקי בטווח של 80-73 מיליון דולר שתרשום החברה בסיכום 2013, עלייה של 40%-60%. התחזיות בוול סטריט עמדו על רווח נקי שנתי של 123 מיליון דולר והכנסות של 660 מיליון דולר.

יצרנית הרכב החשמלי טסלה (TSLA) הודיעה כי תבצע ריקול של 29 אלף כלי רכב מדגם S שיוצרו ב-2013, זאת בשל חשש להתחממות יתר של כבל הטעינה והשקע אליו הוא מחובר. למרות זאת, המניה זינקה לאחר שדווח בתקשורת כי החברה מכרה 6,900 רכבים ברבעון הרביעי, לעומת הצפי למכירה של מעט פחות מ-6,000 רכבים.

 

ענקית הטכנולוגיה גוגל(GOOG) דיווחה הלילה כי תרכוש את חברת נסט (NEST), המייצרת בין השאר גלאי עשן ותרמוסטטים חכמים, ב-3.2 מיליארד דולר. התשלום עבור מניות נסט יבוצע במזומן. מדובר במהלך משמעותי לאסטרטגיה של גוגל שכן החברה עושה צעד משמעותי ראשון בכיוון של צרכנות ביתית. רכישת נסט היא השנייה בגדולה בהיסטוריה של גוגל לאחר שרכשה את מוטורולה מוביליטי ב-2012 ב-12.5 מיליארד דולר.

בנק ההשקעות ג'יי.פי מורגן (JPM) פירסם היום לפני פתיחת המסחר את תוצאותיו לרבעון הרביעי של השנה והכה את התחזיות. הבנק דיווח על ירידה של 7% ברווח הנקי ל-5.3 מיליארד דולר, שהם 1.30 דולרים למניה, לעומת רווח נקי של 5.7 מיליארד דולר שהם 1.39 דולרים למניה ברבעון הרביעי של 2012. ההכנסות של הבנק ירדו ל-24.1 מיליארד דולר מ-24.4 מיליארד דולר בתקופה המקבילה אשתקד. תחזיות האנליסטים עמדו על רווח נקי של 1.26 דולרים למניה, והכנסות של 23.7 מיליארד דולר. מניית הבנק איבדה מעט מערכה מתחילת השנה, אולם ירידה זאת מגיעה לאחר זינוק של 33% בשנה החולפת.

וולס פארגו (WFC) דיווח על תוצאותיו לרבעון הרביעי של השנה. הרווח הנקי של הבנק עמד על דולר אחד למניה שהם 5.61 מיליארד דולר - עלייה של 10% בהשוואה לרבעון המקביל. ההכנסות הסתכמו ב-20.88 מיליארד דולר. האנליסטים ציפו שוולס פארגו יציג הכנסות של 20.68 מיליארד דולר ורווח נקי של 98 סנט למניה. 

ישראליות במרכז

טבע(TEVA) הודיעה אתמול על פרסום ממצאים המדגימים הבדלים משמעותיים בהשפעה הביולוגית והחיסונית של קופקסון בהשוואה לגרסה הגנרית לכאורה של גלטירמרר אצטט המשווקת בהודו עם השלכות קליניות אפשריות. על פי טבע, ניתוח ממצאי מחקר שביצעה מלמד כי כי קופקסון מגביר את רמות ה-FOXP3 (חלבון המעורב בתגובת מערכת החיסון) באופן עקבי ויעיל יותר מהגרסאות הגנריות לכאורה של החומר הפעיל גלטירמר אצטט. במקביל נודע היום כי ארז ויגודמן, שמונה למנכ"ל, ימשיך לכהן כדירקטור בחברה.

חברת מזור רובוטיקה(MZOR) העוסקת בפיתוח ומכירה של מכשור רפואי מתקדם לניווט כלים כירורגיים בדיוק גבוה ובפולשנות מזערית לניתוחי עמוד שדרה, הודיעה היום על חתימת הסכם עם אחד מארגוני הרכש (GPO) לבתי חולים ולמרכזי רפואה דחופה ומרפאות, מהגדולים בעולם בתחומו. במסגרת ההסכם, מערכת ה-Renaissance ופורטפוליו המוצרים המתכלים של מזור יעמדו לרשות מאות בתי חולים ומרכזי ניתוח עצמאיים, הנמצאים בבעלות אחת מחברות השירותים הרפואיים הגדולות בארה"ב. שלושה מבתי החולים הללו רכשו בעבר מערכות Renaissance, ועושים בהן שימוש כעת.

חברת נייס(NICE) הודיעה אמש כי במהלך שנת 2013 קיבלה הזמנות חדשות בסך כולל של יותר ממיליארד הדולר, לראשונה בתולדות החברה. החברה תציין הישג שיא זה ותדון בתוכניות לשנת 2014 בפגישות של ארגוני המכירות שנערכות החודש באסיה ובארה"ב. נייס תפרסם את דוחות הרבעון הרביעי ושנת 2013 ב-5 בפברואר.

חברת הביו-פרמצבטיקה הישראלית, רדהיל ביופארמה(RDHL) המפתחת תרופות מוגנות פטנט בשלבי פיתוח קליניים מתקדמים, מדווחת היום כי חתמה על הסכם השקעה עם קבוצת משקיעים למכירה של מניות ואופציות בהנפקה פרטית בסכום כולל של כ- 11.7 מיליון דולר.

חברת RRsat הישראלית (RRST) הודיעה כי זכתה במכרז של רשות השידור ההונגרית הממשלתית MTVA לספק שירותי שידור של ערוצי הרדיו והטלוויזיה של Duna World. העסקה צפויה לייצר הכנסות של 1.2 מיליון דולר עבור החברה, עם אפשרות הארכה לתקופה נוספת תמורת 1.3 מיליון דולר.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות