אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
כור: מימשה מניות קרדיט סוויס תמורת 146 מיליון פרנק שוויצרי צילום: סיון פרג'

כור: מימשה מניות קרדיט סוויס תמורת 146 מיליון פרנק שוויצרי

כתוצאה מהמכירה של 0.31% ממניות הבנק, תרשום החברה רווח נקי של 33 מיליון שקל ברבעון הראשון של השנה

15.01.2014, 14:59 | ערן סוקול
כורדיווחה הבוקר (ד') כי תרשום בדוחותיה הכספיים לרבעון הראשון של השנה רווח נקי של כ-33 מיליון שקל, זאת כתוצאה ממכירת כ-4.9 מיליון מניות קרדיט סוויס, כ-0.31% ממניות הבנק, תמורת 146.3 מיליון פרנק שוויצרי.

קראו עוד בכלכליסט

החברה בראשותם של היו"ר ליאור חנס ותחת ניהולו של רענן כהן, מדווחת כי מתוך תמורת המכירה כ-55.7 מיליון פרנק שוויצרי שימשו את החברה לפירעון חלק מיתרת ההלוואות שהועמדו לחברה ושהובטחו במניות קרדיט סוויס על ידי תאגיד מקבוצת מורגן סטנלי (Morgan Stanley) ותאגיד מקבוצת סיטי (Citibank), כך שיתרת האשראי מתאגידים אלו עומדת במצטבר על כ-33.2 מיליון פרנק שוויצרי (כ-128 מיליון שקל) כנגד שעבוד כ-2.9 מיליון מניות קרדיט סוויס.

לאחר המכירה, מחזיקה החברה כ-3.68 מיליון מניות של קרדיט סוויס המהוות כ-0.23% ממניות הבנק בשווי של כ-110 מיליון פרנק שוויצרי.

דיווח זה מגיע לאחר שבשבוע שעבר מכרה החברה כ-1.9 מיליון ממניות הבנק תמורת 54.9 מיליון פרנק שוויצרי, עם רווח הון של כ-4 מיליון שקל. 

בסך הכל, בגין המניות שמכרה במהלך הרבעון הראשון של השנה, תרשום כור בדוחותיה רווח נקי של כ-37 מיליון שקל. כאשר נכון להיום הפער בין שווי יתרת מניות קרדיט סוויס שמחזיקה החברה, לבין שווי יתרת המניות בסוף 2013 הינו חיובי ועומד על כ-29 מיליון שקל.

בנק קרדיט סוויס בציריך, שוויץ, צילום: בלומברג בנק קרדיט סוויס בציריך, שוויץ | צילום: בלומברג בנק קרדיט סוויס בציריך, שוויץ, צילום: בלומברג

מאז שינוי מדיניות ההשקעה בקרדיט סוויס באוגוסט 2013, מימשה החברה כ-27.38 מיליון מניות קרדיט סוויס תמורת כ-786.6 מיליון פרנק שוויצרי. החברה תרשום בדוחותיה הכספיים לרבעון הרביעי של 2013 רווח נקי של כ-35 מיליון שקל, משערוך ההשקעה במניות קרדיט סוויס המוחזקות על ידי החברה נכון לסוף השנה וממניות שמומשו במהלך הרבעון הרביעי.

מהחברה נמסר כי בכוונתה להמשיך ולפעול למימוש מניות של קרדיט סוויס.

בשבוע שעבר אישרה שופטת המחוזי בתל אביב רות רונן את הסדר הפשרה בתביעה הייצוגית שהוגשה נגד המיזוג בין כור לדסק"ש - והוא צפוי לצאות לדרך. המיזוג אושר ברוב של כ־99.9% מקרב בעלי מניות כור שאינם בעלי עניין אישי בעסקה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות